Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyershúst eszik a kutya?

Nyershúst eszik a kutya?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha a kutya nyershúst enné meg akkor mi történne vele? Mondjuk nyershurka,kolbász ilyesmi!Régóta foglalkoztat ez a kérdés!
2017. nov. 26. 15:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Es ugyanugy hat az allatokra mint az emberre?
2017. nov. 26. 15:15
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyershurka, kolbász nagyon nem jó, mert a legtöbb esetben sertésből készül. Sertést pedig nem adunk nyersen, a halálos aujeszky vírus miatt!


Marha, pulyka, csirke mehet nyersen - jobb mint főve - kellő fagyasztás után. Erről szól a BARF étrend.

2017. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A nyers hús a legjobb táplálék, ha megfelelően van összeállítva az étrend. Viszont nyers disznót tilos adni kutyának és macskának.
2017. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egészségesebb, izmosabb lesz.


A hurka, kolbász egészségtelen szr, az nem nyers.

Én 6 éve B.A.R.F.-ozok. [link]

2017. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem
2017. nov. 26. 15:22
 6/15 A kérdező kommentje:
Te oldalad?
2017. nov. 26. 15:22
 7/15 anonim ***** válasza:

"Es ugyanugy hat az allatokra mint az emberre?"


WTF??!! :"D "hat"? Ez nem gyógyszer, ez étel... XD

2017. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem az én oldalam
2017. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti:Miert kell kötekedni,csak megkérdeztem.És az kérdeztem hogy ugyanugy hat e az emberre mint az állatra,mert ugye ha az ember nyershúst enne megdoglene,de ha kutya az még nem biztos..
2017. nov. 26. 15:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is irták a nyers etetésről barf illetve prey néven tudsz olvasni. Ennek is megvannak a maga szabályai, de sokkal jobb a kutyának mint a tápok.

A kutyának sokkal erősebb a gyomorsava mint az embernek, így képes a csontokat is megemészteni. Ez az erős gyomorsav a legtöbb olyan kórokozót elpusztítja, amitől az ember megbetegedne pl. szalmonella. Természetesen náluk is előfordulhat megbetegedés főleg kölyök vagy idős kutyák esetében ám ez ritka. Ami a nyers etetésnél problémás lehet a különböző féregfertőzések. Ennek egy része a hús előzetes fagyasztásával elkerülhető, fontos, hogy a hús ellenőrzött helyről származzon, illetve a nyers étrenden tartott kutyáknál ajánlják hogy az átlagos 3 havi féreghajtás helyett ezt havonta tegyék meg.

2017. nov. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!