Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat nem elaltatják,...

A kutyákat nem elaltatják, hanem megölik. Ki találta ki ezt, hogy azt mondják, hogy elaltatják?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

A folyamat megfelel az altatásnak, úgyanúgy altatják mintha műtéthez altatnák, csak túladagolják az altatót. (bár még sok orvos ad szívbe injekciót, ami teljesen felesleges)

Azért, ha egy beteg, gyógyíthatatlan, öreg kutyát el kell altatni (pl ahogy már az én kutyáimat is) nem szívesen használnám a megölés szót. Igaz, hogy tulajdonképp ölésről van szó, de csak a szenvedéstől kímélem meg.

Más kérdés az egészségeskutyák "altatása"

2010. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Sosem láttál még kutyát szenvedni igaz? Igen, szó szoros értelmében megölik. De mikor egy normális gazda arra adja a fejét hogy elaltattassa kedvencét ,annak bizony oka van, és isten óvjon bárkit akkor hogy akkor közölje vele valaki hogy kinyirtad a kutyád. Ha ezt akkor írod mikor az én kutyám kellett elaltatni valószínűleg a fejed harapom le neten keresztül. Azért nevezik elaltatásnak egyébként, mert altatószert adnak be nekik nagy dózisban ami leállítja a szívet. Szívtelen dolog "megölni" saját kutyád, de szerintem még szívtelenebb nézni ahogy hónapokig szenved, fáj még a simogatás is, le kell tuszkolni a száján a falatot mert nem bír enni, a vizet nem találja meg, hasraesik saját lábában. Az igazi szeretetbe beletartozik hogy félredobod saját "jóléted" és vállalod azt a hihetetlen fájdalmat és lelkiismeretfurdallást amit egy altatás után érez egy szerető gazda.
2010. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezhetem hány éves is vagy? Hallottál már olyat hogy kegyes halál? Sokkal jobban jár a kutya ha elalszik és többet nem kel fel, minthogy kínok közt haljon meg. Eleinte én is elítéltem az olyanokat akik elaltatják a kedvenceiket. Viszont pár napja rájöttem hogy igazuk van (némelyiküknek, akiknek a kutyáján nem lehet már segíteni). Az én kutyámnak agyhártyagyulladása van,epilepsziás rohamot kapott, kidurrant a szeme a nyomástól, állandóan idegrángásai vannak, az egyik lába már elkezdett lebénulni. Az orvos megmondta hogy menthetetlen, el kellene altatni, mert ez már csak rosszabb lesz, szóval gerincvelőbénulás, epilepsziás rohamok, és amik még mindig vannak neki plusz pár dologgal kiegészítve. Én sem örülök neki, imádom ezt a kutyát. Meg is mondtam az orvosnak hogy ma még ne altassa el, majd holnap, fel kell készüljek rá. Viszont elképesztő miket nem okozhat egy icipici kullancs. Utálom a bogarakat,rovarokat, ezután meg még pláne. Ha nincs a kutyátoknak bolha és kullancsnyakörve, akkor jó lenne ha azonnal vennétek rá, mert kullancsszezon van. Az utcánkban volt egy németjuhász, ő is ugyanígy járt. Az én kis pincsim mindig sír amikor alszik, meg taknyos a nózija is és rossz nézni hogy szenved, nagyon sajnálom őt télleg.

18/L

2010. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

AKI EZT ÍRTA:

Sosem láttál még kutyát szenvedni igaz? Igen, szó szoros értelmében megölik. De mikor egy normális gazda arra adja a fejét hogy elaltattassa kedvencét ,annak bizony oka van, és isten óvjon bárkit akkor hogy akkor közölje vele valaki hogy kinyirtad a kutyád. Ha ezt akkor írod mikor az én kutyám kellett elaltatni valószínűleg a fejed harapom le neten keresztül. Azért nevezik elaltatásnak egyébként, mert altatószert adnak be nekik nagy dózisban ami leállítja a szívet. Szívtelen dolog "megölni" saját kutyád, de szerintem még szívtelenebb nézni ahogy hónapokig szenved, fáj még a simogatás is, le kell tuszkolni a száján a falatot mert nem bír enni, a vizet nem találja meg, hasraesik saját lábában. Az igazi szeretetbe beletartozik hogy félredobod saját "jóléted" és vállalod azt a hihetetlen fájdalmat és lelkiismeretfurdallást amit egy altatás után érez egy szerető gazda.


