Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik egyedül vannak és van...

Akik egyedül vannak és van kutyájuk, hogyan oldják meg a sétáltatást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy szeretnék egy kutyát, de dolgozom. Napi 8-9 órát biztosan egyedül lenne a kutyus. Kibír ennyit egyedül? Szerintem sok egyedülállónak van kutyája, gondolom azok is kibírják...Félre értés ne essék, én imádom a kutyákat, csak a legjobbat akarom nekik....ha otthon lennék, tutira sokat játszanék vele, és nem messze van egy kutyafuttató is, meg nagy park, ahol lehetne szaladgálnia.

Véleményeket és tapasztalatokat várok.


2010. jún. 1. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kibírja...valószínűleg végigalussza a napot ;) és ha belegondolsz, jobb neki, mint az utcán vagy a menhelyen vagy a sintértelepen
2010. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kibírja. Éjjel is alszom 8-9 órát, akkor is kibírja, tehát nappal is.

Nekem mondjuk két kutyám van, így ha nem vagyok otthon, akkor játszanak, ha épp nem alszanak. (Fölvettem egyszer egy egész napot webkamerával...).

Napi 3-szor sétálok velük, reggel, kora este munka után és még egy gyorsat késő este, lefekvés előtt. De van úgy olykor, hogy csak kétszer megyünk le, mert a második, a kora esti séta az mindig nagyon hosszú, másfél-két órás, de előfordul, hogy egészen este 11-ig folyamatosan lent vagyunk (ez 4 óra séta) és akkor már nem viszem őket még egyszer, csak reggel.

2010. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2en vagyunk a párommal,de mivel reggel 8-este 6ig dolgozunk,a kutyu egyedül elvan otthon.Reggel leviszem,ha hazaérek leviszem, lehet napközben is le kéne vinni,d egyelőre ez a megoldás, amúgy elvan napközben, szunyál, meg van játéka,megszokta.Hétvégeken aztán bepótoljuk a kutyázást, séta ezerrel, játék.:)
2010. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is egyedül vagyok a kutyámmal, és simán kibír annyit. :) a délelőttöt rendszeresen végigszúnyókálja.
2010. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az én kutyám kertben van, elég sokat van egyedül. és napi egyszer viszem sétálni. Ma asszem kimarad ez is :(


Lakásba nem feltétlen tartanék így kutyát, de h van kerted, akkor úgy nem gond szerintem.

2010. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kulcs az első néhány hét/hónap, mert a kölyöknek bizony gond ennyi időt töltenie. Az első két hétre sztem mindenképpen vegyél ki szabit, mert olyankor nagyon fontos, hogy megtanulja a szabályokat, beilleszkedjen, és biztonságban érezze magát. Az első 1-1,5 évben érdemes a szokásosnál jóval korábban kelni, hogy reggel is le tudd fárasztani, így kiküszöbölve a rombolást, de egy 1,5-2 évesnél idősebb kutya már gond nélkül kibír 8-9 órát, ha előtte és utána nem 10 perces egészségügyi séta van, hanem rendes rohangálós, plusz hétvégén kiadós fárasztó kutyasuli/kirándulás.


Esetleg szerezz mellé egy cicát vagy még egy kutyát, és akkor ketten már biztos nem fognak unatkozni :)

2010. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ez így elég necces, de tényleg jobb így a kutyának, mint az altatás vagy a menhely, szóval ha megmentesz egy kutyust, jó lesz az neki.

A kutya elhozatalát, lakásba szoktatását viszont mindenképp úgy oldanám meg, hogy a szabadságodat akkorra időzíted, és egy-két hetet otthon vagy vele, amíg megszokja a helyet, amíg fokozatosan megtanítod a szobatisztasága... egy kölyök kutyát mondjuk két hét alatt se fogsz tudni rávenni, hogy 8 órát kibírjon pisilés nélkül, szóval ha az elején nem tudsz vele otthon maradni, akkor én inkább már felnőtt kutyát választanék a helyedben. Ha kölyökként megszokja, hogy a lakásba pisil, akkor nagyon nehéz lesz leszoktatnod róla (mivel nem vagy ott, nem tudod nevelni, és ha amikor hazaérsz, csak akkor szidod le, hogy bepisilt, annak semmi értelme, mert úgy tudod szobatisztaságra szoktatni, ha "tetten éred".)

