Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond lenne a kutyusnak, ha...

Gond lenne a kutyusnak, ha egy hetet nálunk, egy hetet a másik gazdijánál töltene?

Figyelt kérdés
Szóval, két gazdija lenne, anyukám és én, illetve anyukám barátja, aki tőlünk kb. 60 km-re lakik. Kutyának nem lenne gond az ingázás, ha kiskorától kezdve hozzá lenne szoktatva? Mi nem lakunk valami nagy lakásban, 1,5 szobásban a 3.-on, de persze napi legalább 3x le levinnénk sétálni(ez elég? Vagy többször kell ez esetben?) Még nem volt sohasem kutyám. Golden retriever lesz a fajtáját tekintve amúgy :)

2013. jan. 1. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jobb a kutyának az, ha egy stabil falkája van, mintha folyton változik a hely is, a család is, de valószínű kibírja.
2013. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha nem jó neki, nem kényszerítjük erre természetesen, csak kíváncsi vagyok, hogy ez megoldható-e így.
2013. jan. 1. 15:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha mindkét családnak kell kutya, legyen mindkét helyen egy-egy, és mindenki boldog lesz :)
2013. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet, anya nem akar állandóra kutyust, pedig tényleg ez lenne a legjobb.
2013. jan. 1. 15:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez önzőség a részetekről, egy kutyának állandóságra van szüksége, nem arra, hogy ide-oda cibálják hetente. Teljesen összezavarodik, nem tudja, hogy ki a gazdája. Ez így a kutyának nagyon nem jó, vagy legyen csak nálatok vagy csak másnál, de hogy egy hétig itt, egy hétig ott az úgy nem működik.
2013. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ne ítéljetek el, kérlek, én nem tudtam, hogy jó-e ez a kutyusnak, ezért kérdeztem meg. Azt akarom, hogy jól érezze magát a bőrében, és ha így nem fogja, akkor nem fog ingázni, max. néha el lesz ide is hozva :)
2013. jan. 1. 15:43
 7/16 Piskótamaflás válasza:
szerintem ezt nem kéne erőltetni...össze zavarodna.a goldeneknek sok mozgás kell jó az,hogy egy nap 3x viszed le, de max 3 órára,akkor elviheted futni délben, ha jó idő van pl ligetbe vagy a Margit-szigetre, ha itt laksz. és reggel meg este elég max 1 óra a futtatóban.jó választás a golden igazi családi kutya :)
2013. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ha csak ritkán jönne hozzánk, mondjuk havonta pár alkalommal? Én ráérek akár egész nap, sétálni meg imádok, úgyhogy ez nem lenne gond, sokat mozognék vele :)
2013. jan. 4. 13:39
 9/16 anonim válasza:
Nekem is goldim van. Irto picuri lakasban elek vele a szuleimmel. Nem ertem, miert nem lakhat egy helyen. Tudod, ez a fajta rendkivul munka, torodes, szeretet es MOZGASigenyes. Igen, gond
2013. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert nem engedi anya, hogy itt legyen örökre nálunk, max. csak néha. :( Ha rajtam múlna, akkor már rég megvettem volna.
2013. jan. 4. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!