Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos beaglem folyton a...

3 hónapos beaglem folyton a nadrágom, cipőm, ruhám rángatja nagyon durván. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Rászólok, esetleg újsággal kap picit, játékot adok neki, de hiába.
2007. nov. 26. 11:04
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem is beaglem van, bár ő már idősebb.. Szerintem kicsit nehezen tanítható kutyafajta, de a legimádnivalóbb is!:) Ezzel valószínűleg csak fel akarja hívni magára a figyelmed, játékos fajta, meg kölyök... Legyél türelmes vele! A hangodból mindenképp érezze, hogy most aztán mérges vagy rá! Állítólag lehet picit a nozijára koppintani. tudom, nehéz haragudni rá, ha a szemedbe néz:) Mondjuk rám most sem nagyon hallgat, de apukámékra igen. Biztos a hangszín számít...
2007. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerencse, hogy még csak 3 hónapos, még fél éves koráig simán tudod tanítani meg a szokásairól leszoktatni, utána már nehéz (én is így jártam a bolognese-mmel, aki bár imádom és a legcukibb kutya, de iszonyatos, mit össze nem harapdál meg rángatja a ruhát). Mindenképpen haragudnod kell rá amikor rosszat csinál, mert ha nem, megérzi, és rászólhatsz akárhogy, nem fogja komolyan venni. Szerintem ha ez nem működik, azt kell csinálni amit az anyukája is csinálna, megrázni a grabancát, vagy ismerek egy olyan berni tenyésztőt aki beleharap a fülükbe:) (na ez a bolognese-nél nem jött össze mert én nem mertem megharapni...) És másik: ha fájdalmat okozol neki egyszer-kétszer, hogy leszoktatsd, hidd el jobb, mint később mindig csak haragudni rá.

2007. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdi rángatni a ruhádat, válts át egy játékra.

Pl. adj a szájába egy olyan játékot amit cibálhat. Vigyázz a fogaira ne húzzon semmit, csak óvatosan játszatok valami puha tárgyal. Pár perc és utána saját magát is el fogja szórakoztatni vele. Remélhetőleg.

2007. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha felugrik és rángatja a nadrágod lépj a lábára,hogy 1 kicsit fájjon a fájdalmat azonosítja a naci tépéssel és leszokik róla,mert kinek jó ha fáj.Én a boxeremet így szoktattam le a felugrálásról bejött.Nem lett volna túl kellemes ha a felnőtt 36 kilós kutya fojton felugrál.
2007. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak magara akarja vonni a figyelmed. Lepj el tole egy par lepesnyit es fordits hatat neki. Ha ujbol kezdi, ezt nehanyszor ismeteld meg. Nem kell bantani,szerintem az semmit sem hasznal,mert ha a kezeddel megutod amelyikkel simogatni szoktad,a kutyus nem erti miert kapott ki. Ha midenaron fenyiteni akrod,akkor egy osszegongyolt újsaggal tedd.

Neki sokkal jobban fog fajni,hogy nem figyelsz ra,es hamarosan ra jon,hogyha rancigal akkor elfordúlsz tole, ha nem akkor dedelgeted.

2007. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én is az újságot ajánlom, vagy hogy a mancsát illetve a farkát tedd a szájába. Ő erre ráharap, érzi hogy fáj, és nem harap többé téged sem. (kb 3-4 hét alatt megtanulja!)
2009. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!