Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után fognak még...

Ivartalanítás után fognak még verekedni?

Figyelt kérdés
2 kan kutyáról van szó. régen jól megvoltak, mig a kicsi tényleg kicsi volt, de már túlnőtte a nagyot, amire maga is rájött és feszegeti a határokat, sőt eléggé nagy a szája. folyton morog az idősre. aki visszamorog és akkor elindul a verekedés. előttünk nem merik megtenni csak a morgást. én ha rájuk szólok belapulnak a földbe. de nem vagyunk mindig mellettük és pláne így télen nem tudjuk elzárni őket, nincs rá lehetőség. arra gondoltam ivartalaníttatom őket. tényleg meg fog szűnni a verekedés??? mert iszonyatosan drága az ivartalanítás... :((

2017. dec. 21. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Iszonyatosan drága az ivartalanítás? Egy nagytestű kan kutyának is legfeljebb 20-25 000Ft.

Külömben nem feltétlen fogja megoldani az ivartalanítást hiszen nálatok nevelési gondok vannak.

2017. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Bár pár napja lejárt, de pl. a Noénál ivartalanítási akcióban a 15kg feletti kan kutya 8000 Ft volt idén ősszel. Ilyen akciók más szervezeteknél is szoktak lenni.

Ebből a pénzből még két oltás is csak szűkösen jönne ki, úgyhogy iszonyatosan drágának igazán nem mondható a hadművelet.

2017. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Csak addig gondolod iszonyatosan drágának az ivartalanítást, ameddig nem kap be valamelyik kutya egy durva ivarszervi betegséget, aminek a kezelése többszöröse lesz az ivartalanítás árának.

Kérdésedre válaszolva, megoldhatja a dolgot, igen.

2017. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyatosan drága? Nagyon gyakran szoktak hirdetni ivartalanítási akciókat. Egy ilyen lehetőséget kellene keresned.

Ivartalanítás után csökkenni szokott a harci kedv, de gyökeresen nem változtatja meg a kutya személyiségét, csak finomít rajta. A nevelést nem helyettesíti.

2017. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
3as vagyok, hozzátenném, első körben én a helyedben a nevelésnek néznék utána, mit ronthattam el.
2017. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert ha mind a kettő kan akkor a hormonok miatt kapnak össze. Ha a fiatalt ivartalanítod az is elég,nem mondom azt hogy 100%-ban megszünnek az össze zörrenések, de min egy hetvennel csökkeni fog.
2017. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nevelés teljesen rendben van, hiszen a többi kutyánkkal nincs gond csak ezzel a kettővel. lehet valami miatt megbántották egymást. és igen iszonyatosan drága most karácsony körül 40 ezer csak huss elszáll. lehet ti rohadt gazdagok vagytok de nem arra voltam kiváncsi kinek mi a drága.

az efféle akciókról nem tudtam, de majd megpróbálok keresgélni. remélem nem azért akciós, mert kontár munka... :/ eddig csak állatorvosok honlapján néztem

2017. dec. 21. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért akciós, mert kontár munka :D Ugyanazok az állatorvosok végzik, mint máskor.

Egy összegben tényleg soknak tűnik az a pénz, de sok betegség megelőzhető a műtéttel. Pl a heredaganat nagyon gyakori az ivaros kan kutyáknál. Egy ilyen betegségnél az állatorvosi költségek jóval többe kerülnek, mint az ivartalanítás ára. + sok viselkedési probléma jóval könnyebben orvosolható egy ivartalan kutyánál.

Felelős állattartónak ezt a költséget viselnie kell.

Biztosan találsz majd olyan akciót, amit ki tudsz használni. (Én két a két kutyámat és a macskámat is féláron műttettem meg)

Tavasszal egymást érik az ilyen akciók.

2017. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ajh sok helyen pont most lett vége az akcióknak... :(( pedig találtam kevesebb, mint fele árban.

akkor már a karácsonyt is végig kínlódjuk. aztán gondolom ősszel lesz megint akció

2017. dec. 21. 17:43
 10/15 anonim ***** válasza:

"lehet ti rohadt gazdagok vagytok de"

"aztán gondolom ősszel lesz megint akció"

B+ kérdező, szedd már össze magad! Ha ilyen fokú negativitással kellene együtt lennem, nekem is kedvem lenne verekedni.


És nem, az ivartalanítási akció nem szezonhoz kötött. Felénk az egyik legjobb klinika január-februárban szervezi. Csak szemfülesnek kell lenni.


Arra viszont számíts, hogy az ivartalanítás után még 2-3 hónapba telik, mire kiürülnek a hormonok a szervezetből, tehát ne instant megoldást várj!

2017. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!