Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aktív kutyával mit lehet...

Aktív kutyával mit lehet kezdeni nyáron forróságban, ill esőben?

Figyelt kérdés

A kutyám eléggé aktív. Általában a napot végigalussza, de van mikor két órànyi szaladgàlás után sem akar eljönni a futtatóból. Amióta ilyen meleg van minden nap reggel és este megyünk sétalni (futtatóba) összesen kb 2,5-3 óra hosszàt. De van amikor már 3-4 óra fele nyüsszög hogy unatkozik. A többi évszakban naponta 3-4-szer megyünk hosszabb sétàkra, de ez ugye nyáron nem megoldható. Meg pl az olyan esős időben mint most van. Ma reggel csak fél óràra tudtunk elmenni, és szegény még màsfél óràt itt kóvàlygott a lakásban. Most aludt el.

Mit lehetne ilyenkor tenni vele? Panelban lakunk szóval idebenn nem nagyon tud mozogni max a 4 méteres folyosón tudom dobàlni neki a labdàt. Agyilag is szoktam fàrasztani, viszont az lefàrasztás szempontjàból semmit nem ér neki.


2017. jún. 25. 09:01
 1/6 anonim válasza:

Nem nagyon tudsz mit csinálni, ilyen melegben otthon kell hogy maradjon. Reggel és este szerintem elégnek kell, hogy legyen neki. Azt mondod, általában végigalussza a napot.

Az agyilag fárasztás mit takar? Szerintem vegyél neki valami játékot amivel sokáig le tudja magát foglalni.

2017. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
melegben elviszed vizpartra, esőben meg ugyanugy kint vagy vele annyi időt amennyit szokott. A kutyákat nem zavarja az eső, max. a gazdáikat.(nem jégesőről beszélek)
2017. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Első vagyok, igen de vízpartra csak akkor vidd ha a közelben van, azért ne kelljen szerintem sokat gyalogolnia a kutyusnak a forró aszfalton.
2017. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem tudja, hogy a nagyon melegben nem lehet ugyanúgy menni, mozogni, mint normál időben. Képes túlhajtani magát. Nem kell figyelembe venni, ha nyüzsizik a séta elmaradása miatt. Olyan ez, mint amikor valami oknál fogva akár póráznyugalomra, vagy mozgáscsökkentésre van szüksége.
2017. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg próbáld meg új trükkökre tanítani délután. Valami nehezebbre, ami nagyobb odafigyelést igényel az ő részéről. Vagy vannak ilyen játékok fressiben, amiből kikell szednie a jutifalatot. :D Bár szerintem azt hamar megunják. Ennek olcsóbb módja, ha pár nem törékeny pohár alá raksz jutifalit, és ki kell szagolnia. :D Vagy azt is taníthatod neki, hogy ahogy sétálsz a lábad között szlalomozzon.
2017. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Aktív kutyának is elégnek kell lennie, hogy kora reggel és késő este kifuttatod...taníts neki helyben maradást otthon a fekhelyén, egyre hosszabb időt kelljen ott feküdnie jutalom és feloldás előtt.

Kerestess vele játékot, kaját a lakásban.

Millió összetett trükk van neten, keress youtube-on vidiket. Agyilag jobban fáradnak, mint fizikailag.

Ne csak szabadon rohangálás legyen a futiban. Sétáljatok is új környéken, legyenek fegyelmezett pórázos, láb melletti szakaszok is.

Ha teheted, vidd el úsztatni sokat

2017. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!