Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis padlócirkálók mind csak...

A kis padlócirkálók mind csak félelemből őrjöngenek, vagy valamelyik tényleg agresszív?

Figyelt kérdés

Ma történt velem: megyek a kollégium folyosón, egyszer csak elkezd ugatva rohanni felém egy kis csivi, mint aki megveszett. Csóválta a farkát nagyon, de közben meg úgy ugatott hogy elég agresszívnek tűnt. Amikor hozzám ért, direkt a hátam mögé került, és ahogy gyalogoltam tovább, szaladt ugatva utánam, én meg konkrétan féltem, hogy mindjárt bokán harap, mert konkrétan ott csaholt a sarkamban. A gazdái is ott voltak, de nem nagyon tudtak hatni rá. Aztán mentem a konyhába, ők is jöttek utánunk. Amikor álltam egy helyben, nem törődött velem a csivi. De amint elindultam valahova, mozgolódtam, elkezdett megint ugatva rohanni felém, és konkrétan "üldözni" akart végig a konyhában, bárhova mentem. Ha rászóltak, akkor abbahagyta, de ahogy megint elindultam, kezdte elölről. Aztán gondoltam, meglepem őt: mikor sokadjára is elindultam, ő pedig szemből rohant felém ugatva, mikor hozzám ért, leguggoltam. Ettől meglepődött, kicsit meghátrált és elhallgatott, én pedig kinyújtottam a kezem hogy megszaglássza és meg is simogattam a fejét. Ezután már közelebb jött és körbeszaglászott. Eleinte ahogy simogattam, minden érintéskor lelapult a földre, úgy félt. De aztán rájött hogy nem bántom és ettől egészen jó kedve lett. Ahogy ki akartam menni a konyhából, alig akart elengedni, farok csóválva szaladt utánam nagy lelkesen, hogy simizzem még.


Szerintetek más őrjöngő ölebnél is beválna ez a taktika, ők is csak szeretetre vágynak, és félelemből tombolnak csak?



2017. dec. 24. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánkban egy kertes háznál élt egy törpe pinscher. Sok emberre rárontott ugatva, párat meg is harapott. Ugyanezt csináltam amit te és ugyanez lett a reakció. Nagyon kedves, bújós kutyává változott. :)
2017. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Félelemből agresszívak :)
2017. dec. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben ez félelmi agresszió és neveletlenség, mint az általad írt esetben is.
2017. dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pár tényleg jó idegrendszerű, ami nem félelemből támad, de a többség olyan, amit te is leírtál. Az ilyen kutyáknak mindnek szar az idegrendszere, de sokszor azért nehéz eldönteni, hogy valóban csak ez áll a háttérben, vagy egy 'átlagos' wesenes kutyát tett így tönkre az, hogy a gazda nem szocializálta jól és nem kommunikált vele jól. Én a második felé hajlok.
2017. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Túltenyésztett fajtáknál idegrendszeri probléma is állhat a háttétben. Kialakulhat a viselkedés attól, hogy a kutyának lesz egy nagyon negatív élménye és utána rosszul reagál, az adott helyzetre mert fél.

A leggyakoribb azonban, hogy a kutya falkavezérnek hiszi magát és ellátja a feladatát, miszerint is meg kell védenie a falkatagokat a veszélyektől pl. egy idegen embertől. Kiskutyák esetében ez azért gyakoribb, mert a gazdik sok dolgot ráhagynak a kutyára, hiszen olyan kis ártalmatlannakntűnik meg cuki meg milyen kis vicces...

2017. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A normális kennelből való csivinél nincs ilyen.

Én kávézóba plázába hordom magammal ül vagy sétál mellettem rendszerint póráznélkül. A másik hogy mem is nagyon mevelhették.

2018. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!