2010. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is kettesben vagyok a kutyámmal és kicsit át kellett szerveznem az életemet. Az én blökim 8 hetesen került hozzám, 2 hétig szabin voltam vele otthon. 3 napot teljesen együtt voltunk, majd fokozatosan elkezdtem hozzászoktatni az egyedülléthez. Először csak pár perc, fél óra, majd 1-2. A második héten direkt elmentem 4-5 órára vásárolgatni. 2 hét elteltével sajnos vissza kellett mennem dolgozni napi 8 órában. A nap rutinunk úgy alakult végül, hogy reggel sétálunk 2-2.5 órát, igyekszem annyira lefárasztani, amennyire csak lehet. Ha egyedül marad, akkor megkapja a reggelijét illetve Kong játékban nasit, hogy legyen mivel lefoglalnia magát, illetve a lakás különböző pontjain elrejtek neki jutifalatokat (ezeket persze levonom a napi kajaadagjából, nem akarom hogy guruljon a kutya).Délben megy hozzá egy lány, aki leviszi egy gyors 15-20 perces egészségügyi sétára, délután 4-re pedig én is hazaérek. Akkor lemegyünk egy 1.5 órás sétára a parkba, labdázunk, frizbizünk, játszunk, haverkodunk a többi kutyával. Majd este 8 körül újra lemegyünk 1 órára. Eléggé aktív kutyám van, nagyon fontosnak tartom, hogy le legyen mozgatva és mindennél fontosabb, hogy boldog és elégedett legyen! A munkát leszámítva minden idő az övé, csak olyan helyre megyek a szabadidőmben, ahová őt is vihetem, szombat-vasárnap kutyasuli, agility edzésekre járunk. A bulit teljesen feladtam, pedig régen sokat jártam :-) Nem érezném jól magamat ha tudnám, hogy még a napi 8 egyedül töltött órán kívül is egyedül van és vár rám. Ő szépen elvan egyedül is, nem sír, nem rombol, igazából csak alszik, ahogy a többiek is írták. Nem dől össze a világ akkor sem, ha mondjuk valamiért nem érek haza időben, amikor szoktam, hanem csúszok 1 órát, akkor tovább alszik, viszont én érzem magamat nagyon rosszul. Úgy gondolom, tartozom neki azzal, hogy a lehető legjobb gazdija leszek, ha már egyszer hazavittem. Neki tényleg csak én vagyok.
2010. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyedül nyomom én is a kutyámmal. Napi 8-9 órát dolgozom.

Nekem akkor ajánlottak egy lányt, aki kutyafelügyelettel és sétáltatással foglalkozik. Egy éve jár a kutyámhoz hetente háromszor napközben megsétáltatni.

Teljesen megbízható a lány (én tapasztaltam).

Bár simán kibírja a kutyus (ha a napközbeni egyedül léthez hozzászoktatod), de a magam életét is megkönnyítettem ezzel. Meló után nem kell hazarohangálnom, tudom a dolgaimat intézni, hisz nap közben volt az kutyus sétálni.

Ha esetleg érdekel, szólj!!

2010. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm szépen a válaszokat, ez megnyugtató. Igazából idősebb kutyust fogadok örökbe, aki 2 éves és szobatiszta. Ha csak ennyivel is, de segítem az állatokat.

Arra számítottam, hogy páran lehurrognak, de örülök, hogy nem és, hogy hasznos infókat kaptam!

Kedves utolsó. Érdekelne ez a kutyasétáltatós lány, megtennéd, hogy írsz privátban? Biztos, ami biztos, legyen egy ilyen elérhetőségem is.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 1. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!