Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne BARF-oznunk? Ha...

Érdemes lenne BARF-oznunk? Ha igen, a hátrányos tényezőket hogyan oldjuk meg. Felsorolom az előnyöket is, hogy tudjatok mérlegelni.

Figyelt kérdés

Ami eddig összeállt a fejemben evvel a fajta etetéssel kapcsolatban, ránk vonatkozóan:


ELŐNYÖK:

-többet rágna a kutya (fogkövesség csökken)

-nem puffadna fel tőle (mint minden eddigi táptól)

-húgyúti gondjait helyrehozná (savasabb lenne tőle a vizelete)

-az emésztése jobb lenne tőle

-az én kedvem is jobb lenne, hogy nem azokat a feldolgozott szemét tápokat eszi


HÁTRÁNYOK:

-drágább mint a tápos etetés (kiszámoltam)

-sok időt elvesz

-a kutya nincs hozzászokva ezért eleinte hasmenése lesz majd tőle

-félek hogy a csont gondot okoz majd neki (régen is mindig véres volt tőle a széklete, meg fuldoklott, ha nem rágta el rendesen)

-félek hogy az ínyét felsérti majd a nagy rágásban (érzékeny az ínye nagyon, még a dentastix-től meg az ilyen bőr rágókáktól is nagyon vérzik neki)

-hogy fogom tudni neki beadni a gyógyszereit, amiket a tápba szoktam beletenni (a húsba nem tudom beletenni, mivel egészbe szeretném adni, hogy rágjon is; napi 2-szer szed tablettákat, többfélét is, a táppal együtt mindig felporszívozza, de húsnál ezt nem tudja megcsinálni majd- mit javasolnátok? ez a legnagyobb probléma szerintem; gondoltam rá, hogy mindig egy maroknyi táppal odaadom majd neki a tablettákat, de úgy tudom hogy a tápot meg a húst nem szabad keverni a különböző etetési idők miatt; esetleg akkor úgy csináljam, hogy reggel tápot kap este meg nyerset, hogy legalább reggel oda tudjam neki adni a tablettákat, vagy így se szabad keverni ezt a kétféle etetést? vagy a harmadik ötletem, hogy pl. reggel darabos húst kapna, amit nem kell rágni, és abba kevernék bele minden aznapi tablettát, este pedig egész darab húst kapna?)



2017. dec. 23. 02:24
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt kihagytam, ami még HÁTRÁNY: nem valami jó az immunrendszere a kutyának, félő hogy megbetegszik a baktériumoktól amik a húsban vannak.
2017. dec. 23. 02:26
 2/30 A kérdező kommentje:
*különböző emésztési időkre gondoltam
2017. dec. 23. 02:28
 3/30 lugoka ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű elkezdeni, de ha már belejöttél akkor nem olyan veszélyes a dolog. Csak nem árt előre felderíteni az üzleteket, ahol tudsz húst venni. Valószínűleg sok problémátokon segíteni fog (puffadás, fogkő) stb. A csontokkal akkor nem lesz baj, ha először puhább, könnyebben emészthető dolgokkal kezdesz, hogy hozzászokjon az emésztése a kutyának a más kajához. Kicsit macerásabb mint táppal etetni, de szerintem nekem megérte váltani.

Tudsz letölteni tök jól összerakott e-könyvet, ami tényleg ingyenes és nekem sokat segített: [link] .

Meg van fb csoport is ahol én is feltettem a millió kérdésemet: [link]


Mielőtt elkezded, szvsz olvass utána, meg én nem ünnepek alatt kezdeném el mert minden zárva van. Ha van még kérdés írjál csak nyugodtan.

2017. dec. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még van egy nagy zsák tápom, úgyhogy ha elfogy akkor kezdjük el. Úgyhogy majd jövőre.

Itt a közelben van is egy barf bolt, ahol komplett menüket is árulnak, így nem is lenne olyan bonyolult, mert abban már minden benne van ledarálva (hús, szervek, gyümölcs, stb), nem nekem kell külön összeállítgatni- csak csontos húst kell mellé adnom és kész.


Már utánaolvastam, úgyhogy értem a lényeget.

Az a gond merült még fel bennem, hogy ha pl. elutaznék a kutyával, akkor azt hogy lehet megoldani? A fagyasztott árut nyilván nem vihetjük el az útra. Ott is keresni kell a közelben ilyen boltot és rögtön bevásárolni? Vagy hogy csinálják mások?

A táppal nagyon egyszerű volt, hogy csak vittem magammal.


Arra gondoltam még, hogy semmiképp nem lehet táppal is etetni mellette? Mondjuk valami jó minőségű gabonamentessel.

Nem egyszerre a kettőt, hanem pl. reggel táp, este nyers. Vagy ilyet nagyon nem szabad?

