Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetés után szökik?

Kutya fedeztetés után szökik?

Figyelt kérdés
Azt mondtad ha egy kan kutya mar fedezett akkor jobban akar szökni. Ez igaz?

#Kutya fedeztetés
2017. nov. 16. 06:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezt mondja a kolléga, hogy a gazdát minősíti.
2017. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a gazdát minősíti. Ha valaki nem tudja biztonságosan elzárni a tüzelés ideje alatt a kutyáit, az ne tartson ivaros kutyákat, főleg ne testvéreket és főleg ne olyan színváltozatot, amit ha ugyanolyan színűvel pároztatnak, a kölykök negyede beteg lesz. Ezt akkor le is írtam a Facebook csoportban, de sokan nekem estek, hogy miért kell egy baleset miatt savazni az illetőt. Szerintem meg nincs olyan (vagy nagyon ritkán), hogy véletlen alom. Olyan van, hogy hülye gazdi. Amúgy a kölyköket törzskönyv nélkül elajándékozta, ami szintén hiba, mert mudinál van B törzskönyv, szóval ezek a kutyák simán visszakerülhetnek a tenyésztésbe, mint "ismeretlen származású" egyedek.
2017. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

A "B" törzskönyves kutyák nem kerülhetnek vissza a tenyesztésbe, ezt rosszúl tudod.

Illetve miért lennének betegek 2 db cifra (mudinál asszem így hívják, bocs, ha nem) mudi gyerekei?

Én úgy tudom, hogy cifra mudi csak 2 db cifra mudi szülőtől jöhet, valamint egy cifra és egy rejtett cifra szülőtől. Szóval ez így kicsit paradoxon nekem.

Akkor nem létezne a színváltozat.


De amúgy szerencsére a tenyésztők többségére nem ez a szintű felelőtlenség jellemző szerintem.


Bocsi amúgy, nem kötekedni akarok csak erre kiváncsi vagyok.

2017. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%
Rosszul tudod mindkettőt. Mudinál a B törzskönyv pont arra való, hogy ismeretlen származású, pásztorok által tenyésztett kutyákat be lehessen vonni a tenyésztésbe. A cifra (igen, így hívják, csak nem voltam biztos az elején, hogy le akarom írni a fajtát) kutyákat tilos cifrával pároztatni. Cifra kutya akkor születik, ha cifra legalább az egyik szülő. Viszont, ha mindkét szülő cifra, akkor átlagosan az utódok negyede homozigóta cifra lesz, amik viszont egy csomó betegséggel terheltek, vakságtól a halva születésig egy csomó bajuk lesz.
2017. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak erről a jelenségről: [link]


Ez a probléma minden fajtánál fennáll, ahol van merle színváltozat.

2017. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, majd elolvasom!
2017. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!