Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják a kutyák fél...

Elaltatják a kutyák fél órára, hogy le tudjam nyírni a szőrét, ha megkérem a Doktort?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy kutyám, akit képtelenség tisztességesen lenyírni, mert nagyon agresszív és nem hagyja magát. Nem attól félek, hogy engem megharap, hanem hogy saját magában kárt tesz. Ez egy örökös probléma nálunk, általában úgy szoktuk nyírni a bundáját, hogy 2 egység nyugtató paszta helyett 10 egységet adunk neki és így annyira lenyugszik, hogy a hátát, meg a farkát meg tudjuk csinálni, de a fejét és a lábait nem hagyja így kómásan sem. Egyszerűen beleharap egy váratlan pillanatban az ollóba, vagy a nyírógépbe és félek, hogy véletlen szétkaszabolja magát. Ezért a fejét és a lábát nem tudjuk megcsinálni soha rendesen, csak felületesen, hogy nézzen ki valahogy a kutya. De sokkal jobban le kellene nyírni az arcát, mert nem tudom megfésülni sem és így nagyon gubancos lesz a szeme alatt a szőr és ez elég egészségtelen, mert bepállik, viszket neki, és a csipáját sem tudom letörölgetni a sok szőrtől. Csak akkor tudom megfésülni, ha ráadok egy olyan gallért, amit a beteg vagy műtött kutyákra raknak, de így is csak a hátát tudom fésülgetni, az arcát nem, pedig az lenne a legfontosabb. A körmét sem hagyja levágni, beleharap a körömvágóba, a kezembe, sikítozik és a saját lábát is véresre harapdálja. Szóval gondolom értitek, hogy mekkora tortúra lenyírni szegénykémet. Pont ezért csak félévente nyírjuk, úgy, hogy teljesen rövidre, épp hogy nem kopasz a kutya, mert így le tudjuk csökkenteni a nyírások gyakoriságát, és nem kell minden hónapban kitenni a kutyámat ennek a leki és fizikai traumának. Viszont ez a nyugtató-pasztás megoldás az utóbbi időben nem válik be és az lenne a fő kérdés, hogy ha elviszem egy állatorvoshoz ( az állatorvos tudományi egyetemre akarom vinni) ott megkérhetem e a dokit, hogy altassa el kb fél órára vagy egy kicsit többre és addig lenyírjuk a testvéremmel... Vagy ilyet nem lehet kérni? Amúgy pont ezen a héten kellene vinnünk az egyetemre, hogy leszedjék a fogkövét és azt csak altatással csinálják, akkor meglehet őket kérni, hogy tovább legyen altatva a kutyus? Vagy kiröhögnek ha ilyet kérek?
2009. nov. 1. 23:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem viszitek inkább kutyakozmetikába? Ott szakemberek vannak, majd megoldják.
2009. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%

Most lehet ostobaságnak fogod tartani amit mondok, de láttam a póráz két végén című műsorban egy olyan kutyát, akinek pont ezzel volt gondja. Ő is ilyen agresszíven reagált. Kutyakozmetikushoz vitték mindig, mert még fésülni sem tudták a bundáját.

Úgy oldották meg..hogy jutalomfalatot adtak a kutyának egy klikkelő hang után. A jutalomfalat elvonta a figyelmét a keféről és hagyta magát. Sőt egy idő után nélküle is, csak a klikkelő hangot kellett neki hallni, amit jó dologgal azonosított, sőt a szőre gondozását is, mert olyankor mindig jutalomfalatot kapott.


Mindenesetre az altató nem hiszem, hogy jó megoldás..szerintem azért az nagyon megerőltetné a kutyád szervezetét huzamosabb idő után.