2017. dec. 23. 06:30
 5/30 A kérdező kommentje:

Plusz fontos kérdés:

hogy kell tárolni és kezelni? Meddig kell/lehet fagyasztani illetve meddig lehet a hűtőben tartani?

Ha a kutyának oda akarom adni, akkor mennyivel korábban kell kivenni a fagyasztóból/hűtőből?

2017. dec. 23. 06:32
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A többihez nem tudok hozzászólni, de ha szereti a gyümölcsöket, akkor a gyógyszereit adhatnád azzal.
2017. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát annyira azért nem rajong értük, mikor milyen kedve van.


Amúgy az nagyon gáz szerintetek ha előre összeállított kajákat veszek neki?

Van itt a közelben egy állatos bolt, és ott vannak barf termékek.

Láttam olyat is, hogy olyan csomagolásban volt mint a kutyaszalámik. Nem fagyasztóban volt. És arra is az volt írva hogy barf, marhahús és szervek voltak benne, azt írták hogy teljes értékű eledel.

Meg a fagyasztóban volt 2 kg-os csomagolásban marhagulyás meg ilyenek.

Szóval sok olyat láttam, hogy minden bele van téve ami a barfhoz kell, nekem már csak ki kell porciózni.

2017. dec. 23. 12:17
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én az előre összeállított kajákért nem rajongok, minden kutya más, így ami az egyiknek jót tesz, a másiknak nem biztos. Meg én őszintén szólva szeretek sz*rakodni a porciózással, és legalább így pontosan látom, mit esznek.
2017. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a kész csomagokat nem szeretem. Minden kutya más. Van aki 40% csontostól még lekvárt kakil a másiké meg már porzik. Pont az a szép a barfban, hogy a saját kutyád igényeit megismerve állithatsz neki össze kaját. Mi 2 hónapja csináljuk, nagyon pozitív élmény az egész. Azzal vitatkoznék, hogy drágább, bár sokat számít honnan szerzed a húst. Mi a barfshopban vásárolunk és annyi mintha a fresnapfos premiere táppal etetnénk.

A gyógyszeréhez pár falat husit kisebbre vágysz és odaadod úgy.

Tápot valóban nem jó keverni a nyersel. Ha álltalában nyerset kap utána meg tápot valószínűleg hasmenése lesz.

A csontokra, ha ilyen érzékeny a kutya nagyon kell figyelni. Csak könnyen emészthető csontot kapjon: csirkenyak, csirkemellcsont, nyúl csontjai és azokat is szanaszét klopfolva vagy darálva.

Én 2 heti kaját, 2 óra alatt kiporciózom. Utána lemérve zacsikba teszem, azokat meg a fagyasztóba. Kiolvasztva, szobahőmérsékletűen adom a kutyusnak.

A hasmenés hamar el fog múlni, nálunk egyáltalán nem is volt.

2017. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 lugoka ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Én se szeretem az előre csomagolt dolgokat. Inkább eljátszok hetente, 2hetente a trancsírozással. Nálunk a táptól volt folyamatos hasmenés. A csont akkor jelentett gondot, amikor nem vágtam vagy klopfoltam elég apróra , mert nem rágott még rendesen. Amióta egybe kapja azóta muszáj rágnia. Ha nagyon érzékeny a csontosra, akkor viszont tényleg jó lehet valami jó helyről venni darált csontosat, amire rá van írva, hogy miből mennyi van benne. Ha váltogatják a táppal abból viszont tényleg hasmenés lesz.

A gyógyszereket én széttöröm mozsárba és rászórom a kajára, úgy muszáj megennie. Kivenni akkor szoktam a fagyóból a következő adagot mikor enni kap. Mondjuk nekem van külön helyiség meg jól záró doboz így kint tudom hagyni másnapig, hogy olvadjon.

A költségeket meg úgy csökkentem, hogy csontosnak adott dolgokat mint csirkefarhát, láb ilyesmi azt valamelyik nagyobb áruházba veszem. PL: tesco, auchan. Így azért csökkennek a költségek. Meg nekem szerencsém van mert 3 állateledel bolt is van a környéken ahol fagyasztott húst lehet kapni. A költségek attól is függnek, hogy mekkora az állat. Nekem 43 kiló fölött van, úgyhogy nem igazán bírnám anyagilag a csak barfshop-os hússal etetést. Kb ugyanazon az áron vagyok mint a táppal voltam (happy dog, brit, royal canin). Ha meg elutazol, akkor szvsz elég ha a kiegészítőket, gyógyszereket viszed magaddal mert hentes vagy állateledel bolt közül valamelyik majdnem mindenhol van. Egyszer egyszer ki lehet bírni.

2017. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!