Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így milyen fajtát ajánlanátok?

Így milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel végre oda jutottunk, hogy szeretnénk egy kutyát. Eddig csak családi közegben volt kutyánk és most hogy van lakás sajátot szeretnenk.

Fiatalok vagyunk és nagyon pörgős az életvitelunk, hétvégente nem nagyon vagyunk otthon, túrázni járunk külföldre és extrémebb helyekre is (magashegysegek pl) ehhez szeretnénk egy megbízható társat aki nem makacs és visszajön a hivasra, bírja a sátrazást és több napos menetelést extrémebb terepen is. A városban lakunk tehát lakás kutya lesz (nyilván setaltatjuk). Magyar vizsla és golden retriver, labradorok, nemetjuhasz kizárva. Örökbefogadni nem szeretnenk, mert nem lehet tudni milyen lesz a kutya vermerseklete, ismerősei körben túl sok a "dilis" mentett kutya. Természetesen tenyesztotol hozzuk majd és nem szaporitotol! Agarak vagy dalmata a jelenlegi ötlet.



2017. dec. 16. 02:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez eddig szuper ötlet! A helyetekben én magyar agarat választanék vagy whippetet. Sokkal- sokkal Kevésbé sérül, mint az angol.A hosszúszőrű agarak viszont Kevésbé a lakásba valók. ( borzoj, afgán pl.) A dalmata is jó döntés. Ez a két típusú kutya a lakásban nyugis, kint pedig rohangál, tombol.Boxer? Sgámotokra az egyik legideálisabb fajta szerintem. A terrierek is illenének hozzátok, ők viszont egyáltalán nem nyuvisak a lakásban.A tacskók közül csak a standard méret, töpe , kaninchen Kevésbé jó méret a hatalmas túrákboz. Hát, hirtelen Ennyi. De még gondolkozom. Sajnos nekem is több ismerősöm is így járt, ahogy írtátok az örökbefogadott kutyákkal.
2017. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
A dalmata vagy az agarak jó döntés lenne. Afrikai oroszlán kutya esetleg? :)
2017. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Afrikai oroszlán nagyon önálló, szerintem nem kezdő kutyásoknak való. Értem, hogy volt már a családban kutya, de ehhez a fajtához nagyon elhivatottnak kell lenni. Személyesen ismerek több példányt is.
2017. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A dalmata jó, őket hosszabb távok lefutására tervezték. A whippet alapjáraton jó lakáskutya, de a többnapos túrákat nem tudom, mennyire bírná, mert ők alapból olyanok, hogy kifutják magukat egy óra alatt, utána alszanak.
2017. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Az agaraknál a behívás külön odafigyelendő terület, ezért nem ajánlanám. Persze ha nagyon akarod, mehet. A dalmatáról meg pont a makacsságot hallottam. Szerintem nem az extrém mozgásigényű fajták közül kell választani, hanem az extrán megfelelni akaró pl. border collie, mudi. De tenyésztővel megbeszélve attól még dalmata vagy magyar agár is lehet.
2017. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Dalmata, whippet, agár jó ötlet lehet, de ők elég fázósak, így hűvősebb időben ruha kell rájuk. Ezt is vegyétek figyelembe. A dalmata keményebb dió mint az agarak.


Még a mudit tudnám ajánlani. Mozgékony, gazdacentrikus és lakásban is tartható. Akkora kb mint a whippet.

2017. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A Ridgeback szerintem pont nem jó választás erre a célre. Ő egy nehezebben kezelhető fajta. Az Agárnál meg a Whippetnél tökéletesebb lakásba való kutya nincs is szerintem, viszont ők nem az a túrázós típusú kutyák. Dalmatából is láttam már elég makacs egyedet de szerintem ő alapvetően nem rossz választás. Mudi, BC és társainak pedig hét közben is komoly fárasztás kell. Ha akkor is belefér 2-3 óra intenzív foglalkozás akkor ők is mehetnek.
2017. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A dalmatáknak és az agaraknak nem egyszerű megtanítani a behívást. Természetesen nem lehetetlen, csak sok munkát igényel.

Nekem mudim van (kinti-benti) ő el sem mozdul mellőlem, nem is kellett neki külön tanítani a behívást. Nagyon jól bírja a hosszú túrákat, rendkívül sportos, közepes szőre miatt lehet lakásban, de kint sem fázik. Szinte ugyanez a kategória a puli is. Egy ismerősőmnek panelben van pulija. Nyíratja a szőrét, így nincs nagyon melege, de kint sem fázik, nem filcesedik. Ő is nagyon bírja a futást, túrázást és nem tágít a gazdi mellől.

2017. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A dalmata jó választásnak tűnik. Agarat nem ajánlanék, mert a hosszú túrázás nem nekik való, őket rövid távú, intenzív mozgásra tervezték. Emellett a behívhatóság sem erősségük, vadról kb lehetetlen lehívni őket.
2017. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Agaraknak a több napos túrák nem valók, ők rövid távokat futnak nagyon intenziven aztán pihi mert hamar fáradnak.


A dalmata meg egy erős akaratú, nehezen idomíthataó fajta. Ha esős, havas, szeles hűvös időben is túráztok akkor a rövid szőre miatt öltöztetni kell. A szőre nagyon erősen hullik.


De lenne itt kérdés is. Mikor túráznátok, tavasztól őszig vagy télen hóban-fagyban is? Magashegyi túra alatt mennyire magasat értesz 3-4000 méter? Extrémebb terepbe mi fér bele, sziklaomlás, sziklapárkány, falmászás, fél méter hó, vagy csak kidölt fa a túristaúton? Külföldön milyen táv, a környező országok autóval vagy kréta repülővel? Ha rendszeresen repülnétek akkor nem javaslom a kutyás túrát.

2017. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!