Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól hogy szeretném hogy a...

Attól hogy szeretném hogy a kutyusomnak kiskutyája legyen már szaporító vagyok?

Figyelt kérdés
A kutyát nem szeretném ivartalanítani, mivel egészséges és szerintem a kutya sokkal boldogabb lesz öreg korára ha volt néhány alma. A kiskutyáknak már van gazdája, ha 6 lenne akkor is. Ez most szaporítás? Nem hiszem de kíváncsi vagyok mások véleményre is. Akik csak csúnyán szidalmaznának, kíméljenek.
2010. jún. 2. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem, a szaporító az aki silány minőséget "állít elő" minél gyorsabban minél több pénzért, túl/bel tenyészet árán is.
2010. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Számíts rá, hogy igen le leszel ordítva.

Igen....szaporító vagy. Ezt világosan meg fogják neked magyarázni.

Amúgy honnan tudod, hogy valóban boldog lesz-e a kutyád, ha lesz pár alma? És bárki honnan tudja, hogy mitől is boldog a kutya? Megbeszélik? Lelevelezik? Kutya írt kisregényt, mitől vagyok boldog címmel?

2010. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen szaporítás.

Mival értesz hozzá? Szerintem nem, és ez nem sértés, hanem tény. És ha nem értesz akkior bizony abból a kiskutyának elég sok rossz származhat. A tudatlanséág nagy veszély. Nem tudod egészséges-e (ez em látszik szemre. Mi ha betegséget örökít? Nem tudhatod milyen kutya illik hozzá.

A másik: a kutya NEM akar szülni. Csak az ösztöne hajtja. Nem attól lesz boldog öreg korában hanem ha jó helye van és szeretik. Ehhez nem kellenek kiskuyák.

A harmadik: az jó ha már van gazdájuk de aztán? Tudod a felelősség nem csak odáig tart hogy elpasszolod! Honnan tudod milyen a másik ember? Nem ismerheted 100%! Lehet hogy verni fogja a kutyát! Vagy elleti és nem egyszer mint te hanem ahányszor csak tüzel, mert pl nem érdekli ha beszüknek hozzá. És aztán a kiskutyákat meg megüli vagy kidobja. És máris lesz egy csomó kutya a menhelyen. Hidd el a legjobb ismerősöd is lehet ilyen, ezt nem fogja közölni veled. Vagy mi ha megunja ha nagyobb lesz, vagy nem tudja nevelni? A legjobb ember is lhet ilyen gyarló! Megint csak a menhely lesz tele!

A negyedik: gazdag vagy? Mert persze mindenki fel tud nevelni kiskutyákj, kenyérhéjon meg hogy a tyúkól alá ásott gödörbe fial a szuka. Csakhogy tisztességesen csinálva ez BAROMI SOKBA kerül. Ha csak egy oltást is adsz nekik és pl 10 kiskutya születik, szerinted mennyi az? Rengeteg? Orvos, gyógyszer, kaja, stb! Csak a pénzt viszi el, és a kutyád sem élvezi.

Ne ivartalanítsd ha nem akarod, csak akkor nagyon figyeld hogyha esetleg beteg lenne akkor azonnal vihesd orvoshoz, de ne ellesd mert tök felesleges. Tele van cuki kiskutyákkal a menhely, akik elvinnék a tiéd, inkább irányítsd oda. Fajtatiszták is vannak.

2010. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szűrűvitzsgálatot végzel,nincs kenneled,MEOE-nél sem vagy,a kannak sincsenek meg ezek akkor igen SZAPORITÓ vagy.

Miaz,hogy boldogabb??

Ő NEM EMBER!!

Lassan meglehetne már érteni,ennyi tévhitet!

Neki az a legjobb ha egyszer sem lesz alma és ivartalanitva lesz,mert akkor azt sem tudja,hogy milyen ami jobb is.

6 kölyköt megyszülni nem kis "munka" a kutyának és ez iszonyú stressz neki is,ezzel csak ártasz neki.

Itt nem arról van szó,hogy a gazdák megvannak-e,hanem hogy majd őkis tovább fogják SZAPORITANI és így okozol majd egy nagycsomó árva kutyust aki menhelyenen neadj isten sintértelepen fog kikötni.

