Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagybundás-kutya gazdik! A...

Nagybundás-kutya gazdik! A kutyus fenekénél körbevágjátok a szőrt?

Figyelt kérdés
4 éves skótjuhászom van és még sose volt rá példa hogy a kaka beleragadt volna a szőrébe, de most mégis így esett és hiába fésülöm a szőrét mindennap, mégis elkerülte a figyelmem. Csúnyán bevolt száradva mire észrevettem. Szóltam apumnak segítsen, tartsa meg a farkát amíg körbenyírom óvatosan ollóval, úgyhogy szépen letakarítottam ott neki. Eszembe jutott, hogy ha most előfordult máskor is előfordulhat majd, tehát mi a teendő, mindig tartsam rövidre nyírva ott a feneke körül, hogy ne legyen ilyen probléma? Vagy mit csináljak vele? Szokás egyáltalán a kutya fenekénél körbenyírni a szőrt?
2010. jún. 1. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is hatalmas "szoknyája" van, de olyan ügyesen tud leguggolni, hogy sosem lesz olyan a szőre. Ettől függetlenül, mivel gyakran fésülöm, hogy ne csomósodjon össze, ezért észrevenném, ha ilyen előfordulna. Szerintem elég, ha te is gyakrabban ránézel és segítessz rajta, ha beleragadt.
2010. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.5 év alatt még nem fordult elő, pedig zászlós.
2010. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy le szokták nyírni ott a szőrt. A közepes szőrű kutyámnak én is mindig lenyíratom géppel a popsijánál, mert neki is mindig beleragadt. A hosszú szőrű kutyámnak nagy szoknyája van, neki viszont ritkán ragad bele, de amúgy sem nyíratnám neki ott le, mert elég hülyén nézne ki, nem lehetne szépen megcsinálni. :S Inkább minden nap megnézem és ha esetleg baleset van, ami szerencsére elég ritka, akkor kitakarítom.
2010. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem goldenem van.Még sosem ragadt neki a fenekére kaki, még a farkára sem. Pedig elég nagy a szőre, és a farkán is hosszú a szőr(zászlós). Én "megigazítottam" ollóval a szőrét, de csupán esztétikai okokból. Így szebben néz ki. ;)
2010. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Skót juhásznak azért nem akkora a szőre, hogy beleragadjon. Talán hasmenése volt, azért fordulhatott elő. De baja nem lesz, ha levágod.

A tibeti terrieremnek mindig le szoktam vágni a fenekénél meg a kukijánál is, mert az övébe csúnyán beleragad.

2010. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!