Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Barátnőm mesélte....

Szerintetek? Barátnőm mesélte. Van egy 10 hónapos német juhászuk, és most került hozzájuk egy 8 hónapos golden retriever. Eddig semmi gond nem volt velük majd egyszer csak összekaptak.

Figyelt kérdés
Mindketten lányok. A nappaliban voltak amikor hallották hogy összekaptak, gyorsan kirohantak és a golden retriever a nyakánál fogva fojtogatta le a német juhász fejét. Én eddig nem hallottam volna hogy ilyen agresszívek tudnak lenni. Mennyire erősek ezek a kutyák? Mert pl az ő német juhászuk bár nem egy agresszív egyed de azért van benne erő és elvileg mégis a golden nyomta le. Egyébként ez az első alkalom hogy összekaptak és valószínű hogy játékon vesztek össze :/

2017. dec. 27. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Uristen
2017. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen. Én pl Pesten lakom és kutyaparkban voltam a barátnőmmel, neki magyar vizslája van. Egy golden retriever szabadon futkározott odajött hozzánk először semmi agressziót nem mutatott aztán sétált volna el tőlünk amikor a vizsla oldalába beleharapott de olyan szinten hogy alig tudtuk leszedni róla.. Nem tudjuk kié volt. Azonnal rohantunk állatorvoshoz. Nem érdemes lebecsülni a goldeneket én nem mondom hogy agresszívek de azt a kutyát azóta nem felejtem el.. Borzasztóan ijesztő volt. El nem tudom képzelni mi ütött belé, szerencse hogy segítettek.
2017. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

A kutyák fajtatiszták, tenyésztőtől vannak?

Hogyan voltak eddig nevelve, szocializálva?

Alaposan nevelni, kordában kell tartani mindkettőt.

2017. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez tény. A golden retriever is lehet egy idegbeteg, ha nincs vele megfelelően foglalkozva és nevelve. A barátnődéknek is ajánlom a következetes nevelést és ne csak az legyen higy olyan cukimukii azt csinál amit akar. Mert akkor a fejedre nő és lesz#r téged
2017. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze fajtatiszták nem szaporítótól vették, egyik kutya sem volt egy olcsó mulatság. Most kaptak össze először, egyébként nagyon sokat foglalkoznak velük, tényleg imádják az állatokat. És a 2 kutyus is nagyon okos. Bár a golden nem rég került hozzájuk de alap vezényszavakat már tudja, hallgat rájuk meg minden.
2017. dec. 27. 22:38
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Az is lehet, hogy kezdenek ivarérettek lenni, és azért marakodnak.
2017. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A német juhász ivartalanított, és hamarosan a golden is ivartalanítva lesz.
2017. dec. 27. 22:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy dominancia harc? A nőstény kutyáknál is szokott lenni. A golden új is és kezd is felnőni, lehet fitoktatja az erejét. Én amég nem látom azt, hogy már nagyon agresszív, illetve amèg nem folyik vér, szoktam nekik hagyni, intézzék el egymás közt hisz ez nekik ösztön. Álltalában, ha megvan ki az alfa, akkor nem kapnak össze újból. Viszont ha a golden továbbra is csinálja, lehet fel kéne keresni egy kutyasulit.
2017. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ebből a leírásból nem teljesen egyértelmű mi történt. Ha valóban agreszív volt a goldi, és összekaptak akkor harapásból származó sebnek is lennie kell. Ha lefogta a nyakát de nem harapta meg akkor vagy csak jatszottak és közben elszaladt velük a ló kicst. Vagy lehet még egyszerű rendreutasítás is.


Ha batátnődék nem tapasztalt kutyások, könnyen félreérthet egy ártalmatlan rendreutasítást vagy bírkózást. Nállunk is előfurdult, hogy a bírkózásba belemelegedett kutyáimról egy idegen azthitte ölikegymást.

2017. dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Dominancia "harc" a goldi is elérte azt a kort amikor el kell dönteniük ki a főnök. Mivel a leírtak alapján a Német Juhész már ivartalanított, ő kevésbé fog ezzel foglalkozni, ha a goldi is ivartalanítva lesz elképzelhető, hogy megoldódnak a gondok, DE nincs rá garancia! Ivartalanított kutyus is lehet domináns, sajnos az egynemű kutyák nem minden esetben férnek meg békésen együtt. Lehet hogy megoldják egymás között és a Német Juhász elfogadja az alávetett szerepét, de lehet későn érő típus és majd másfél két évesen törnek majd ki komolyabb harcok. A dominancia egyáltalán nem fajta, hanem egyed függő. Itt még az idősebb tisztelete sincs meg hiszen nincs nagyon korkülönbség. Hátha szerencsés lesz az ivartalanítás.
2017. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!