Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani olyan kutyafajt...

Tudtok mondani olyan kutyafajtákat amik ezeknek a szempontoknak megfelelnek?

Figyelt kérdés

Kinti kutya lenne

Minden nap legalább 2 órát tudnék vele foglalkozni

Közepes termetű

Nem "lapos" a pofija :D

A szőrzete nem igényel túl sok ápolást

Már rengeteg kutyafajtának alaposan utánanéztem és kíváncsi vagyok a véleményetekre



2017. nov. 18. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Tehát a napi 24 órából 22-t totál egyedül lenne... hát figyelj egy kutya több törődést igényel. Nekem kinti-benti kutyám van (németjuhász keverék)

Reggel megsimogatom, megetetem és megyek dolgomra. Munka után elviszem a kutyafuttatóba, ált. szoktak ott lenni, így egykicsit bandázik. ez kb. 1 óra. Aztán egy nagy 1 órás séta és hazaérés utá pihen. játszok vele kb. 1 órát és 10 perces blokkokban tanítgatom is.


Otthon a család többi tagjával is tud játszani (amúgy kb. mindig van otthon valaki)

2017. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ments menhelyről egy idősebb (1 év körüli) példányt,mert a napi legalább 2 óra egy kölyökkutyának nem elég.
2017. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok.

Mi sorházban élünk,de egy udvarra épült,szóval a kert 4 családdal közös. Nekünk egy palotapincsink van, természetesen bent tartva, neki napi rendje van.

Reggel 9:45-kor kiviszem 10-15 perces e.ü sétára, bejövünk, eszik-iszik, rá fél-egy órával kimegyünk,játszunk,szaladgál,tanítom, (1.5 óra minimum) bejövünk pihenünk, közben én elmegyek itthonról, 15:10 körül hazaér a párom,kiviszi sétálni, játszani 1-2 órára. Hazaérek 11-re, vacsi, rá félórára egy utolsó e.ü. séta. -Este 11 és a 15:30-16:30/17:30 körüli séta között még egyszer kiviszi párom 15 perce.


A szomszédban a shihtzu napi 2-szer jön ki olyan 10 percre. Nem szeret kint lenni. Az udvarban pedig van egy puli,vele semmit nem foglalkoznak az eredeti gazdái.

2017. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menhelyről vastag bundájú keverék.
2017. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menhely jó ötlet, dugig van a fent felsorolt paraméterekkel rendelkező kutyákkal.

Hogy a kérdésre is kapj választ, a teljesség igénye nélkül ajánlok pár fajtát: pumi, puli, berni pásztor (hol közepesnek írják, hol nagytestűnek), retrieverek, groenandael, katalán pásztor, laekenois...

Heti egyszeri fésülés elegendő ezeknél a fajtáknál, a kinti hideget is jól bírják. Mozgékonyak, de nem hiperaktívak, a tervezett két óra foglalkozás alatt lefáraszthatóak. Kezdő kutyásként sem törik bele a bicskád a nevelésükbe, ha kellően felkészülsz vagy szakembertől segítséget kérsz egy-egy problémánál.

A leírásodban mit jelent pontosan a lapos pofa? A nyomott orrúakra gondolsz? Őket egyébként sem ajánlatos kint tartani, mert nem bírják a túl nagy hideget és meleget, illetve általában amúgy is rövidszőrűek.

2017. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1

a 2 órát úgy értettem hogy annyi ideig legalább tudnám vinni futni, frizbizni és ilyesmi. Egyébként nem lenne egyedül soha, mert az apukám mindig vele lenne :D

2017. nov. 19. 13:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy nézelődünk menhelyeken :)
2017. nov. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!