Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Télálló" kutyáitokat hősziget...

"Télálló" kutyáitokat hőszigetelt kutyaházzal mikor engeditek be az időjárásra való tekintettel?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kb. 20 kg, hatalmas bundával, de tegnap szívem szerint már benn altattam volna:) - Bár nálunk még csak mínusz egynéhány fok van éjszaka, elvileg még jól ellehet kinn is.

Végül még kinn aludt, nem akarom, hogy tavaszig szobakutya legyen... De azért napközben sokat van benn, ha van itthon valaki.


Nálatok mi a "házirend"?



2017. nov. 30. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed, ha nem, a "télálló" kutyáknak még nincs hideg.

Majd mínusz 10-20 között talán.

Az igazi télálló kutyák a lakásban nem is igazán érzik jól magukat. Melegük van.

2017. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom télálló-e a labrador, de amikor kapott fűtött kutyaházat, akkor kinn aludt a hóban, nem volt hajlandó belemenni. Úgyhogy most fűtetlen van neki és nincs baja. Persze szigetelt, körbe mindenhol 10 centis EPS van lambéria falak között.
2017. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 balaton0001 válasza:
67%

Nekünk volt már két Újfundlandi kutyánk. Gyakran télen sem ment be a kutyaházba, volt, hogy belepte a hó. A kutya se hülye, szerintem neki úgy volt jó !


Sajnos azt hiszem, ha napközben beengeded azzal inkább rosszat teszel vele.

2017. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az enyém alig várja, hogy bejöhessen. Szerintem nem a hideg, hanem a falka közelsége miatt. De rendesen kinőtt a téli bundája, annyit azért nem volt benn:)
2017. nov. 30. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor jönnek be amikor akarnak, de most hogy lehavazott annyira nem is akarnak bejönni. Este egyik sem alszik a kutyaházba pedig három hőszigetelt kutyaházuk is van.

2x Szibériai Husky - import.

2017. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk November eleje óta bent alszik a télálló is a garázsban. (Nem futott, de nem jéghideg helység, száraz)

Alig várja, hogy bejöhessen :D

2017. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
-10 fokig szerintem teljesen jól elvan, adj neki még csirkebőrt és tojást, amivel még növelheted a tartalékait. :)
2017. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekunk kuvaszunk volt regen, mindig kint volt, egyszer behoztuk, akkor is ment volna ki. Szerintem te latod a kutyadon, hogy mikortol igenyli.
2017. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-10 fok ami nálam vízválasztó. Olyankor bent alszik az előszobában éjszaka, és nappal is bejöhet pár órára.

Ezen kívül ha nagyon csípős szél fúj, vagy ha teljesen elázik a hideg esőben akkor is bent alszik.

A hőszigetelt kutyaházba érdemes szalmát vagy szénát tenni az jól tartja a hőt, a kutyák többsége szereti.

2017. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!