Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás-probléma?

Ugatás-probléma?

Figyelt kérdés

1 éves a kutya. Alapvetően jó kutya, nincs sok gond vele. DE! nyárig nem volt gond, viszont nyáron olyan helyen voltunk, ahol sokszor zengett az utca a kutyák ugatásától (ketten épp a szomszédban "balhéztak"), és hát azóta ő is érezhetően hangosabb lett:S

Először még nem nagyon tűnt fel, mert ha ugat, először mindig hallgatózom, hogy más kutyák ugatnak-e, és ha más kutya is ugatott, akkor nem szóltam rá. De az utóbbi időben egyre zavaróbb az ugatás (igen, más kutyák is ugatnak ilyenkor - pl. a szomszéd kutyái is, de az enyém is mindig "beszáll", és elég "lelkes":S)

Kinti-benti, és nem, sajnos nem tudom minden nap sétálni vinni (kb. hetente 3-szor megyünk 1,5 órákra), de semmivel sem jobb, ha sétálunk, mintha nem, közvetlenül séta után sem.

Egyelőre még senki sem szólt érte, és hát nehéz számomra megítélni, általában úgy érzem, nem ugat sokat, néha viszont meg már elegem van, ha hallom, hogy megint kezdődik a "műsor" (pár perc), akkor is, ha hallom, hogy a többi kutya is ugat...

Ha "hiszti" van, akkor nem ugat 1-2 percnél tovább, és soha nem "szólózik".

Mit gondoltok?



2017. dec. 14. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Azt, hogy neked nagyon jó kutyád van! :) Ne csinálj problémát ott, ahol nincs. Pláne, ha nem szóltak érte. Bár miért szólna a szomszéd, ha egyszer az övé is ugat? Pár perc pedig tényleg nem sok. Mifelénk ha egy elkezdi, az egész utcán, vagy két utcán is végigmegy az "infó" :-D Engem különösebben nem zavar.
2017. dec. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
A napi séta nem a pillanatnyi elfáradáshoz kell. Ha minden nap szépen le van mozgatva, akkor általánosan csökken benne a feszültség, nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz. Ha én panelban munka, suli, egyebek mellett mindig meg tudtam oldani 2X1 óra és 1X30 perc sétát, nem fér a fejembe hogy kertes házból napi 1 órára kivinni miért megoldhatatlan probléma.
2017. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!