2009. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Számítottam erre az elmés kérdésre... Szerinted, ha a kutya a saját végtagjait véresre rágja és az embereket is megtámadja (a saját gazdáját) akkor mit kezd vele egy "szakértő" kutyakozmetikus? Semmit, próbáltuk már vinni a hosszú évek folyamán sokszor, de egyik se vállalta el. Amikor meg az egyik elvállalta a kutyát, vérben tocsogva hoztuk haza és napokig remegett, mint a nyárfalevél... Pont ez az, amit nem akarok, hogy egy "szakértő" lekötözze és az amúgy is öregecske, beteg kutyámat ilyen lelki sokknak kitegye... Láttam a szerkezetet, amire "fel" volt kötözve a kutya... Soha többet nem bízom rá senkire a kutyám! Főleg nem jött-ment kozmetikusokra, akik lekötözik és lefogják a kutyát, mert máshogy nem tudják megoldani... Ezért kellene altatni, hogy ne éljen át több traumát, mert már elég nehezen viseli és őszíntén szólva én is belefáradtam már és megszakad a szívem, ha így látom őt...
2009. nov. 1. 23:48
 4/43 anonim ***** válasza:
72%
A megoldás: neveld meg! Természetesen a nyugtatók meg az altatás könnyebb, még pénzt is adsz érte, ha már lusta voltál normálisan nevelni. Ha te lennél a főnök akkor a kutya szó nélkül hagyná hogy hozzáértj bármelyik tersrészéhez de persze lehet hogy születetten ilyen mert rossz helyről hoztátok sőt az is lehet hogy fáj valamilye. Amúgy biztos megcsinálnák, hallottam ilyenről. Az én lelkem nem lenne megelégedve ha eltussolnám a problémát. És az altatás veszélyes is, nem olyan vicces ezt olyan sokszor alkalmazni. De te tudod.
2009. nov. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok. Ja hogy még öregis, na akkor nyugodtan vidd csak altatni, még annál is nehezebben fogja viselni mint egy fiatal kutya! Tudod a kutyának az a legnagyobb stressz ha neveletlen, tanulni meg mindig lehet, fél év alatt amíg nem nyírod, el lehet érni ennyit.
2009. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Második! Ez nagyon jó ötlet LENNE, ha az én kutyám egy átlagos kutya lenne. Sajnos már nem lehet megtanítani semmire több okból kifolyólag. Az egyik pl.: nem fogadja el a jutalomfalatot, nem hallja a klikkert és túl öreg és túl agresszív ahoz, hogy bármit tanuljon. Nem szimplá agresszív. Őt megtámadta már kutya és bántották emberek is, soha senkiben nem fog megbízni és én nem is várom el tőle. Ő most már ilyen, és én így szeretem, csak biztosítani akarom az életkörülményeket, hogy jobban érezze magát. Amúgy a másik kutyámat a póráz két végén című műsor alapján neveljük, és nála nagyon is bevált ;) Szóval mégegyszer: csak arra vagyok kíváncsi, hogy lehet e ilyet kérni a Dokitól?
2009. nov. 1. 23:52
 7/43 anonim ***** válasza:
51%
Az én kutyám majdnem meg is ölte egy kutya, és bántották is, mégis lehet tanítani. Tuti, hogy van aki megcsinálja, csak aztán ne csodálkozz ha egyszer nem ébred fel, mert nem bírja az öreg szervezete...
2009. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Neveljetek meg TI egy olyan kutyát, aki süket, vak, nem fogadja el a jutalomfalatot, magas a vérnyomása és egész egész életében csak rossz történt vele! Megtámadta már kutya, macska és majdnem az összes gazdája bántalmazta! Nem bízik senkiben, ez van. Nem tippeket kértem, hogy hogy lehetne lenyírni, hanem, hogy lehet e ilyet kérni egy Dokitól...
2009. nov. 1. 23:56
 9/43 A kérdező kommentje:
De ha nem akartok megnevelni egy olyan kutyát, aki az első időszakban egy ketrecbe volt zárva miután elválasztották az anyjától, aztán egy szobába volt bezárva évekig, és csak nappal engedték ki, de akkor is, aki elment melette belerúgott akkorát, hogy átrepült a házon nap mint nap és az életéből kb 5 évig éhezett, mert a gazdája bas*zott megetetni, aztán egyik családból került a másikba, bárki, akihez kötődött bántotta és ide oda ajándékozták, igazán soha nem volt senkié és senki nem nevelte soha, csak verték és éheztették, majd amikor ilyen öreg és beteg és nevelhetetlen... Akkor várom azok jelentkezését, aki megnyírja a kutyát anélkül, hogy lekötözné, lefogná és véres sebeket ejt rajta, természetesen úgy, hogy a kutya saját magát se harapdálja meg egyszer se!!!
2009. nov. 2. 00:10
 10/43 anonim ***** válasza:
71%

Hát ezt a doki tudja. Szerintem ha mindezt elmondod neki, akkor eldönti, hogy ad-e altatót.


(Egyébként sose értettem ezeket a "mit fog szólni/tenni XY, ha ezt mondom/kérem" típusú kérdéseket, hiszen mi itt bármit mondhatunk, XY úgyis azt fogja tenni, amit XY tenni akar. Szóval ha én azt mondom, hogy tuti ad altatót, de valójában nem ad, akor mit értél a válaszommal? Menj és kérdezd meg.)

2009. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!