Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek ha egy fiatal...

Mire figyeljek ha egy fiatal kutyát akarok szállítani vonaton?

Figyelt kérdés
Nagymutter kutyáját kell elhoznom 1 óra vonat és kb fél óra bkv közlekedés. Aztán egy estét itt tölt nálam a pincében a kutya kistermetü 2 hónapos. Mit vigyek az utra? (kutyaszállíton kivül) Mit kéne biztosítanom este neki?
2010. máj. 31. 23:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Vegyél neki jegyet a vonaton, engem két éve egy 30 dkg-os macska miatt büntettek meg, akit egy cipősdobozban (sok lyuk volt rajta hogy kapjon levegőt) szállítottam.
2010. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
az egy órás vonatút alatt bizti be fog pisilni, szal legyen nálad rongy, amivel feltörlöd. egy tálka, meg egy üveg víz, közbe is tudjon inni, meg egy rongy vagy egy játék, amit szeretett. a két átszállás között sétáltasd meg egy kicsit, meg sokat kell beszélni hozzá, mert főként a kistermetű kölykök nagyon ijedősek lehetnek
2010. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Előtte alsposan fáraszd ki, hogy ne legyen kedve hisztizni, hanem aludjon. Legyen nálad pár finom falat, és add neki amint felszálltok, hogy avonatozàst pozitív élmeny legyen. Vigyél pokrócot, a vonaton nyugodtan tedd magad mellé az ülésre, és simogasd. Jegyet tényleg vgyél neki, a bkvra is?
2010. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

két hónapos? az nagyon pici... még tuti, hogy nem szobatiszta, szóval egy doboz kellene neki, bele újságpapír, és ha bepisil, akkor cseréld ki alatta a papírt. BKV jegy kell neki (bár az van a bkv szabályzatában, hogy a dobozban szállított állat csomagnak számít, de ki tudja.)

Viszont egy két hónapos, ilyen kölyök kutyát muszáj leraknod a pincébe egyedül éjszakára? Vadidegen helyen lesz, ismeretlen szagok, emberek, és egyszer csak egy pincében lesz éjszakára... én ilyet nem tennék vele. Neki még emberek között a helye, vagy a saját helyén, de ugye ez ismeretlen környezet lesz. Mindenesetre ha már pince, akkor figyelj, hogy mi van a pincében, ne legyen a földön olyan dolog, amit megrághat és baja lehet, pl. olajos rongy, egérfogó, patkányméreg, festékes rongy, higító, apróbb szerszámok, stb. A végén még megeszik valamit, te nem látod, nem tudod felügyelni és baj lesz belőle. Víz és kaja legyen előtte! Ja és tuti, hogy éjjel be fog pisilni/kakilni a pincébe, szóval azt számold bele...

2010. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt már én is meg akartam kérdezni: miért lesz a pincében? Egyetlen éjszakét nem bírnál ki a kutya társaságában a nagyid kedvéért?
2010. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért lesz a pincében mert este nagy vihar lesz nem hiszem, hogy jót tenne neki meg a kert elég gondozott viszont félek a kerítésen találna magának valahol kiutat. A házba semmiképp nem jöhet be kutya.. így csak a pince maradt! jegyet veszek neki raktam be két elhasznált pólót a ketrecbe viszont nincs pórázom amivel sétáltatgatnám... Ha jól viselkedik esetleg kiveszem magam mellé de ez persze az utasok számától és véleményétől is függ.. Viszek pár deka parizert az jó ötletnek tünt!
2010. jún. 1. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia, én 1.5 éve rendszeresen vonatozom a kutyámmal, 8 hetes kora óta tesszük meg hetente a Budapest-Eger távolságot és az nem 1 óra :-)Amikor még nagyon baba volt, akkor egy régi táskámba tettem bele, a buksija simán kifért, tudott nézelődni. A vonaton az ölemben volt egy pokrócon. Az út előtt igyekeztem lefárasztani,így általában végig aludt. Mindig volt nálam nedves törlőkendő a balesetek esetére, de egyetlen egyszer pisilt csak be. Inni ő soha nem ivott, pedig sokáig vittem magammal vizet is neki, inkább a tájat nézte. 2-3 hétig beszélgettem vele, vittem neki kis játékot, de nagyon hamar rászokott arra, hogy a vonaton alvás van. Lehet nekem csak szerencsém volt vele,mert nem sírt, viszont utaztunk már olyan kutyussal is, egy kis uszkárral, aki szegény végig sírt.A vonaton kell neki is jegy, viszont Budapesten nyugodtan tömegközlekedhetsz vele jegy nélkül (kivéve metró!). Ezt az ellenőröktől tudom, megkérdeztem őket anno. Annyit mondtak, hogy villamoson/buszon/trolin nem kell jegy a kutyának, ha elfér az öledben és úgy ülsz/állsz, hogy más utashoz ne érhessen hozzá még szájkosár sem kell rá. Spánielem van, naponta bkv-zunk és nem egyszer találkoztunk már ellenőrrel, mindig elkérték a bérletemet, a kutya meg kapott egy kis simit :-)
2010. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vonaton kisállat jegy kell neki, bkv-ra vegyél jegyet. Bár nekem nagytestű kutyám van, de a kutyákra kötelező a szájkosár, póráz és jegy a bkv-n.

Pince?? Egy éjszaka bent a házban?? ez humánusabb.

2010. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezen lovagolok, de miért nem aludhat bent szegény? Egy ilyen kölyöknek még komoly megterhelést fog jelenteni az a rengeteg élmény, amin kereszütl megy, ráadásul nem lesz vele a biztonságot adó gazdi sem. Neki még nem szabadna egy egész éjszakát egyedül töltenie, pláne nem egy hideg nyirkos pincében. Hulla fáradt lesz, csinálj neki egy meleg kis vackot az előszobában, oda döntsd le, és reggelig aludni fog. Pakolj el mindent, amit megrághatna a biztonság kedvéért.


A másik a póráz: a nagymamád nem tud adni hozzá pórázt? Ő hogy szokta sétáltatni?


Nem akarok indiszkrét lenni, de miért lesz nálad egy estét? Vagy mi a sorsa ennek a kiskutyának? Holnap mi lesz vele? Ne válaszolj ha nem akarsz, csak kíváncsi vagyok.

2010. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ohh látom némi állatvédőbe ütköztem de semmi kivetni való nincs csak nem gondoltam h ennyire felzaklat titeket a dolog ezért nem részleteztem a helyzetet. de akkor here u are: tehát nagymamám Fertőhomokon lakik sopron mellett énis soproni vagyok de pesten járok egyetemre namár a kutyát dabasról vettük ezért én utaztam le érte. mivel vizsgám van még ezért nemtom egyből elvinni nagyiig igy itt alszik egy napot ahol lakom egy házban ami nem az enyém ezért nem igen dönthetek róla h bemegy-e! (most már sikerült rábeszélni am me fél óra alatt szegény kis töpszli annyit nyuszített :) ) Nagymamámnak természetesen van póráza de nem nálam tartja am meg ne irjatok oan választ mintha egy 14 éves városi gyerek lennék aki nem látott még iet csak tv-ben:D köszönöm a segítséget mindenkinek elég jól tűrte az utazást viszont végig simogathattam h nyugodt legyen mivel nagyon hangos volt a személyvonat:S üdv!
2010. jún. 1. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!