Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám bő egy hete sántít....

Kutyám bő egy hete sántít. Orvos szerint törés nincs. Carprofen-t szed 2 napja. Valami házi praktika, amivel ezen felül segíthetek?

Figyelt kérdés
Pár lépést bizonytalanul megy 2 lábon, majd nem teszi le a balt egy darabig. Tegnap vittük dokihoz, aki 15 percig nyúzta, de a kutya meg se mert mukkanni, hogy hol fáj neki. Most szedi a napi 2xfél gyull.csökkentőt, az még 3 napig elég lesz. Aztán ha nem válik be röntgenetni kellene, de mivel 10 éves és túlsúlyos, be vagyok rezelve az altatástól. Szerencsétlennek a kedélye se az igazi, egész nap bújna. Borogatást nem engedi, meg úgy istenigazából azt sem tudjuk, hogy melyik része fáj a lábának. Ötletek?
2010. jún. 1. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nyugodt a kutya és tudjátok tartani, akkor röntgenhez nem altatnak.

Ötlet nincs, csakaleletek alapján lehet megmondani, hogy mi van.

2010. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először arra gondoltam, úgy jártál, mint én a blökimmel. Neki a betonon szaladás közben az egyik körme szerencsétlenül ért földet, talán meg is sérült, és hetekig fájdalmai voltak, húzta a lábát, stb. Gyulladáscsökkentőtől, kíméléstől és kamillás mosáástól múlt el. Ő fiatal volt ekkor, viszont olvasom, hogy a te kutyád idős, és túlsúlyos is... Az öregebbik kutyusom reumás volt. Nem lehet, hogy valami hasonló jött elő neki? Mert az nem korlátozódik egy bizonyos pontra, és talán máshol is gyötri (pl a hátában), ami miatt nyomott és rosszkedvű. Idős blökiknél elég gyakori.

2010. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

nem altatnak röntgenhez, 2 hónapja röntgenezték az ebemet, bekötözték a pofáját, amúgy meg úgy be volt rezelve, hogy meg se nyikkant...ha altatni akarják a röntgenhez, akkor vidd máshova


a kutyádnak a túlsúly és nyilván valami ízületi vagy izomproblémája van.


ha meggyógyult töltsétek a nyarat azzal, hogy lefogyasztod ...kimentek valami tóhoz és úsztatod ;)

2010. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Mielőtt bárki bármit mond, attól függ, milyen röntgent kell csinálni. Van, amikor bizony altatni kell, hisz több percig kellene a kutyának teljesen mozdulatlannak lenni, ami valljuk be, lehetetlen.

Nekem is volt hasonló problémám, bár nálam fájdalmat is mutatott a kutya bizonyos nyomásra, mozgatásra. Több szögből kellett megröntgenezni, ehhez már altatni kell sajnos.

Bár a röntgenhez nem mély altatást használnak, inkább erős nyugtatót, leszedálják a kutyát. Legalábbis nálunk ez volt a helyzet.

2010. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak a mozdulatlanság miatt kell altatni, hanem mert bizonyos izmok és ízüetek csak altatásban latulnak el annyira, hogy rendesen diagnosztizálni lehessen.


nekem egyszer egy tédficamot nézett el egy orvos az egri átllatkórházban. Ott és akkor egyszerűen helyre lehetett volna tenni, de ehelyett gyógyszert adtak és kímélnem kellett. Ez azt jelentette, hogy kimaradt a kölyökkutyám szocializációja a kímélés miatt (gyakorlatilag ki se mozdultunk a lakásból, csak pisilni vittem le), és ezt azóta is nagyon bánom, valamint 4 hónappal később műteni kellett a térdét, mert a ficam bemerevedett, és már nem lehetett kézzel helyretenni.


Okulj az én hibámból.

2010. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Akkor altatnak a röntgenhez, ha valami természetellenes pozícióban kell fényképezni. Mint pl. a dp-hez.

Röntgenezték már kutyám tüdejét és lábát is, nem altatták el.

2010. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is jártam így ahogy te és nálunk az derült ki hogy "elhasználódtak" az izületetei és a porcok de kaptunk táplálék kiegészítőt flexivet go ez a neve és 1 hónap után nem is sántított!
2010. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!