Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről hoznék kutyát,...

Ha menhelyről hoznék kutyát, hogyan tudom eldönteni a sok száz kutya közül, hogy pont az az egy kutya lesz az igazi? Nem fogom megbánni később?

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 01:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd ki a menhelyen dolgozók véleményét, mondd el nekik az igényeidet a kutyával szemben. Aztán az ajánlásuk alapján vigyél el több kutyát sétálni, ha lehetséges, ismerkedj velük, és ne dönts hirtelen felindulásból.
2017. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Miert bannad meg? Olyannak kell szeretni amilyen.
2017. dec. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha tenyésztőhöz mész akkor honnan tudod 6 bukdácsoló szőrcsomóból, hogy melyik az igazi? :)


Amúgy jobb helyen nem hozzádvágják az első kutyát, hanem hagynak barátkozni vele.

2017. dec. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglátod, és TUDOD, hogy egymáshoz tartoztok.

Én így fogadtam örökbe a sajátomat:)

2017. dec. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb menhelyre kijárhatsz sétáltatni, ismerkedni. Ha nincs első látásra szerelem egyik kutyával sem, akkor ismerkedj meg többel. Fogsz tudni választani :)

Ha foglalkozol egy kutyával, egy hét után már nem adnád vissza ;)

Egy dolog viszont nagyon fontos. Egy kutyához türelem kell. Meg kell tanulnotok egymást megérteni. Néha előfordul, hogy ember és kutya azonnal értik egymást, máskor meg időbe telik, mire barátok lesznek.

Minél több időt töltesz a kutyával, annál jobb lesz a kapcsolatotok.

Hidd el, megéri.

2017. dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi elmentünk, elmondtuk milyen tartási körülményeket tudnánk biztosítani, a gondozók pedig a hallottak alapján mutattak kutyákat, vagy mondták a kinézettre, hogy az megfelelne e. Nekem nem volt első látásra szerelmem én mindet haza akartam vinni. Végül a bogáncsnál 5 kutyust is találtunk, akik nagyon tetszettek. 4 alkalommal voltam kint, mert tenyleg mindegyiket hazahoztam volna. Sétáltam, ismerkedtem velük, otthon pedig a párommal átbeszéltük a tapasztalatokat. A 2 utolsó közötti döntést már tényleg nagy lelki tehernek éreztem, ilyenkor nagyon fontos szem előtt tartani, hogy milyen kutyust tudna jól ellátni az ember.(végül aztán megnyugodhattam mert a 2. helyezettünket beajánlottam ismerősnek és haza is vitték)

Mi soha nem ereztük,hogy vissza kéne vinnünk, akkor sem ha nehéz vele. Kedvenc mondásunkká vált az "innen szép nyerni" szlogen. Ahogy telik az idő egyre jobban kötődsz a kutyához, egyre inkább a sajátodnak érzed, családtaggá válik. Pár hét után már nem gondolkozik az ember, hogy jó választás volt e, hanem elfogadja, hogy ez van és próbál mindent a legjobb tudása szerint megoldani.

2017. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most engem nagyon le fognak pontozni, de a helyzet nem annyira rózsaszín, mint ahogy itt leirják. Először keress egy menhelyet ahol ismerik a kutyákat. Ez ritkább, mint gondolnád. Másodszor készülj fel rá, hogy pár hét múlva jön elő az igazi jelleme. Cesar Millan-nak az egyik könyvében van egy leírás hogyan válasszunk menhelyi kutyát (ne hozz érzelmi döntést, bármilyen nehéz is).

Sok sikert!

2017. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudod, hanem érzed :)
2017. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kölyökkutyára gondoltam, nagyjából tudom hogy milyen alkatút szeretnék, de egy nyolc fős alomból pont azt az egyet hogyan?
2017. dec. 31. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Keverék kölyöknél abszolút semmit nem lehet tudni arról, hogy milyen lesz felnőttként, tehát kénytelen vagy a megérzéseidre hagyatkoznod, majd elfogadni a következményeket.
2017. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!