Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy egészséges, törzskönyves,...

Egy egészséges, törzskönyves, szűrt szülőpártól származó tacsinál is fennáll a veszélye a porckorong sérvnek?

Figyelt kérdés
Lépcsőznie szerencsére egyáltalán nem kell, de nagyon szeret a kanapén henyélni, ezért raktam elé egy hatalmas párnát, ezért szinte csak lépnie kell kettőt, hogy feljusson.
2017. nov. 25. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden kutyánál fennáll, de ilyen esetben a legkevesebb az esély rá.
2017. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos egy az egyben lehet szerzettt is, akkor is, ha még a hajlamot sem örökölte a kutya. Ezekre nincs garancia, sajnos a tacskóhoz az anatómiája miatt az ilyen kockázatok hozzá tartoznak.
2017. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen sajnos.

Az szuper, ha szűrtek a szülők, de ez nem garancia arra hogy nem fog kialakulni nála. Ez a fajta különösen hajlamos rá, bárhonnan is származik maga a kutya.

Amit tudsz tenni, hogy zöld kagylós készítményt adsz neki megelőzésként (pl. GlycoFlex), ez rendben tartja a porckorongok szerkezetét.

2017. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A veszély fennáll, csak jóval kisebb, mint egy szapis kutya esetében. Én kúraszerűen szoktam porcvédőt adni a tacsimnak, bútorokra pont emiatt nem engedem fel. Nem a feljutással van amúgy gond, hanem a leugrással. Ha a párnát használva mászik le, az úgy már jó.
2017. nov. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!