Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám babéziás? SOS

A kutyám babéziás? SOS

Figyelt kérdés
A kutyusom babéziás lett, ez vérvizsgálatból derült ki, már jobban van, de még mindig beteg, Carbesia injekció kellene, viszont itt Németországban nehéz beszerezni (az állatorvosunk meg tudja rendelni, de hosszú idő lenne és nem várhatunk túl sokáig) Valaki tudja hogy honnan szerezhetünk ilyen oltást? Magyarországon van ilyen? Lehet rendelni állatorvostól? Sürgős lenne mielőtt újra kialakul a betegség a kutyimnál :( Az imizolt már lekéstük, az nem segítene rajta.

2017. dec. 13. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Elég megdöbbentő, hogy a németeknél nem engedélyezett ez a hatóanyag, de innentől szerintem nagyon nincs más lehetőséged, mint hogy holnap elhúzol a legközelebbi szomszédba, ahol van. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor marad az, hogy megrendelitek postán és imádkoztok, hogy megéri a kutya, míg megérkezik.
2017. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem kibírja még, már nincs láza, nem pisil véreset, eszik, iszik és játszik is. Eléggé németország közepén lakunk, nem nagyon tudunk napokat áldozni erre, és ausztriában azt sem tudom hol vehetnék. Amúgy engedélyezett csak itt nem kapható.
2017. dec. 13. 21:37
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért németország közepéből bármit meglehetje járni viszonylag hamar, hisz ott az autobahn. A babézia pedig egyik napról a másikra végletes lehet. Én biztos nem várnék.
2017. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Végzetes*
2017. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért fura egy babéziája van a kutyának. Nem jellemző, hogy itthon Imizol nélkül jobban legyen.


Mit adtak be neki?

2017. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
fájdalom csillapítót, antibiotikumot. Mást nem. De lehet hogy ezek nem a babézia miatt voltak. nem értettem 100%-ban. De babéziás, az biztos. Lehet hogy még lappang, fogalmam sincs, soha nem volt még egy kutyám sem beteg, nem hogy babéziás. Fogalmam sincs mi van.
2017. dec. 13. 22:50
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha jobban van a kutyád, és tartósan jobban van, akkor fals volt a babézia tesztje.

Antibiotikum magában nem hoz javulást egy babéziás kutyának.

Olvass el egy leírást a fertőzésről.

2017. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!