Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne BARF-oznunk? Ha...

Érdemes lenne BARF-oznunk? Ha igen, a hátrányos tényezőket hogyan oldjuk meg. Felsorolom az előnyöket is, hogy tudjatok mérlegelni.

Figyelt kérdés

Ami eddig összeállt a fejemben evvel a fajta etetéssel kapcsolatban, ránk vonatkozóan:


ELŐNYÖK:

-többet rágna a kutya (fogkövesség csökken)

-nem puffadna fel tőle (mint minden eddigi táptól)

-húgyúti gondjait helyrehozná (savasabb lenne tőle a vizelete)

-az emésztése jobb lenne tőle

-az én kedvem is jobb lenne, hogy nem azokat a feldolgozott szemét tápokat eszi


HÁTRÁNYOK:

-drágább mint a tápos etetés (kiszámoltam)

-sok időt elvesz

-a kutya nincs hozzászokva ezért eleinte hasmenése lesz majd tőle

-félek hogy a csont gondot okoz majd neki (régen is mindig véres volt tőle a széklete, meg fuldoklott, ha nem rágta el rendesen)

-félek hogy az ínyét felsérti majd a nagy rágásban (érzékeny az ínye nagyon, még a dentastix-től meg az ilyen bőr rágókáktól is nagyon vérzik neki)

-hogy fogom tudni neki beadni a gyógyszereit, amiket a tápba szoktam beletenni (a húsba nem tudom beletenni, mivel egészbe szeretném adni, hogy rágjon is; napi 2-szer szed tablettákat, többfélét is, a táppal együtt mindig felporszívozza, de húsnál ezt nem tudja megcsinálni majd- mit javasolnátok? ez a legnagyobb probléma szerintem; gondoltam rá, hogy mindig egy maroknyi táppal odaadom majd neki a tablettákat, de úgy tudom hogy a tápot meg a húst nem szabad keverni a különböző etetési idők miatt; esetleg akkor úgy csináljam, hogy reggel tápot kap este meg nyerset, hogy legalább reggel oda tudjam neki adni a tablettákat, vagy így se szabad keverni ezt a kétféle etetést? vagy a harmadik ötletem, hogy pl. reggel darabos húst kapna, amit nem kell rágni, és abba kevernék bele minden aznapi tablettát, este pedig egész darab húst kapna?)



2017. dec. 23. 02:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Májkrém. Egészen kis mennyiségbe is bele lehet rakni a gyógyszert, ha olyan a kutya, simán elveszi, és ennyi.
2017. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Majd megkérdezem a dokinkat a nyersezésről.

Köszönöm szépen a listát!


-A glycoflexben nem csak zöldkagyló van, hanem lucerna és sörélesztő is, így ezt nem szeretném lecserélni, nagyon jól bevált.

Rutascorbin: rágugliztál, és emiatt azt hiszed, csak erre való? Orvosi javaslatra kapja, ez tulajdonképpen C-vitamin, amit a kutyák sokkal jobban tudnak hasznosítani mint a hagyományosat, és vérzéscsökkentő hatása van. Itt egy húgyúti problémás kutyáról beszélünk, ez a legfontosabb szer az állapotának a rendben tartásához. Tőzegáfonya úgyszintén.

-A b-vitamint direkt nagy dózisban kapja külön, hiszen idegrendszeri gondjai is vannak.

-A lazacolajjal nem tudom mi a baj, amit én adok neki az is ilyen.

-A d-mannose muszáj, bizonyítottan használ. A baktériumok miatt kell amik a hólyagban vannak. Ez is az egyik nélkülözhetetlen szerünk. Ártani meg biztos hogy nem fog, hiszen nem metabolizálja a szervezet ezt a fajta cukrot. Az övék sem.

-Immunerősítő: az általad felsoroltakat (a csipkén kívül) már mind próbáltuk. De gondolom nem csak ezek lehetnek jók. És semmivel sem könnyebb beadni neki egyiket sem, mint a mostanit.


Lehet hogy valamit tényleg el lehetne hagyni, de mivel nem egy túl egészséges kutyáról van szó, nem szeretnék kockáztatni.


Amúgy már nem aggódok emiatt, szerintem előre összeállított, fagyasztott barf menüket fogok neki venni eleinte, azok darálva vannak, szóval nem fogja elrágni, így simán beletehetem a gyógyszereket.

Rágni pedig majd mindig adok neki külön valamit, hogy az se maradjon ki azért.


De köszönöm a tanácsokat mindenkinek.

2017. dec. 27. 18:38
 23/30 anonim ***** válasza:

Előre összeállított kaját veszel, ennyi erővel maradhattok a tápnál is, jobban jársz. Lehet az előre összetett meghajtja / székrekedést okoz neki. Minden kutya más, és ezt egyedül TE tudod neki megoldani, hogy számára megfelelő arányba kapja a dolgokat, nem egy random cég.

