Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Kan kutyát ivartalanítom...

Suzanna Simonyi kérdése:

Ha Kan kutyát ivartalanítom akkor is jelez? Vagy abba hagyja a körbepisilést, jelzést

Figyelt kérdés

#az ivartalanitással #a jelzést #abbahagyják?
2017. dec. 2. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Akkor is jelez. Nem ettől függ.
2017. dec. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk elmult
2017. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivarérés előtt ivartalanítod, akkor nagy valószínűséggel el sem kezdi, ha meg utána, akkor vagy-vagy.
2017. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ivartalanított szukám is jelöl, de itthon nem, csak sétákon.
2017. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EvaSz86 ***** válasza:
69%
Ha következetesen neveled, és megtanítod neki a sorrendet, hogy te vagy a főnök, a "falkavezér"....akkor a házban nem fog jelölgetni. Nekem van egy ivartalanított szukám, és egy ivaros kan kutyusom. A kannal mikor még kicsi volt, voltak gondok...jelölgetett a házban, aztán olvastam egy könyvet, amiben le volt írva, hogyan kell viselkedni velük ahhoz, hogy elismerjenek, mint "falkavezért"...azóta bent nincs jelölgetés, séta közben pedig jelölget...minden görbe fűszálat...kint persze nem zavar, hiszen természetes, hogy jelölget...a házban viszont egyáltalán nem...a kutyáknál nagyon nagy tiszteletlenség, ha a főnök helyén jelölgetnek. Szóval ha meg van a jó sorrend, akkor nem jelölget, akkor sem, ha ivaros. Nálunk is tervben van a kan ivartalanítása is, de inkább a későbbi betegségek elkerülése miatt.
2017. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nevelés kérdése. Az enyéim nincsenek ivartalanítva és a saját telken belül nem jelölgetnek a drága örökzöld növényekre. Kicsi koruktól átszokattam a szomszéd tujasorára. Azóta is ez a játékszabály.
2017. dec. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ffigaro12 válasza:
A kutyát nem ivartalanítani kell,ha nem nevelni,és okosan tartani.
2017. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek: Azért arra finoman szólva nem kéne büszkének lenned, hogy bent, a lakásban nem pisil a kutya. Átlag kutyásnak szerintem ilyesmi eszébe sem jut. Bennem pl. fel sem merülne, hogy létezik olyan, hogy a kutyám a lakásban, bent jelöl, egyszerűen nekem nem fér össze a kutya fogalmával ez a viselkedés. Számomra ez hihetetlen, valami nagyon nem stimmelt, ha ilyen egyáltalán előfordult. Pedig roppant ösztönerős, domináns kanom van.


A kérdésre: saját tapasztalat az, hogy a kutyám ugyanúgy lelkesen jelöl az utcán, a viselkedése ebben semmit sem változott. Kilenc éves, hat évesen ivartalanított, lakásban tartott kutya tulajdonosa vagyok. De én eleve inkább bíztam abban, hogy nem változik meg a kutyám az ivartalanítástól. A közvetlen környezetemben több ilyen kutya van, amelyik ugyanúgy jelölget. Valószínű, hogy a kor, és az alap dominancia meghatározó abban is, hogy a műtét után milyen lesz.

2017. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem hagyja abba. Nálunk is így van.
2017. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!