Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat nem elaltatják,...

A kutyákat nem elaltatják, hanem megölik. Ki találta ki ezt, hogy azt mondják, hogy elaltatják?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

19:49 nak:

Tolna megyében lakom. itt a szomszédban is volt egy kullancsos kutya és neki is ez lett a vége:(


Amúgymeg aki 1kor írt,üzenem hogy az én kutyusom se csinált sose egyik szuriból sem akkora problémát mint az altatósból, bár az orvos megforgatta benne a tűt, de azt azért hogy szétoszoljon a szer. :( Rossz volt nézni eskü nagyon sajnálom. Tegnap lett elaltatva és még most is furálom hogy nincs is. Lesz még egy kis idő mire "megszokom". Nem tudom hogy érdemes-e másik kutya a házhoz. A barátom anyja nem engedi mert naon megszerette ezt a kutyusom amit el kellett altatni és nagyon sírt is miatta. :(

2010. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadjatok be egy másikat. Olvastam egy bácsiról, aki 18 éves volt, mikor elpusztult a kutyája. 80 évesen jött rá, hogy egész életében megfosztotta magát azoktól az örömöktől, amiket egy kutya nyújthat, de akkor már öreg volt ahhoz, hogy kutyát tartson. :(
2010. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Felhívtam az állatorvosom. Mert amúgy nagyon jó szakember, csak kissé pénzéhes. Le akartam üvölteni a fejét, de ehelyett kulturáltan rákérdeztem, hogy lehet az, hogy úgy szenvedett a kutyám. Hozzáteszem, ez 2002-ben volt valamikor februárban. Azonnal elmondta ő is, hogy volt egy szer, amit azóta betiltottak, akkoriban ő is azt használta, amit mindenki más, de megnyugtatott, hogy ma már ez nem fordulhatna elő. Elmondta, hogy akkoriban nem volt erre elég figyelem. Én mondtam neki, ha én tudom előre, kifizettem volna neki a sima műtéti altatós injekciót is, ha már akkoriban ez volt az altatás szokása, és csak utána kértem volna azt a drasztikus injekciót. Erre nem nagyon tudott mit mondani. Amíg törvény nem írta elő, neki se volt erre figyelme. Én mindig is tudtam, hogy ott valami nem stimmelt. Eszerint leállt a légzése szegénykémnek, azért rettegett ennyire.

Ha nem lenne betiltva, akkor se hagynám soha többé egy kutyámmal se ezt művelni. Kifizetném előbb a műtéti altatós injekciót, és csak aztán jöhetne ez a durva.

Akkoriban még nem is tudtam, mi az az internet, sajnálom a tudatlanságomat, ma már előre tájékozódnék én is.

2010. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem sűrűn találkoztam én sem olyan állatorvossal aki bővebben tájékoztatott volna a gyógyszerekről,injekciókról..

Nagyrészük már csak ilyen, hogy legyünk túl rajta és kapjam meg a pénzem azért hogy csináltam valamit akár jó akár nem. :-/

2010. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam aki írt abetiltott szerről...Az éehet hogy 2002ben még ezt használták erről nem tudok semmit, mindenesetre nekem a sima "kék" injekció előtt is műtéti állapotba helyezte a kutyusomat. De így az állatorvosod valóban nem terhelhető, bár egy icipici lélek keleltt volna belé hogy erről előre szóljon, hogy választhass, vagy leglaább fel legyél rá készülve. Egyébként most olvastam, nem volt teljesen igaz amit írtam, lehet ezt a legális szert is izomba adni, de sokkal rosszabb a kutyusnak. Szóval továbbra is azt mondom, ahogy nálunk csinálták az amennyie csak lehetett emberséges volt, és ezért örök életemre hálás leszek az orvosnak, habár akkor mérhetetlen gyűlöletet éreztem iránta. Bár a végére elmúlt: ugyanis szegény ő is elsírta magát... NA ezért nem lettem én állatorvos.

Akinek tegnap altatták a kutyusát: nagyon sajnálom, és őszitne részvétem... A legjobbat tetted vele, mégha ezzel sokan nem értenek egyet akkor is! csak azt tudom ismételni amit már írtam: Az igaz szeretet magába foglalja azt is, hogy mikor itt az idő, megkönnyíted a halálát és nem hagyod szenvedni... Nekem hónapokig lelkifurdallásom volt, tán még a mai napig is, de azért tudom hogy mindnekinek így volta legjobb - rajtam kívül persze...

2010. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Soha többé nem akarok ilyen helyzetbe kerülni! De ha mégis...Akkor hogy kell végülis?


Tehát először kérhetem, hogy nyugtatót kapjon gyógyszer formájában, aztán kérjem a műtéthez elaltatós injekciót, majd VÉNÁBA a legális elaltatósat és semmiképp nem izomba?

Jól értem?


Csak mert úgy sejtem, elintézné most is 1 injekcióval izomba a legálisból.

2010. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyogyszeres nyugtató csak akkor kell ha nem bírja a kutyus a szurikat. Amúgy igen. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs más módja hogy békésen altassák el, de ez biztosan működik, sajnos volt alkalmam kipróbálni... Először izomba műtéti állapotba helyezik, aztán vénásan... Én úgy vagyok vele ha mégegyszer ilyen helyzetbe kerülök csak így engedem, nem kockáztatok.
2010. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod.
2010. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!