Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Adjam el?

Mit tegyek? Adjam el?

Figyelt kérdés

Nos, mindig is nagykutyás voltam. Mikor 5 éve vettem egy csivavát az elég nagy vátás volt. Mindenki azt mondta hogy patkánykutya meg idegbeteg meg táskakutya. Egyébként fajtatiszta, törzskönyves tenyésztőtől vettem. Rajta kívül még egy argentín dogom van.


6 hónapos koráig minden jó volt. Ügyes, okos, tanulékony, barátságos... volt... Aztán 1 hónap alatt agresszívvá és kezelhetetlenné vált. Semmi nem változott, nem értettük. Kiképzőket hívtunk (eddig 9-et) de azóta sincs semmi hatás. Mindent kegpróbáltunk. Mindent és mindenkit támad, semmit se tudok vele csinálni. Kinti-benti kutya.. Ráadásul a másik kutyámtól el kellett zárni, mert mindig megtámadta a kis törpe...


Mindenki azt mondja, hogy esélytelen.. Én már megutáltam, szerintem teljes mértékben gazuk vlt a barátaimnak... nem tudok vele semmit kezdeni. Már fél méterről is támad.. Úton van a pici baba, és a feleségem kiadta, hogy vagy a csivava, vagy ő.


Van még ötletetek? Vagy adjam el? Na de hogyan? Ki akar egy totál közveszélyes kutyát?



2017. nov. 23. 15:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítva van? Első lépésben azt kellene megpróbálni, ha nincs.


Mi történt az alatt az egy hónap alatt? Volt valami jelentősebb változás?

2017. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Abszolút semmi nem változott aban az 1 hónapban.. 1 évesen ivartalanítottuk, mikor a kiképző javasolta. Hát nehéz volt...
2017. nov. 23. 15:44
 3/35 aranyos121 ***** válasza:
0%
szerintem nincs kezelhetetlen kutya..tanítva van? szeretitek? foglalkoztok vele?
2017. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

1,5 éves koráig kutyasuliba hordtuk, semmi javulás nem vlt. Mivel így viselkedett, eljöttünk onnan...


napi 1 órát tanítom, ellőtte persze megy a szelidítés. De semmi. Nevelni próbálnám, de nem megy. Egyébként innen fél órányira van egy nagy rét, ott szoktunk játszani vele. Már ammennyire engedi...

Egyszerűen próbálom, de nem megy, nem tudom szeretni


Tudom, nagyon szemét, meg aljas féreg ember vagyok érzem is magamon :( De nem tudok mit kezdeni vele :(

2017. nov. 23. 15:56
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Teljeskörű orvosi kivizsgálás? Nekünk cicánk volt akit állandó, valószínűleg elviselhetetlen fájdalom gyötört és ő bár nem támadott, de mindenkire fújt, ellenséges volt indokolatlanul. Későn derült ki számunkra, hogy szegény nagyon erős fájdalomtól szenvedett valószínűleg fejsérülés miatt, az állkapcsa végett, csak nem tudta eelmondani, kívülről pedig nem látszott a bibi.
2017. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
26%
2017. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Lehetne latatlanban okoskodni, de lehet, hogy nem alkalmazzatol jol a tanultakat? Hivhatsz te 100 szakembert es elmehetsz 200 kutyaiskolaba, ha kozben nem jol alkalmazod a dolgokat.


Mindettol fuggetlenul felmerulhet orvosi es sajnos mentalis problema is. A tultenyesztesnek koszonhetoen elkepzelheto sajnos, hogy valami idegi gyengesege van (meg amugy is elofrdulhat, meg ha torzskonyves ott is lehetnek gondok, csak joval minimalisabb az elofordulasa).


Ezert nyilvan szet leszek minuszolva, de ha ugy erzed, hogy elkovettel mindent akkor nincs mas hatra uj helyet kell talani a kutyanak, mert a baba jottevel ezek a gondok sulyosbodhatnak. A jovoben pedig erdemesebb jobban atgondolni a kutya tartasat, mert ez a legrosszab vegkimenetel ami lehetseges kutya es gazdi szempontjabol is.

2017. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
27%
Mint a cikkben is le van írva, nagyon territális kutya, marhára tudja védeni azt, amiről azt gondolja, hogy az övé és ezért támad. Rég meg kellett volna mutatni, hogy ki a főnök. Esetleg vegyél neki egy elektromos nyakörvet és azzal fegyelmezd, ha támadni akar. Talán attól megtanulja, hogy mi a helytelen viselkedés. Talán még megér egy utolsó próbát és hátha átmegy végre cuki kutyába és újból megszeretitek.
2017. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
42%

"és a feleségem kiadta, hogy vagy a csivava, vagy ő."

Ingyen elvihető! A feleségem nem tud együttélni a kutyámmal, ezért fájó szívvel megválunk tőle. Szobatiszta, és bár néha morog és harap, alapjában véve kezelhető. Szőke, és jól főz...:-))

2017. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem csivava betegség! Rengeteg nirmális csivi van, valamit ti rontottatok el.

De mégis kinek akarod eladni? Neveletlen, rosszul szovializált kutya senkinek sem fog kelleni. Még a normális, cuki felnőtteket sem viszik. Másrészt pedig milyen gerinctelen hozzáállás az, hogy tönkre teszitek, majd még a elhajításából is pénzt akarsz szerezni? Biztos gyerek kell nektek? Ilyen embereknek?

2017. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!