Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-"hiszti"?

Kutya-"hiszti"?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves. Amúgy nagyon jó természetű kutya. De néha ki akarja "hisztizni", hogy foglalkozzunk vele AKKOR és AZONNAL. Ilyenkor ignorálom, ha benn van, esetleg kiküldöm a kertbe. Ritkán jön rá, de akkor nagyon idegesítő...


Pl. ma: megkötöttem (kb. fél órára), hogy tudjak szellőztetni-takarítani. De mindenáron játszani akart:S Nekem sem lett volna ellenemre, miután befejeztem az adott munkát, ha előbb lehiggadt volna, de nem akarom, hogy ő dirigáljon, hogy mikor mit csináljak.


(Az itteni első körös válaszokat ismerve: igen, rendszeresen foglalkozunk vele - általában kiegyensúlyozott, és elfogadja a nemet. Mondjuk még elég hebrencs. Igen, jártunk oviba is - a "középmezőnyben" volt.)



2017. nov. 26. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak azt tudod csinálni, hogy nem foglalkozol vele, ha hisztizik, csak ha lenyugodott. Feltűnően hagyd figyelmen kívűl, ne is nézz rá, ne szólj hozzá semmit (ne is szidd). Aztán ha egy ideig nyugodt, akkor először távolról dicsérd meg. Ha újrakezdi, megint ne figyelj oda. Ha továbbra is nyugis egy ideig, akkor menj oda hozzá, vagy hívd magadoz, adj jutalmat, simogasd meg, lehet játszani is.
2017. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!