Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermannak a tenyésztök...

A dobermannak a tenyésztök vágják még a fülét?

Figyelt kérdés
Mert hallotam hogy még igen és ha tudjátok melyik kennel vagy állat orvos vágja akkor irjátok köszi

2017. dec. 9. 17:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
15%

Már ne is haragudj, de elmész a jó pics@'ba!

És még baromi szépen fejeztem ki magam! Milyen alapon tennél ki egy állatot egy teljesen felesleges, de fájdalmas beavatkozásnak?! Csak azért, hogy neked tetszen?!

Engedd meg, hogy eláruljak egy titkot, lehet sokatokat meg fog lepni, de a vágott fül nem természetes, nem azzal születnek -> minek kellene megváltoztatni a külsejüket? Mert a hülye ember szeme egy természetellenes dologhoz van hozzászokva? Pár év, és ha be lesz tartva ez a törvény, akkor teljesen természetes lesz a vágatlan fülű dobberman (mert ez a természetes állapota!).

Előbb vágass ki a saját füledből egy darabot, utána dobd oda a kutyádat a műtóasztalra! Aki ilyet műveltet, az nem szereti a kutyáját!

2017. dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Megérkezett a tudatlan is, már szinte hiányzott. Kedves, csak kíváncsiságból menj el és nézd meg a kupírozást, hogy az mennyire fájdalmas a kutyának. Én sem támogatom mellszélességgel, de sem fájdalmasnak, sem állatkínzásnak nem tartom, sem a gazdát nem ítélem el egy ilyen miatt.

Arról nem is beszélve, hogy nézz utána hány fajtának vannak akut, akár egész életében tartó fülproblémái azért, mert már nem kupírozzák.

2017. dec. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

Tudatlan..? Ezen mosolyogtam egyet, hidd el, az itt kommentelőknél sokkal többet tudok a kutyák egészségéről. ;)

Vágni kell? Igen. Ez fájdalmas, még ha a műtétet érzéstelenítik is, utána a gyógyulalás nem fájdalommentes.

2017. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy nézz utána hány fajtának vannak akut, akár egész életében tartó fülproblémái azért, mert már nem kupírozzák."


Azért azt tegyük hozzá, hogy ez csak azoknál a fajtáknál igaz ahol évekkel ezelött elkezdték vagdosni. A Dobermannak se lenne semmi baj a fülével ha küllem miatt nem vagdosták volna. Ugyan úgy mint ahogy a Mopsz is lehetne normális kutya ha nem kezdik el tönkretenni a küllem miatt. Szintúgy a Német Juhászkutya és még lehetne sorolni.

2017. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Kedves, csak kíváncsiságból menj el és nézd meg a kupírozást, hogy az mennyire fájdalmas a kutyának."

Állatnak ok nélküli, értelmetlen fájdalom okozása, valamint szépészeti beavatkozás elvegzése állatkínzásnak minősül és bünteti a törvény (az más kérdés, hogy nincs aki betartassa). Plusz mi az hogy menjen el, nézze meg? A kutya nem tud beszélni, hogy elmondja mi baja van, túl nagy fajdalmai pedig nem leszenek ha kap fájdalomcsillapítót.

"Én sem támogatom mellszélességgel, de sem fájdalmasnak, sem állatkínzásnak nem tartom,"

Már hogy ne lenne fájdalmas, ha a porc nagy részét levágják és a bőrt összevarják? Arról nem is beszélve, hogy feleslegesen van kitéve az állat az altatás kockázatának.

"nézz utána hány fajtának vannak akut, akár egész életében tartó fülproblémái azért, mert már nem kupírozzák"

Pont ezért van, hogy egészségügyi okok miatt elvégzik a műtétet.

2017. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!