Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever gazdik!...

Golden retriever gazdik! Tapasztalatok? Milyen embereknek való leginkább? 14 éves vagyok és most 1 hónapja halt meg a bischon havanese kiskutyám

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat..

Nagytestű kutyát szeretnék, a szüleim szerint is ideális lenne, nekem is nagyon tetszenek. Olvastam róluk hogy családi kutyának kiválóak, játékos okos kutyák. Vélemények? Tapasztalatok?

Esetleg más fajtákat is meghallgatok..



2017. dec. 13. 21:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én szerintem nagyon jó választás kiváló családi kutyák és nem is olyan nehéz őket nevelni, tanítani de persze minden foglalkozás idő és türelem kérdése. Sok szerencsét a kutyushoz, egy jó tanács ha nem akarsz félős kutyát sose üsd meg ha valamit nem úgy csinál ahogy te diktálod mert abból nem tanul. De ahogy olvasom korábban volt kutyád gondolom nem kell kioktatni, türelem rózsát terem és egy okos társat! ;) Jó választás.
2017. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
A goldden retrínger fahhxa jo mineségü aluménium tápal kel oket etetni hogy erösek legyenek jo kutyak faxhák!! Kis mojok
2017. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

8. Nem a kutyasuli dolga, a gazdi dolga valóban. Viszont a többi kutya között végzett feladatok, sport nagyobb koncentrációt kíván, mint otthon ketten, ettől a programtól nagyon jól ki tudnak dőlni a kutyák, és jó szórakozás a gazdának is. Plusz tudnak képzés után bandázni is a többi kutyával. De mint mondtam, nyilván nem kötelező, ez csak egy ajánlat volt részemről a kérdezőnek.

Ha fáj a hasa? Ha fáj a hasa egy kutyának, akkor púposít, levert, de nem laposkúszásban csatangol a kertben.

A virágok közé meg eleve nem megy be. Legalábbis az én kutyám, mivel meg van tanítva, hogy nem szabad.

2017. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, dobjunk ki 10k forintokat, hogy a kutya kifárassza magát a többi kutyával... Vagy.. elviszed sétálni és megtanulsz bánni vele. Mondom, nem bonyolult csak kicsit érteni kell. És nem konkrétan a hasfájásra értettem, hanem úgy bármire, mert dolgozó ember lévén nekem is néha unatkozik a kutyám. Hallgat rám, tudja, hogy mit szabad, de akkor is kaparni fog meg szaggatni bizonyos szinten ezt meg kell értened. Ha csak nem egy 10éves öregblökiről van szó mert annak már tényleg nincsenek lekötetlen energiái.
2017. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem mondtam, hogy dobjon ki a sulira pénzt. Csak egy ötlet, alternatíva volt. Egyébként nem tartom pénzkidobásnak, mert egy jó közös program, hobbi.

Én tudok bánni a kutyámmal, bár nem golden, hanem stafford, nem járok vele sulizni, csak bandázni járunk össze más kutyásokkal.

Korábban amikor sulizni jártam a kutyáimmal, annak pedig más célja volt (BH vizsga, őrző-védő, tenyészszemlére felkészülés...), nem azért, mert nem tudtam volna enélkül megnevelni őket.


Viszont nem mindenki születik úgy, hogy ösztönösen "tudják", hogyan kell hatékonyan nevelni egy kutyát - nekik pl. jó ötlet, ha ezt megtanulják egy kiképzőtől.

2017. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nagyon nagy mozgásigényű kutya, ugyanarra van mint a vizsla, a vadász által lelőtt vadkacsákat, fácánokat megkeresi és visszaviszi ez a retrive=visszakeresés, ebből retriever=visszakereső.


A vadászatokat imádja igazán. Szereti hogy vadászaton sokat futkoshat, érezheti hasznosságát és elismertségét, vadászatokon sok haver kutya van, kap bőven finom kaját. Amikor meg már a vadászatnak vége (vadászok mulatnak) kutyabarátságok, szerelmek szövődnek... :)

2020. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!