Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus jön a házhoz?

Kutyus jön a házhoz?

Figyelt kérdés

Nemsokára érkezik első kiskutyánk. Most 6 hetes és 4 hét múlva hozzuk haza. Elszeteznŕnk neki kezdeni bevásárolni és írtunk listát is. Mi hiányozhat?

- 2 tál

- fekhely

- rágócsont

- szobakennel

- játékok (labda,csomó,kong,plüss)

- élősködők elleni védelem

- fésű

- táp (amit a tenyésztő etet)

- ruha



2017. nov. 26. 17:16
1 2
 11/12 EvaSz86 ***** válasza:
100%

Nekem kettő yorkie-m van. Gondolom, mekkora az öröm, én hat évig tervezgettem, mire sikerült olyan helyre költöznöm egyedül, ahol magamhoz vehettem az első kis kan yorkie-t...ő most 1,5 éves...aztán idén örökbefogadtam egy kislány yorkie-t, aki azóta ivartalanítva lett. Legyen neki saját kis plédje, az enyémeket mindig betakarom este, kis fázósak. A legtöbb dolgot már leírták. Amit még hozzáfűznék az a szemtisztító folyadék. Azt hiszem a szőrkefét már írták...nem hullatják a szőrt...de naponta kell fésülni őket, mert csak akkor lesz szép a szőrük, és már kicsi korától szoktassátok hozzá, mert ha már megszokta a napi fésülést, akkor 4-5 perces tevékenység lesz csupán. Én reggel-este fésülöm őket. Szállítódoboz is fontos, ha kocsival mentek valahová, nagyon hasznos. De idő kell míg beleszoktatjátok. Mindenképpen ragaszkodjatok a száraztáphoz, ne etessétek az asztal alatt, mert hamar rászoknak...aztán olyan őzike szemekkel tudnak éhenkórászt játszani az asztal alatt, hiába van kitéve a táp. Jutalomfalat a tanításhoz, nagyon tudja motiválni őket a táplálékjutalom. Apróság, de egy saját szivacs is hasznos, séta után csak megtörlitek a tappancsait a nedves szivaccsal, aztán a száraz törölközővel, és már nem koszol a házban. Én vettem nekik a fekhelyen kívül saját kis fekvőpárnát, az van feltéve a dívány egyik sarkába, és megtanulták, hogy ők a díványon csak a párnán tartózkodhatnak...ez ideális, ha vendég jön, mert nem mindenki szereti, ha vendégségben leül valahová, és össze-vissza ugrál rajta a kutyus.

Legyenek nagy séták, mikor már megkapta az összes oltását. Nagyon kíváncsiak, és le kell mozgatni őket, mert kis energiagombócok.

Sok örömet kívánok akiskutyához, nagyon hálás kiskutyák, és nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz.

2017. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Rágás elleni spary! ha átalakítaná a bútor kinézetét ;)
2017. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!