Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól gondolom, hogy csak kinti...

Jól gondolom, hogy csak kinti kutya mellett "nem fair" kinti-benti kutyát is tartani?

Figyelt kérdés

Falun élünk, a kertünk végénél már erdő kezdődik, a kertünkbe még kerítés ellenére is bejáratosak a rókák, nyestek, macskák. Van baromfiudvar, és van néhány olyan ember is a környéken, aki nem tiszteli más tulajdonát. A nyestek többször okoztak százezres nagyságrendű kárt az autóban, a macskák telepiszkították az udvart, a róka elbánt már néhány tyúkkal. Fél hektáros a telek, képtelenek lennénk alábetonozott kőkerítéssel körbevenni (bár macskától, nyesttől az sem védene meg).


Mindig is olyan kutyát szerettem volna, aki velünk él, de a fenti körülmények között nem érett volna értelme úgy kutyát tartani, hogy például éjjel itt lenne velünk, ezért fájó szívvel csak kinti lett a kutyánk. Nagyon sokat foglalkozunk vele, nem gondolom, hogy boldogtalan lenne, de a körülményekből fakadóan az az egymás tekintetéből olvasni tudó bensőséges kapcsolat sajnos nincs meg. Csodás házőrző, mindent jelöl, nyestnek, macskának, rókának nyoma sincs, mióta itt él velünk.


Viszont én továbbra is vágyom egy olyan kutyára, akivel szorosabb a kapocs. Férjem szerint sok helye van csak kinti és kinti-benti kutya is, én viszont úgy érzem, ez kegyetlenség lenne az első kutyánkkal szemben, mintha az egyik gyerekem velem aludhatna, a másikat nem engedném magamhoz, pedig ő is vágyna rá. Ugye jól gondolom?


2017. dec. 8. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha az egyik kutyám nem jöhetne be a házba, míg a másik igen. Olyan igazságtalan.
2017. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érezném, lelkifurdalásom lenne a kinti kutya miatt, főleg ha látnám rajta, hogy ő is szeretne bejönni. Meg ez a két kutya közt is feszültséget okozna, mert úgyis látná az öreg, hogy a kicsi "kivételezett". Persze biztos sokan tartanak így kutyákat, de szerintem ez elég rossz felállás.
2017. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a mostani kutyátok is lehet kinti benti. Ha napközben beengeded. Vele is lehet egy csomó mindent együtt csinálni. valószinüleg éjszakára már szeretne kimenni, de ettől még nappal van egy csomó idő, amit együtt tudtok tölteni, és foglalkozni vele.
2017. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ez az adott kutyától is függ. Pl ismerősömék kuvaszt és mudi tartanak, a mudi kinti-benti, a kuvasz csak kinti, de ő be se akar menni a házba, a terasznál mindig elfekszik és kész. Nem igényli a bent létet, míg a mudi mindig bent van ha többiek is. A kuvasz jobban érzi magát kint. Mondjuk itt foglalkozva van a kuvasszal is, tehát nem a klasszikus kinti eb, akinek annyiból áll a kapcsolata a gazdával, hogy enni-inni kap. :)
2017. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy éjszakára nem jöhet be, miért akadály? Attól még nappal bejöhet. Nekünk is sokáig így volt a kutya. Viszont a bensőséges kapcsolat nem azon múlik, hogy kinti vagy benti. Nyilván ha benti, úgy könnyebb, de kinti kutyával is nagyon jó kapcsolatot lehet kialakítani.
2017. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindig is így volt a kutyatartás történetében. Pl. a nagytestű házőrzők, kuvasz, komondor, azok kinn aludtak, a vadászkutyák meg benn.

És a kutya természete is már. Pl. a kuvasz, az nem igényli a folyamatos kontaktot a gazdával, önálló kutya, szeret egyedül járőrözni a területén (hangsúlyozom, ez nem azt jelenti, hogy nem kell vele foglalkozni), a vizsla pl. meg ő maga is folyton a gazdával akar lenni.

Szerintem, ha a természetének megfelelően választasz kutyát, arra használod, amire való, és megadod neki azt, ami a természetéhez, jelleméhez illik, akkor boldog lesz a kutyád.

2017. dec. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!