Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, akinek a kutyája...

Van olyan, akinek a kutyája átugorja a kerítést?

Figyelt kérdés
Már 2 éve azzal küzdünk,hogy a magyar vizslám átugorja a kerítést. A társa elveszésekor kezdődött ez az egész. 2 hónapja vettünk mellé egy német vizslát. Elszöktek,így hátul villanypásztort húztunk(mar a közelébe sem mennek). Tegnap a magyar vizsla a kovácsolt vas kapun próbálkozott,és a fa kerítésen majdnem átment a szomszédhoz. Előre is húzzunk villanypasztort? Előre is köszönöm
2017. dec. 29. 07:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a foxi mászott úgy, mint az ember.

Izé, vannak azok a kapura szerelhető cuccok, amiket macskáknál szoktak alkalmazni. Ilyen befele hajló szegély. Mindjárt megkeresem

2017. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Na mégegyszer

[link]

2017. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kell vigyázni és minél hamarabb leszoktatni, mert az unokatesómék kutyája is szökős volt, rendesen átmászott a kerítésen és egy reggelen úgy találtak rá, hogy a nyakörvétől felakadt a kerítésre és megfulladt.:(
2017. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az ivartalanítás sokat segítene, ezen kívül amíg nem vagytok otthon, legyen bent a házban.

Az ivartalanítás miért nem játszik? Hajtja az ösztön. Jobb ivartalanítani, mint eltemetni ha szökik és elüti a vonat, vagy megmérgezik, agyonverik...

2017. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
10:10 nagyon köszönöm. Nálunk semmit nem rágnak szét,műanyag flakonokat,játékokat adunk nekik. Virágokat nem rágnak, és nem sokat asnak. Napi 8-9 órát vagyok suliba(buszozas is benne van),ilyenkor egész nap fekszenek. Hazaérek kiengedem őket,2 kört szaladnak és lefekszenek a garázs ajtóba. Tisztában vagyok vele,hogy megfulladhat/elveszhet.
2017. dec. 29. 10:44
 16/24 A kérdező kommentje:
Általában csak a ketrecből jött ki, utánna az udvarban volt. Valaki tudna az ivartalanításról mondani pár szót? Apum nem engedi,mert szerinte belefog halni
2017. dec. 29. 10:49
 17/24 A kérdező kommentje:
Sajnos házba nem hozhatom. 3 macska vam bent,és egy tacsi(macskákat nem viseli el,a kutyust állandóan kergeti). Hőszigetelt kztyahazuk van(ajtóba az a műanyag védő) beszalmazva. Ha fáznak,akkor a garázsba rakjuk be őket (ott melegebb van,nem szél fújta hely)
2017. dec. 29. 10:56
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás a mai körülmények között szinte veszélytelen, rutin műtétnek számít. Mielőtt elaltatnák, az állatorvos kivizsgálja, hogy minden rendben van-e, pl hogy nem e szivferges (ilyenkor kockázatos elaltatni).

Egyébként nekem is m. vizslám van, tőlünk soha nem szökött el, mégcsak próbálkozni se próbálkozott, sztm eszébe se jutott. (Az előző gazdájától elszökött, így került hozzánk)

Sztm az ivartalanitas sokat segítene, ha azt állítod, hogy eleget fogalalkozol vele.

2017. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért halna bele?

Milyen nemű kutyák?

A szukáknál kicsivel nagyobb műtét, 15-20 percig tart. A kanoknál 10 perces beavatkozás.

Nagyon sok betegség is megelőzhető vele. A szökés hátterében az szokott állni, hogy a kutyát hajtják a hormonok. Ez a műtéttel megoldható. Én nem vagyok villanypásztor párti, főleg mióta egy barátom kutyája villanypásztoron keresztül szökött meg egy szuka után.

Veszélyes a szökős kutya, mert ha véletlenül elüti egy autó, vagy balesetet okoz, mert kiszaladt az útra, akkor a gazdi nagyon komoly büntetésre számíthat. Nem a sofőrt fogják hibáztatni, hiszen a törvény előírja, hogy a gazdinak kötelessége az állatot szökésbiztos helyen tartani. Nem kódoroghat egyedül az utcán.

2017. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az említett nyakörv csak akkor lehet megoldás, ha nem kell folyamatosan rajta lennie, mert a két érintkező által kifejtett állandó nyomás kikezdheti a bőrt (mint a felfekvésnél), ezeknek bele szokták írni a használati utasításba, hogy max 12 óra. Én maradnék a villanypásztornál, ha hátul bevált.
2017. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!