Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a nagyszü...

Hogyan szoktassam le a nagyszülőket a kutya nasiztatásáról?

Figyelt kérdés
Még gimnazista vagyok, otthon élek. Két éves a kutyánk. Én vagyok a gazdája, én sétáltatom, etetem és én foglalkozom vele a legtöbbet, mondhatni teljesen én neveltem olyanná amilyen, de engem tisztel a legjobban és mindig az én közelemben van. Én úgy vagyok vele, hogy az étel jutalom amit kap a napi kajája mellet. Mindig kérem, hogy valami trükköt, feladatot csináljon meg mielőtt elkapja a "nasit". Egyébként nagyon mozgékony, nem hízik könnyen, viszont IMÁD enni és nincs számára elég (egyáltalán nem sovány). Tehát szokott kapni finomságot a táp mellett (persze nekivalót) de megdolgozik érte. Anya már más helyzet, mivel egy háztartásban élünk ő is ad neki, már szinte együtt eszik a kutyával. De a baj a nagyszülőkkel van. Nekik is van kutyájuk, aki szinte moslékot eszik, fagyitól kezdve a maradékig. Tipikus falusiak, a kutya etetéséhez és neveléséhez alig értenek és ezt az enyémnél is folytatnák. Tudni kell róla, hogy ő egy yorki és nagyon érzékeny a gyomra, hány,megy a hasa, ha olyat kap. Akárhányszor ott vagyunk adnának neki mindent, minden étkezésnél, ha rájuk szólok nem adnak neki, mégsem értik meg. Ha nem látom őket, megcsinálják, már egy párszor rajta kaptam őket és elég nagy viták is kerekedtek már a kutya miatt. Egyszer hagytuk náluk több mint egy hétre, amikor nyaralni voltunk. Na akkor nagyon kiverték nálam a biztosítékot. Hozzá szokatták, hogy minden étkezés után egy kanál az övé volt mind egy hogy zsíros, cukros, fűszeres. Alig tudtuk róla leszokatni (a kutyát is). Rám nem hallgatnak mert pisis vagyok hozzájuk képest és mindig nekik van igazuk, az a jó amit ők csinálnak, anya se szól persze nekik. Jövő nyáron tervezünk menni külföldre ahova a kutyát nem vihetjük. Másnál nem hagynánk mert mamáék szívesen látják (sokszor úgy érzem jobban mint a saját unokáikat), és jobban ismerik mint egy idegen, de már félek mi lesz mert ismerem őket. Állandóan kunyerál, mamámra akárhányszor szépen néz felkiabál, hogy milyen édes és mennyire sajnálja (mert éhezik a kutya egyébként) papám meg nem ismer különbséget az ételek közt. Ugyan úgy adna neki sütit, kolbászt... de én nem tudok hatni rájuk sehogy. Úgy viselkednek vele mint egy pici babával hiszen benti kutya és jobban szeretik mint a sajátjukat, aki kinti, szívósabb de én őt is nagyon sajnálom mert szinte együtt nőttünk fel.

2017. nov. 18. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: Ha ti mentek, kutya nélkül, ha ők jönneka kutyust el kell zárni. megmondod nekik, hogy csak abban az esetben vagy hajlandó előhozni,ha nem kajáltatják.


Nálunk is ez volt az egyetlen "megoldás"

2017. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd rájuk a kutyádat. Nem fogod tudni meggyőzni őket, főleg, hogy anyukád sem áll melléd és nem szól nekik.

Inkább panzióba add nyaralás alatt.

Nem neki való kajától (csoki, xilit tartalmú akármi) akár el is pusztulhat a kutya.

2017. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bárcsak ilyen egyszerű lenne. Anya ezt nem hagyná, ha én rá szólok mamámékra, hogy eleget evett már a kutya, ő szól rám, hogy azt a kicsit odaadhatják neki... :(
2017. nov. 18. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mutasd meg ezt anyukádnak, hátha ő jobban megérti, hogy ez méreg


[link]

2017. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból nincs szavam a családban, én vagyok a legfiatalabb. Anya nevén van, ő fizeti a kajáját (még). Tehát ő dönt de ő se ért hozzá. Én mindennek utána olvastam kutyatartással kapcsolatban, kutyásokkal beszélgettem.... ő semmit nem csinált. Akárhányszor mondtam neki hogy ezt így kell, azt nem szabad nézett rám kerek szemekkel, hogy "Tényleg?"
2017. nov. 18. 22:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket!
2017. nov. 18. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Sehogyan. Kinyomtatsz nekik egy listát arról, mi mérgezo a kutya számára, tehát mit ne adjanak neki semmiképp. A többi pedig nem olyan nagy probléma, maximum kihányja vagy hasmenést okoz. Ha másra nem tudod bízni a kutyát, illetve olyan nyaralást szerveztek, ahova nem lehet kutyát vinni, legyél hálás a nagyszüloknek, hogy vigyáznak rá. Ne fájjon a fejed amiatt, amin nem tudsz változtatni, nem lesz komolyabb baja a kutyádnak.
2017. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjts pénzt addig kutyapanzióra.
2017. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondogatják, hogy ő nem nagy kutya, hogy ilyen szigorúan kelljen nevelni. Már pedig igen, mert terrier és makacs, önfejű. Mamám állandóan mondja hogy olyan jó kiskutya és ne legyek vele olyan szigorú(pedig nem vagyok az, csak annyira vajszíve van), de nem ilyennek született. Azért ilyen mert nem hagytam, hogy a fejemre nőjön. Panaszkodik, hogy a saját kutyáját nen tudja kifésülni, mert megkapja, félti a kajáját, félti a játékát. Nyáron el kellett bódítani, hogy meg tudják nyírni.... a kertítésen kívül szegény kutya még nem járt. Én már nyár óta póráz nélküli sétára szokatom az enyémet és majdnem teljesen elégedett vagyok. Így is előfordul, hogy leragad egy szagnál és fel kell emelnem a hangom. Hatalmas különbséget tesznek kutya és kutya közt. Ha nagytestű az csak házőrző, de a kicsi meg "unoka". Nagybácsikámék kistestű kutyájával is így viselkednek de ő tényleg el van kapatva a gazdájuk felől is, a tápot nem akarja enni és el is van hízva. Szerintem vele is hasonlítják össze és nem tudják őt miért etethetik az enyémet meg nem...
2017. nov. 18. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én millió meg egy oldalt tudnék még linkelni :D

[link]


Szóval az alapvető gond az, hogy anyukád nincs tiszában a kutyatartással, te pedig taníthatod, ha tudod (fordítva kéne lennie) Viszont neked meg nem lehet hangod... Szerintem érdemes lenne leülni egyik este és megbeszélni ezt anyuddal. Én is ezt csináltam, mikor veszélyes helyen lakott a hörcsög és utána palotája lett :)

2017. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!