Szerintem a cukor felesleges, néha a sok beadott hülyeség is okozhat a kutyánál gondot. Annyi cuccot szed, egy idő után rezisztencia és/vagy egyéb gondok is kialakulhatnak.

2017. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Rezisztencia csak az antibiotikumra alakulhat ki, másra nem. :D

Egyébként minden szert orvosi javaslatra kap, nem azért mert olyan kedvem van és sok fölösleges pénzem...


Szerintem már akkor is jóval előrébb leszünk, ha előre összeállítottat veszek, mert az már akkor sem táp. Majd ha beletanulok akkor én fogom összeállítani neki. De első lépésnek ez is nagyon jó lesz.

Nem törvényszerű az, hogy attól csak hasmenése lehet neki. Nyilván nem fogok olyat adni neki ami nem jó. Ki kell tapasztalni, de ez akkor sincs másként, ha én állítom össze saját kezűleg a kaját.

2017. dec. 27. 19:30
 25/30 lugoka ***** válasza:
100%
Hát a tápnál biztos jobb lesz még az előre csomagolt menü is. Én megmutatnám dokinak a menü összetevőit meg, hogy mit szed most a kutya. Csak mert valószínűleg a tápnak más volt az összetétele és lehet változtatni kell majd azon, hogy milyen és mennyi kiegészítőt adsz. Én mint laikus erre is gondolnék. De lehet, hogy túl óvatos vagyok :)
2017. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Jól gondolod amúgy, nyersezés mellett sokkal kevesebb gyógyszert kéne majd szednie, hiszen a húgyúti gondjai is csökkennének.
2017. dec. 28. 01:28
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem egészen a kiegészítők és gyógyszerek körüli aggályokat. A felsoroltak nagy részét lelkesen felveszi magától is a kutya, nem kell trükközni -legalábbis nálunk így van (pl. lazacolaj, zöldkagyló).

Amit nem szívesen eszik meg, annak szépen vájnék késsel egy mély lyukat egy darab húsba, és belecsomagolnám. Esetleg kis konzervdarabban (vagy ahogy már feljebb írták, májkrémmel) is biztosan benyeli úgy, hogy fel sem tűnik neki. Belsőséghez is frankón hozzá lehet csapni, azok szinte mind nagyon erős illatúak, szóval abban sem veszi észre valószínűleg, és még a barf menütől sem térsz el, ha ezt a módszert alkalmazod.

Egyébként...ha tápba keverve elfogadja ezeket, hússal miért ne tenné?

Dokit kérdezz meg azért erről az etetésről, nem kell -e valamilyen extra utasítást betartani így, hogy húgyúti problémái vannak.

A nyers húsban levő baktériumokkal pedig elvileg nem lehet gondja, mert előtte egyrészt fagyasztod két hétig a kaját, amitől a nagyjuk elpusztul, másrészt olyan erős a gyomorsava, hogy az szétmar minden káros bacit. Egyedül a féreghajtásra kell következetesen figyelni, és szigorúan három havonta beadni a tablettát az élősködők ellen.

2018. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Tehát akkor két hétig kötelező a fagyasztás?

De ha már eleve fagyasztva veszem meg, akkor gondolom nem.


A tabletták miatt azért merült fel probléma, mert a táppal együtt rágás nélkül benyeli, de a húst én nagyobb, egész darabosnak képzelem el.

2018. jan. 5. 23:56
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező a fagyasztás, ha nem akarsz betegséget kockáztatni. Ha előre összeállított mirelit-menüt veszel, érdemes lenne esetleg rákérdezned a boltban, hogy szükséges -e még hűteni, és ha igen, mennyi ideig.

Úgy látom, egyelőre a tájékozódás elején jársz, még jópár dolognak utána kellene nézned, így ajánlanám, hogy lépj be Barf facebook csoportba (pl. B.A.R.F elvek az alapoktól), ahol elolvashatod a feltöltött fájlokat -ezekben minden le van írva (csontos-hús arány, etetési mennyiség, napi komplett menü ötletek, szükséges táplálékkiegészítők stb...)

A gyógyik, tabik beadására számtalan tippet adtunk, próbálgasd csak ki őket, valamelyik módszer biztosan beválik majd hosszú távon.

2018. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 lugoka ***** válasza:
Ha állateledel boltba veszed a fagyasztott kaját azon elvileg rajta van mikor lett fagyasztva. Inkább ha szerzel valahonnan olyan húst ami még nem volt fagyasztva akkor kéne legalább 2 hétig fagyasztani. Az orvosos listát is a B.A.R.F. csoportból linkeltem. Jó dolgok vannak ott és segítenek is ha kérdésed van.
2018. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!