Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Végelgyengülésbe halt meg a...

Végelgyengülésbe halt meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Középtermetű keverék kutya volt, 14 év körül, pontosan nem tudjuk mikor született, Apja németjuhász keverék, anyja keverék ( nem tudjuk már milyen, rég volt) Látszottak rajta a német juhász származékok, de annál kisebb volt termetileg . Látása már nem igen volt, üveggolyónak nézett ki mindkét szeme, hígat üritett állandóan, össze vissza, napról napra kevesebb energiája lett, ugatni se ugatot nagyon, másfél napig nagyon keveset mozgott, max a fejét néha, néha változtatott helyet, de mindig valami eldugott helyet választott. 30 percemte kijártam hozzá, fejét is mozgatta lassan,de már amikor utoljára kimentem, már nem élt, és azt furcsálltam, hogy szája és szeme is nyitva volt amikor megláttam, betegség lenne talán, vagy mérgezés?
2017. dec. 23. 18:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Jó, akkor tulajdonképpen miért kérdezel? Ennyi erővel bármi betegsége lehetett, már nem fog kiderülni, a válaszodból az derül ki, hogy te abba a hitbe ringatod magad, hogy öreg volt, csak mert nem voltál képes rendelőbe vinni a kutyát, ahol lehet, hogy meg tudták volna menteni az életét.
2017. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Meg mi az, hogy nem tud "azonnal" rendelőbe menni az ember vidékről? Te magad írtad, hogy napok, lehet hogy hetek teltek el és a kutya egyre rosszabbul lett. Ahhoz képest te se azonnal, se később nem vitted el. Bárhol is laksz, olyan nincs, hogy nem megoldható a kutya eljuttatása az orvoshoz. Ha autó nincs is, akkor tömegközlekedéssel.
2017. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Vidéken vagyok, bármi gond van, azonnal megyünk a rendelőbe! Azért nem a középkorban élünk, ne keress kifogásokat az ostobaságodra és felelőtlenségedre! De most már mindegy nyilván. Viszont erősen javaslom, hogy ne vállalj eztán semmilyen háziállatot. Nem való neked.
2017. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
A szokásos felelősség lesöprés, az orvos nem mondott semmit, ünnep van (még nincs, közönséges munkahét volt), 500 km-es körzetben nincs más orvos, nincs kocsi, meg egyébként is biztos megmérgezték. 14 év után ennyit ért a gazdájának szegény kutya. :(
2017. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha ez egy nap alatt zajlot volna le, még megérteném. De, hogy hetekig nézted a szenvedését...erre nem mondok semmit, úgyis moderálnák.
2017. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy idős kutyának megy a hasa 1 nap alatt kiszáradhat így nem csoda,hogy legyengült és elpusztult. Orvoshoz kellett volna vinni.


Én kutyám 15 éves,nyáron ment a hasa, reggel nem kérte a reggelijét,de nyáron a melegbe előszokott fordulni,hogy a két étkezésből egy kimarad,így nem tulajdonítottam nagy jelentősséget neki. Viszont mire haza értem a kutyám szétfosta a lakást és csak feküdt a helyén. Rögtön orvoshoz szaladtam infuzióra rakták. 3 napig jártam vele infuzióra..


Meggyógyult és még mindig itt van velem!!


Ő sem lát nem hall már,még sem fogtam arra,hogy jajj öreg biztos azért fosik és csak fekszik.


Te szépen végig nézted szerencsétlen állat szenvedését ahelyett,hogy orvoshoz vitted volna,ha hetek óta szarul volt akkor nehogy már ne tudtál volna szerezni fuvart. Kijárós orvosok,meg egy ft-ot nem érnek,max oltásra jók másra nem.


Gratulálok,hogy hagytad a kutyádat szenvedni.

Remélem az életbe több kutyád nem lesz.

Nem ezt érdemelte öreg korára.


Ez nem végelgyengülés volt,hanem az idióta ""gazdája"" nem vitte orvoshoz ahol kezelték volna és hagyta meghalni.

Az,hogy fél óránként kimentél megnézni nem sokat segített egy orvos felszerelt rendelővel na az segített volna.

2017. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
16 éves kutyámat nemrég vittem állatorvoshoz, "csak vakaródzott", meg este nyugtalan volt, "nem találta helyét". Hasi ultrahang (van egy kis elváltozás), komplett vérkép. Egyik rizikós érték picivel határérték felett. :-) Javasolta a doki izületvédő adását. 1 hét után vágtázik lelkesen :-) Minden kutyának kijár életkortól függetlenül a maximális törődés!
2017. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!