Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan fárasszátok le az...

Ti hogyan fárasszátok le az igen aktív kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nekem nem.sikerül, sosem fárad , ezáltal nincs életem . Szeretem és ő a mindenem, de szeretnék délután egy kicsit magammal és a háztartással is foglalkozni,valami tipp?

2017. dec. 11. 14:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ezen csak intenzivebb mozgatással, szellemi foglalkozással lehet segíteni. Mi kutyusunkkal reggel munka előtt 1bórát vagyunk futtatóban, itt labdázunk illetve, ha vannak más kutyások kergetőznek. Este 1-másfél óra a lemenetel. Itt kb 15 perc a séta a többi rohangálás a többi kutyussal. Vagy kutyaiskola, ez egy óran illetve utána még félnóra rohangálás a parkban. Hétvégén délelőtt futtató helyett, 1 óra kutyasuli utána 1 óra rohangálás a parkban. Este szokásos tali a kutyásokkal. Tehát hétvégente 2 óra intenzív mozgás és 1 óra szellemi fárasztás. Hétköznap 2,5 óra inenzív mozgás, illetve kutyasulis napokon plusz 1 óra szellemi fárasztás.

Otthon még játék minden nap, minimum fél óra játékhuzibálás.

Persze ez elég megerőltető. Cserébe a köztes időszakokban van egy angyali kutyusunk, aki alszik a kanapén. Nincs rombolás, nincs hiszti csak béke és nyugalom.

2017. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
1 éves kora előtt nem jó ha direktbe fut a kutya. Mármint ha konkrétan futni mentek vele. Bár nekem labradorom van, de egy eves koráig a napi 3x45 perc séta plusz az otthoni játék és tanulás kellett ahoz, hogy legyen egy kis nyugtom:D Aztán szép lassan csökkent a mozgásigénye, most 5 éves és a napi 1x1órával plusz a eu sétákkal teljesen jól elvan.
2017. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyám van, az átlag staffordoknál energikusabb. Azt csinálom, amire született: tréningezünk és dolgozunk. Nem tanulgatás, hanem magas ösztönszinten nagy elvárások melletti tréningeket kap. 30-40 perc engedelmes és őv után a kutya alszik egész nap. A 15-20 perces nyomkövetés után szintén. Fizikailag is elfárad, de elsősorban agyban és ösztönszinten kell kielégíteni az igényeit, akár csak a tiédnek. Neked is munkakutyád van, hatalmas ösztönökkel. Ezeket hol élheti ki?

Emellett kell egy tudatos nevelés, hogy az emergiáit arra összpontosítsa, amire te akarod, hogy az otthoni alap elvárásokat megtegye, hogy irányítottan bárhol, bármikor tudjon pihenni. Amit te adsz neki, az nagyon kevés. Nem vagy tisztában sajnos a fajta tulajdonságaival, igényeivel. Staffordod van, ez más életmódot igényel.

2017. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kínomban kerültem a 2. staffordunkkal egy trénerhez (nem bírtam már vele) aki azt mondta ezt a fajtát nem fizikailag kell lefárasztani, hanem szellemileg.

Le lettem tiltva pár hétre a futtatásról, kutyafuttatók látogatásáról.

Mert ha ma 10 km-t futtatod, holnap 12-t tudod, és így tovább. A staffnak meg kell tanulnia "lenyugtatnia magát". Amennyi időt a fizikai fárasztásba fektettem anno, most a szellemibe teszem, és bár elég szkeptikus voltam, működik a dolog.

Persze egyszerűbb elmenni bringázni, mint egy órán keresztül türelmesen feladatokkal tréningezni, de megéri :)

A póráz nélküli sétáknál pedig kedve szerint futhat.

2017. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!