Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás kutya. Mi mást...

Babéziás kutya. Mi mást tehetünk még?

Figyelt kérdés

Pár napja idetévedt hozzánk egy fiatal kiskutya. Elvittük chipet olvastatni, de nem volt neki, és Facebook-on, rengeteg megosztással sem találtuk még meg a gazdáját. Közben kiderült, hogy már hetek óta kóborol, és senki nem csinált vele semmit... Mi befogadtuk ideiglenesen, mert találtunk neki gazdit a családon belül, viszont ő egy hét múlva tudja hazavinni, addig nálunk van.


Ma reggelre viszont nem volt étvágya, meg se mozdult, csak feküdt. Hívtuk a dokit, csak miattunk bejött a rendelőjébe. Lázas volt, valszeg kullancs miatt. Egyébként elég ramaty állapotban van szegény, nagyon bolhás, tüzel is éppen, koszos, büdös, keddre lett beírva kozmetikushoz.


Szóval, 39,7 fokos lázat mért a doki, a kutyus kapott infúziót, meg 3 szurit, így jöttünk haza, a branül benne maradt. Azt mondta a doki, hogy ha nem lesz jobban, vigyük vissza holnap, de én eléggé aggódok miatta. Ma már biztos nem megy be a rendelőjébe s doki, úgyhogy nincs valami, amivel segíteni lehet rajta? Esetleg normális ez, már amennyire egy betegség normális?


Miután hazaértünk vele, egy órán belül nagyon rosszul lett, ezt mondta a doki is, egyik szuri mellékhatása. Szédült, hányt, folyt a könnye, de kakilt is, ami normálisnak látszott szerencsére. Később egy kicsit evett is, meg ivott, de még mindig csak fekszik, a könnye még mindig folyik azóta is. Adtunk rá régi kisbaba pólót, betakargattuk pokróccal, köré raktunk meleg vizes palackokat. Sajnos kint van, a bolhái miatt nem engedtük be a házba, a saját kutyánk meg ki nem mehet, nehogy elkapjon valamit tőle, de bolhairtás, féreghajtás így lesz majd neki is.


Szerencsére még soha nem volt babéziával tapasztalatunk (lekopogom). Ugye jobban lesz, ha evett pár falatot? :(



2017. dec. 3. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az imizol oltás miatt - amit babéziára kap - valóban lehet rosszul. Mellékhatás. Nem fog megfagyni kint? Éjszaka már komoly mínuszok vannak! Én amiatt is aggódnék, egy legyengült, beteg kutyát nem jó ötlet kint hagyni a mínuszokban, éjszaka már nagyon hideg van. Lehet, az fogja elvinni csórit :( Amúgy rendes vagy, hogy befogadtad, állatorvoshoz vitted, de valami meleg helyett kellene neki keríteni. Egyébként kínáld konzervvel - elég lédús -, s itatni is kellene gyakran, keveset. Kortyonként.
2017. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobban lesz, csak legyetek türelmesek! Nem pisilt véreset? Kapott imizolt is? Mi volt a három szuri neve?
2017. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendesek vagytok, hogy így felkaroltátok szegényt. Én is úgy tudom, hogy ez az oltás kemény utózöngével jár, majd lassan jobban lesz. Nincs valamilyen melléképület, ahova betehetnétek éjszakára? Éjjel odakinn elég hideg lesz. Vagy ha a vizespalackokkal fűtitek, azt vagy óránként cserélni kell majd. Házban van, vagy kosárban?
2017. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak az imizolt jegyeztem meg. :/

Kínáltam neki tápot, konzervet, még egy kis májkrémet is, hátha az esetleg tetszik neki, de nem. Anyukám adott neki egy kis főtt krumplit, abból hajlandó volt enni, arra ivott is, azóta semmi, hiába kínálom.


Beengedném egyébként, de tényleg nagyon bolhás, valamennyit az előző napokban kiszedtem belőle, de már most én is tele vagyok csípéssel. Anyukám biztos megőrülne, ha bekerülnének a bolhái a házba (bár szerintem valamennyit már tuti behordtunk), pedig ő is beengedné legszívesebben.


Most amíg ébren vagyunk, cserélgetjük a palackokat, talán a garázsba bemehet majd, még nem tudom. Szigetelt kisházban van egyébként, alig látszik ki a pokrócok, párnák közül, kapott egy függönyt is a ház elé.

2017. dec. 3. 17:05
 5/16 A kérdező kommentje:
Bolhairtózni kellett volna eddig, de a kozmetikusnál fürdéskor lehet, lejött volna róla.
2017. dec. 3. 17:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb lenne neki a garázsban. Hiába bolhás, most csak fekszik csóri, mozdulni sem nagyon tud, tehát nem fertőz meg semmit. Itasd gyakrabban, kiszáradás ellen jó hogy iszik akár pár kortyot, az ételt ne erőltesd, beteg kutya nem eszik. Ha még is elfogad pár falatot az jó. Hagyd pihenni, remélhetőleg, holnapra jobban lesz, és akkor már orvos is van. A garázst jó lenne ha elintéznéd neki már ma éjjelre, hogy melegebb helyen tudjon pihenni! Remélem gyorsan helyrejön szegénykém!
2017. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor velszeg garázsban lesz, bár ott sincs sokkal melegebb. Remélem reggelre jobban lesz.

Ha nem iszik, mit csináljak? Erőltetni kéne? Fecskendő esetleg?

2017. dec. 3. 17:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem akar inni, akkor jó ötlet a fecskendő, beleadagolod a szájába, és valamit lenyel belőle.
2017. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor azt majd megpróbálom.
2017. dec. 3. 17:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát, nem sokat nyelt le belőle, de utána ivott egy kicsit. Előtte nemrég vittem neki újratöltve palackot, mire vittem a fecskendőt, leszedte magáról a kis pólót, reggel óta rajta volt pedig. Akkor láttam, hogy nedves lett a póló, valszeg összepisilte. Nem láttam, hogy véres lett volna, viszont most pisilt ma először.
2017. dec. 3. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!