Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A drótszőrű és a szálkásszőrű...

A drótszőrű és a szálkásszőrű tacskó az egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2017. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszer leírtam, hogy drótszőrű tacskó, és letámadtak jogosan, hogy olyan nincs. Szálkásszőrű van.
2017. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen
2017. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is csak drótszőrűként ismertem. Köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 11. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Az a különbség köztük, hogy szálkásszőrű létezik, drótszőrű meg nem.
2017. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Drótszőrű vizsla

és

Szálkásszőrű tacskó


Csak a köznyelv néha összemossa a kettőt. De igen, végülis a szőrzet minősége ugyanolyan mindkét esetben.

2017. dec. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha ugyanolyan egy drótszőrű vizsla és egy szálkásszőrű tacskó szőre, akkor nem tök mindegy hogy hívjuk? :D akkor lehet drótszőrű tacskó is, ez rövidebb legalább


De pl kutyás könyvekben is drótszőrűként szerepel

2017. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tökmindegy. Egy-egy szót, elnevezést, fogalmat helyesen kell használni.


"De pl kutyás könyvekben is drótszőrűként szerepel"


Ja, a Tényekben meg azt mondták, hogy "fajtiszta kutya", meg félnek, hogy a bolt elől ellopott kutyák kutyaviadalra, vagy "tenyésztőhöz" kerülnek.


Írtam is nekik ezügyben egy szép hosszú levelet, nem kell az alapból tudatlan népet összezavarni...


Szóval attól, hogy könyvben, vagy híradón, vagy bárhol úgy szerepel, még nem biztos, hogy helyesen van használva.

2017. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ugyanazt jelenti a kettő... Akkor meg mindegy. A fajtiszta és fajtatiszta között már van különbség. A vizslák között is össze-vissza használják pl a magyar drótszőrű, a szlovák már szálkás, pedig egyforma a szőrzetük.
2017. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!