Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha egy keverék...

Mi van akkor, ha egy keverék kutyapárnál az anya a kisebb? Hogy szüli meg a kölyköket?

Figyelt kérdés
Tacskó-németjuhász stb.
2018. jan. 2. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehezen vagy császárral vagy bele is halhat.
2018. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben sehogy, mert ivartalanítják vemhesen.

Egyébként nem lehet megjósolni. Vagy megellik rendesen, vagy császárral, de bele is pusztulhat akár már a vemhességbe is.

2018. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen mértékű különbség esetén sehogy. El fog pusztulni. De ugye ez nem nálatok történik? Nem te vagy a családod öli meg ilyen kegyetlenül a kutyáját?
2018. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elméleti a kérdés.
2018. jan. 2. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor a maternalis hatás érvényesül. Ergó a kölykök kicsik maradnak a méhben, az anya mértetihez "igazodnak". Viszont ellés után intenzívebb a növekedés.
2018. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, sem biológus, de sajnos láttam már olyat, hogy kb. 10 kg-os, tacskó méretű kutyának születtek kölykei 30+ kg-os kutyától. Az anya és a kölykök is túlélték. Nem voltak extrém nagyok a bébik a mamájukhoz képest-mármint pici korban.

Viszont nem tudom, hogy ahhoz van-e köze a szülők nagy méretbeli különbségének, hogy egyik sem egészséges. Mindnek van valamiféle idegrendszeri gondja. Már felnőttek, olyan 2 év körüliek. Piciként nem volt bajuk, de sajnos mára mindegyik beteges. Egyről konkrétan tudom, hogy élete végéig gyógyszert kell szednie.

Ami viszont felháborító, hogy a kutyusok mamája a mai napig nincs ivartalanítva :(

Azóta nem volt kölyke, de bármikor megeshet megint egy ilyen "baleset".

2018. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én meg konkrétan puliról tudok, hogy vemhesült egy németjuhásztól! Utolsó percben hozták császárra, a picik már megfulladtak mind.....


Egy asszisztens.

2018. jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!