Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak ilyen hülye...

Miért vannak ilyen hülye törvények?

Figyelt kérdés
Teszem azt valaki sétál az utcán. (Kertes házas övezet) Valaki gondatlanságból nyitva hagyja a kapuját. Kutyi kiszökik, az arra járó embert meg hát ne tépje szét hanem mondjuk csak megkapja itt ott. Gazdi egy ejnyebejnyével megússza. De ha esetleg szerencsétlen illető ki is nyiffan, max kap egy kis felfüggesztettet, le nem ültetik. Miért?

2018. jan. 4. 10:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
A kutya a te felelősséged de attól még balesetek történhetnek és nem feltétlen szándékosan hagyja nyitva a kaput. Most ha van egy gyereked akire te tartozol felelősséged és kinyírja a játszótársát az oviba az se a te felelősséged.
2018. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Olyan törvény van, hogy a kutyát és macskát!!!! a tulajdonos köteles a saját portáján belül tartani. A kutyák gazdáinak nagy része ezt be is tartja. Őket nevezzük felelős állattartónak. Sajnos felelőtlen emberek mindig vannak. Van akinek a kóborló kutyája megharap valakit, mások meg figyelmetlenségből balesetet okoznak az autójukkal. Felelőtlen, figyelmetlen emberek sajnos mindig vannak és lesznek.

Azért ha nem haragszol én nem bánom, hogy nem Észak-koreában élünk és nem te vagy Kim Dzsongun.

Nem volna baj, ha a továbbiakban tényleg a saját házad táján söprögetnél. Sőt! Nem csak Te, hanem mindenki más. Annyival jobb lenne ez a világ, ha végre nem a mások szemében keresgélnénk a szálkát, hanem azon lennénk, hogy először a sajátunkból kipiszkáljuk a gerendát.

2018. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"egy gyereked akire te tartozol felelősséged és kinyírja a játszótársát az oviba az se a te felelősséged."


valóban, mert akkor az óvóda vállal felelősséget, amíg náluk van

2018. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jó, lehet eltúloztam a dolgot. Nem utálom a kutyákat, nagyon tévedtek. Tény hogy van bennem félelem velük kapcsolatban, gyerekkori élmény miatt, de ne csináljunk már úgy mint ha nem történnének az utcán kutyatámadások. Csak a felelőtlen gazdáikra pikkelek, mikor folyton nyitvahagyják a kaput aztán nem baj ha bodri kiszökik, majd visszamegy. És ezt tényleg valahogyan szankcionálni kellene. Azért elég rossz belegondolni, hogy megyek békésen az utcán, bodri meg átharapja az ütőerem, én elpatkolok, a gazdájának meg aki bacott rá gyakorlatilag haja szála se görbül. Ez így nagyon nem oké. Na a másik felét a kedves társulatnak meg szeretném elküldeni melegebb éghajlatra, kik vagytok ti hogy azt mondjátok nekem hogy a saját házam táján sepregessek? Meg a gerendát sem látom meg? Nem is ismertek. A Kim Jong Un rész meg vicc volt, de ehhez kell egy kis IQ. Nekem 117. Ez nem magas, nem is azért írom csak valaki mondta hogy milyen hülye vagyok. Feltettem egy "viszonylag" értelmes kérdést, de gondolhattam volna hogy majd nagyrészt a felelőtlen gazdák jönnek majd válaszolni, és támadással védik magukat. Az értelmes válaszolóknak köszönöm.
2018. jan. 4. 15:54
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok. Bocs, ha kiakadok, hogy valaki azzal viccel, hogy bárcsak akkora hatalma lenne, mint az említett vezetőnek. (Nem fogod elhinni, de az XD-ből sejtettem, hogy viccnek szánod)

Pláne ha valaki úgy viccel ilyesmivel, hogy amúgy nem buta.

Amúgy pár dologgal egyet kell értenem veled. Én magam sem örülök annak, ha séta közben gazdi nélküli kutyát látok, de jártam már úgy, hogy találtam egy kutyát, szóltam a gazdinak, mert chip alapján megtaláltam, Ő sírva kereste a kutyáját. Valahogy kint maradt.

De általában nem az ilyen kutyák szoktak rátámadni békés járókelőkre.

A kérdésedre már többen is válaszoltak "hasznosan".

A törvény azért ilyen, mert különbséget tesz szándékosság és gondatlanság között.

2018. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!