Sok gazda nemtudja felmérni a sok kárt amit azzal az elvel okoz:

"Hogy a kutyának így jó"

Közben meg nemis tudja mennyit árt ezzel,nagyon sokat.


Megtudnánk valamivel győzni hogy ne tedd ezt??

2010. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy "szeretnéd", még nem vagy szaporító. A lényeg, hogy ne tedd meg! Nem baj, hogy így gondolkodsz, ez természetes, emberi érzelmeken alapuló gondolkodásmód. De légyszíves lépj ezen túl és hallgasd meg a másik oldal véleményét is, hátha belátod, hogy helytelen az álláspontod. Nem baj, ha kutyát akarsz TENYÉSZTENI, de mint már valaki fentebb írta, annak is megvan a módja. Tehát vagy jól csináld, vagy inkább ne csináld!
2010. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Nálam valaki attól számít szaporítónak, hogy nem végzi el a fedezendő és fedező kutyákon a szűrővizsgálatokat. Vagyis lehetnek beteg kiskutyák. De ez csak az én véleményem, van aki sokkal komolyabban veszi ezt a témát. Alapvetően én is komolyan veszem, de nálam az veri ki a biztosítékot, hogy valaki nem szűri betegségekre a kutyát és úgy hoz le almot.

Amúgy a kutyának baromi nagy nyűg, hogy vemhes, hogy szül, utána non-stop rajta lógnak a kiskutyák... Ettől nem lesz csöppet sem boldogabb. Különben a kutyák (mint az összes többi állat) ösztönösen szaporodni "akarnak", ezért gondolhatják egyesek tévesen azt, hogy jó a kutyának, ha szül. De ez nem így van. Sőt, már kölyökkorában ivartalanítani kellene és akkor nem "ösztönözné" a hormontermelés a szuka kutyát arra, hogy szapordni "akarjon".

2010. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen ha ezt megcsinálod szaporító vagy. A kutya ösztönből szül, nem pedig azért mert őt ez boldoggá teszi. Ennek a jele pl. amikor valamelyik kölyökkel lehet hogy nem fog foglalkozni. 80% hogy a kicsik NEM lesznek egészségesek és valami örökletes betegségük lesz. Ugye nem akarsz ilyen kutyákat adni ismerőseidnek? Ezzel csak az ő életüket keseríted, mert nem te, hanem ők fognak majd az állatorvosnál egy vagyont költeni. Persze te is mert pl. 6 kutya felnevelése 2 hónapos koráig nem olcsó mulatság.

Ha ezeket átgondoltad és még egyszer átgondoltad, és még mindig szeretnél kiskutyákat akkor: legyen törzskönyves a kutyád, legyenek meg a szűrései (bővebben google), legyen kennel neved, legyenek meg előre a gazdik, csináltass az összes kutyának törzskönyvet és ha megszülettek a kölykök akkor oltások, féregtelenítések és minőségi táp. Persze van több is de a googleban sokkal bővebben le vannak írva a dolgok. Ott mindennek utánaolvashatsz. Remélem segítettem és jól döntesz. :)

2010. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Különben honnan veszed, hogy jó helyre kerülnek a kiskutyák? Az is megtörténhet, hogy a hat kiskutyából 4 menhelyre fog kerülni. Mondjuk azért mert szétrág pár cipőt és a gazdája kijelenti, hogy "ez a kutya nevelhetetlen", aztán kidobják az M3-ason egy kocsiból. A tenyésztő bármi történjék a jövőben, visszaveszi a lehozott kiskutyákat attól a gazdától, aki meggondolta magát, vagy mit tudom én, mondjuk költözés miatt nem tud tovább kutyát tartani. De egy szaporító nem veszi vissza. Onnantól kezdve, hogy megszabadult a kiskutyáktól, ami a kiskutyákkal van, az már nem az ő gondja...

Szerintem örülj, amíg csak egy kutyáért vagy felelős és nem kell azon gondolokodnod, hogy vajon mi van azzal a 6 (vagy több) kiskutyával...

2010. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ösztönlény, ahogy a többi állat. Nem azért szül, hogy boldog legyen, hanem fajfenntartás céljából.

Szerintem ne ellesd feleslegesen a kutyát, az ő szervezetét is megviseli, ráadásul ott lesznek a kölykök is.

2010. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2010. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!