Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megijedt a kutyám egy nagyobb...

Megijedt a kutyám egy nagyobb zajtól a kedvenc parkjában és azóta minden apróbb zajra újra megijed ott, és pánikolva el akar menekülni. Hogyan tudnék segíteni neki túltenni magát a traumáján?

Figyelt kérdés
Próbáltam eddig neki megmutatni a zaj forrását, meg 1 hét szünetet tartani és csak utána újra oda menni de egyik se használt. Jobb ötleteim nem voltak, mit tudnátok tanácsolni?

2017. nov. 20. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Menj arra vele, de ha történik valami, ne reagálj rá semmit - ne nyugtasd a kutyát, ne nyúlj/szólj hozzá, a hangra se csinálj semmit. Húzd ki magad, és magabiztosan menj tovább.


Ha reagálsz, nyugtatod, azzal azt "mondod" neki, hogy tényleg van ott valami amitől félni kéne. (mintha egy beszélgetést azzal kezdenél, hogy "neee ijedj meg, de tényleg ne, de..." - csak sokkal "durvább" fokozatban. a kutyák profi emberismerők, kialakult bennük egy "szenzor" a hosszú évek során, amiről rögtön tudják a hangsúlyodból és a testbeszédedből, gesztusaidból, mimikádból, hogy milyen hangulatban vagy.)


Ha észre sem veszed a hangot, abból az jön le neki, hogy még csak figyelemre sem érdemes, semmiség dolog.


Azt is megteheted, hogy leülteted - egy határozott, komoly "ül!" paranccsal, hallatszódjon hogy parancs, tehát ott azonnal le kell ülnie, nincs ellenvetés - és érd el, hogy ha megszólalna a hang, akkor is rád figyeljen.

Végeztethetsz vele feladatokat, persze járjon értük jutalmazás is (akár egy kicsit nagyobb, eltúlzottabb is).

Ha nem csinálja, újra mondd neki a parancsot, ugyanúgy szigorúan, ellentmondást nem tűrően.


Te vagy a vezér, te osztod a parancsokat. Ha szerinted a hang nem jelent veszélyt, akkor neki sem kell jelentőséget tulajdonítani neki.

2017. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megpróbáltad megmutatni a zaj forrását = beleeröltetted abba a szituációba, amitől amúgy is fél. Így csak még jobban fog rettegni. Miért tetted ezt?

Attól, higy nem viszed, szintén nem fog elmúlni ez.


Te hogy viselkedtél akkor, mikor megijedt? Simogattad? Vigasztaltad? Elvitted onnan? Nem foglalkoztál vele?

2017. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Több alkalommal fordult elő ugye, amióta rendszeres lett azóta csak elmegyünk a helyről. Az elsőnél visszahívtam magamhoz, miután megugrott és el akart futni, látszott hogy pánikolt. Előre mentem, hogy lássa hogy nincs mitől félni, és követett egy ideig utána elkezdett szűkölni és menekülni akart. Egy lépésre voltunk már hogy lássa, hogy csak emberek dolgoznak ott, úgyhogy erőltettem a dolgot. Amikor odaértünk meg is állt és nézte kicsit utána megint megugrott és akkor már eljöttünk. Nem próbáltam nyugtatni ott helyben.
2017. nov. 20. 16:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek csak azt tudom mondani, hogy ura voltam a helyzetnek, a kutyában meg olyan szintű adrenalin dolgozott mintha életveszélyben lenne szóval egyáltalán nem erről van szó amit maga leírt.
2017. nov. 20. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!