Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanulhat meg kutyám...

Hogyan tanulhat meg kutyám "normálisan " sétálni?

Figyelt kérdés

Elég nagy gondom lenne,hogy a kutyám 1,5 éves lesz, és nem lehet normálisan sétáltatni,mert nagyon húz, persze megbírom tartani, de mégis csak jobb lenne ha normálisan jönne.Meg ha meglát egy másik kutyát,borzolja a szőrét,majd megőrül...ugat,még jobban húz.

valaki légyszi segítsen!!!!


2010. jún. 3. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
állítólag úgy kell, hogy soha ne ara menjetek, amerre a kutya akar menni. Kiviszed a kapun, és ha látod, hogy elindul jobbra, akkor visszahúzod és balra mész. Ha előresiet, hogy menjen balra, akkor megint visszahúzod, hogy inkább jobbra. Te döntöd el, hogy merre mentek. Lehet, hogy egy órán keresztül nem is haladtok semennyit, mert csak rángatod vissza a kutyát, de előbb utóbb megtanulja és lenyugszik.
2010. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress vissza a kérdések közül , nemhinném h valaki is válaszolni fog rá , hetente 5-ször tesznek fel ilyen kérdést...
2010. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elika ***** válasza:
Mi mindig nézzük a Spektrumon a Póráz két végén-t, amiben Victoria okos tanácsokat ad. Meg ha beírod a netre/youtubra: kutyaiskola, ott is sok hasznos tippet adnak, kisfilmeken, az adott problémára. Sok sikert:-)Amúgy a mi kutyánk is húz, amikor ritkábban tudunk kimenni vele. Szerintem ez olyan,mint a kajálás: ha ki vagy éhezve: falsz, ha nem vagy veszettül éhes, akkor normális tempóban eszel/ csipegetsz. Így ha gyakrabban tudsz kiemnni sétáltatni, akkor a kutya sem olyan" hebrencs", kezelhetetlen.
2010. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] ez remek eszköz ilyen dolgok elhárítására...Ezzel tuti tudod irányítani...
2010. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én kutyusom is ezt csinálja, nem is sétál hanem rohan. de a végefelé már tud mellettem jönni, mikor elfárad.én úgy szoktam (flexi pórázzal) nagyon rövidre veszem, és nem engedem hogy húzza a kezem, hanem én húzom őt visszafelé. eddig nyakörvvel sétáltattam és éppen ezért váltottam hámra mert így fulladozott, annyira húzta, de így mintha hatásos lenne. ha flexi pórázod van akkor próbáld ki
2010. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!