ÜZENEM HOGY AZ ÉN KUTYÁM IS ELESIK MERT BÉNUL AZ EGYIK LÁBA, A TE KUTYÁDNAK IS A KULLANCSTÓL LETT EZ A BAJA??

2010. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Akinek a kutyáját megfertőzte a kullancs, az melyik részéről írt az országnak?
2010. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem, az én kutyám szimplán öreg volt...Bár szerintem csípődisplasia is, de az utolsó két évben nem élehttem vele nagymamáméknál élt. De nem kullancs volt az biztos.
2010. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

19:24-nek

Amikor altattam a kutyámat, az állatorvos azt mondta, hogy választhatok, vénába adja vagy ne? Vénába adva kb. fél perc, amúgy meg kb. 2-3 perc. A vénához még jobban le kellett volna borotválni, ezért sem kértem, meg úgy voltam vele, hogy ha elalszik örökre, aludjon el lassabban, addig is még együtt lehetünk. Amikor beleszúrt a tűvel, Csöpi elkezdett sírni és nagyon kapálózott, és az elkövetkező 2-3 perc maga volt a pokol! A kutyám tudta, hogy meg fog halni. Nem csinált soha ekkora fesztivált más injekcióknál! Nagyon szenvedett és borzalmas haláltusát vívott a szemem láttára. Puszilgattam és próbáltam nyugtatni, míg abba nem maradtak az utórángások. Hát erről nem volt szó. Én szép, csöndes elalvásra számítottam, a kifejezés alapján. Én nem tudom, mindig így van-e, vagy nálunk volt valami gond, de ha tudom előre, hogy nem csak elalszik, vénába kértem volna. Így az én döntésem miatt 3 percig sírt és agonizált, úgy csak fél perc lett volna!

Csak azért írom, hogy ha lehet, kérd a gyorsabb elaltatást.

Amúgy nekem se volt más választásom, rákos volt. Amíg bárminek tudott örülni, hagytam élni, még ha voltak is fájdalmai. De amikor már végigszűkölte az éjszakákat és a fejét sem bírta kiemelni a hányásból, akkor döntöttem úgy, hogy elég!

Tehát nem az altatás ellen írok, csak jelzem, hogy nem minden esetben elalvásról van szó.

És ami rettentő fontos: LÉGY MELLETTE!

Bár egy igazi gazdának ez nem is kérdés.

Remélem még elolvasod, mielőtt arra sor kerül.

Nagyon sajnálom a kutyusod. Köszönöm, hogy leírtad, a vizsgaidőszak miatt majd elfelejtettem, hogy ideje Frontline-ozni a kutyikat.

2010. jún. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt az orvost valószínüleg fel kellett volna jelentened. Mikor az én kutyám volt beteg elég sokat olvastam erről, és van egy betiltott szer ami sokkal olcsóbb, így van amelyik orvos azt használja. Azt a szert lehet izomba is adni,de a légzését bénítja a kutyusnak nem pedig a szívét.

Amelyik orvos csak egy injekciot akar adni azt nem szabad odaengedni a kutyáhpz!!

A rendes dokik úgy kezdik hogy bogyós nyugtató, bá ez nem feltétlen szükséges. De a következő egy sima, izomba adott injekció amitől a kiskutya műtéti altatási állapotba kerül, majd ezután egy vénás injekció ami leállítja a szívét. Az én kutyám meg sem moccant, pedig ő nem bírta a szurikat. Ezt már sok kérdésnél leírtam, de mindneki figyeljen rá: ne engedjetek orvost a kutya közelébe ha nem tudjátok mivel fogja elaltatni. Két injekció, és a második vénába.

2010. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló írta. vénás injekció. És egy jó orvosnak a vénáshoz (vagy pl. vérvételhez) nem kell borotválni, eltalálja a vénát anélkül is.
2010. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az a ROHADT MOCSKOS SZEMÉT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!