Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megette a gumicsont játékot,...

Megette a gumicsont játékot, most mi lesz?

Figyelt kérdés
Vettünk egy új gumicsontot a kutyánknak, és odaadtuk rágcsálni. Már többször vettünk játékot, de csak rágcsálta, ezt viszont megette. Vigyem orvoshoz? Mit tud csinálni vele?
2018. jan. 5. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a kérdés? Vidd-e orvoshoz? Normális vagy??!!


AZONNAL VIDD ORVOSHOZ!!

2018. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Tuti hogy lenyelte? Nem tűntette el valahová? Ha megette, irány a doki vagy allatklinika azonnal
2018. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Darabokra rágta, és egy részét megette

Nem egyben, de a szétrágott darabokat megette.

2018. jan. 5. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Kiműteni tudják egy röntgen után, amennyiben úgy látják, hogy szükséges, mert a darabok nem fognak maguktól távozni. Azok nagyságától függően amúgy elzárhatják a tápcsatornát, így a kutya elhullását okozhatják, vagy ha valahol megrekednek, ott komoly gyulladást okozhatnak, akár évek múltán is, szóval mindenképpen megmutatnám egy orvosnak.
2018. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A kutyáknak készült játékok nagy része emészthető számukra.

Figyeld a kutyádat. Ha öklendezik, hány, rosszul érzi magát, akkor orvos.

2018. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora kutyáról van szó? És mekkora darabokat nyelt le?

Pl. az én 20 kg-os kutyám mindent szétrág és lenyel, amit talál. Próbálunk mindent elpakolni előle, de néha így is kicselez minket.

Eleinte rohantunk vele az orvoshoz, de aztán azt javasolta a dokink, hogy figyeljük a kakit és ha 1-2 napon belül kijön belőle a papucsdarab, labdadarab, gomb, szivacs stb. Akkor nincs gond. Ha nem jön ki és nagyobb darab holmit nyelt le, ami elakadhat benne, vagy nincs széklete egy napig, akkor szóljunk.

Persze ha egy yorki méretű kutyusról van szó, akkor érdemes akár most is elindulni vele, mert egy pici kutyának a vékony kis beleit hamar el tudja zárni egy nagyobb falatnyi emészthetetlen műanyag játékdarab.

Viszont egy nagyobb kutyánál egy pici darab műanyag általában gond nélkül távozik.

Ilyenkor minden állatkórházban van ügyelet, nyugodtan odatelefonálhatsz, hogy ők mit javasolnak.

2018. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a német juhászom folyamatosan ette a gumijátékokat soha semmi baja nem volt és nincs is 7 éves már.
2018. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat, megfogadtam. Szerencsére még eljutottunk az ügyeletre, ott kapott egy injekciót, ami meghánytatta. Kijött belőle egy csomó gumidarab (remélem nem maradt benne több). Most figyeljük, ha holnap még hány vagy étvágytalan, akkor vissza kell vinni. Most, hogy hazajöttünk, ivott egy csomót, és azt mondta az orvos, ehet is újra, mivel az esti kaja egy az egyben kijött. Picit megnyugodtam, de azért figyelni fogom. Német juhász kutya, 41 kg. (Most mérték meg az orvosnál) Még egyszer köszönöm, hogy segítettetek, kicsit bizonytalan voltam, vigyem-e, de jó, hogy hallgattam rátok:)
2018. jan. 5. 22:39
 9/10 anonim válasza:
Az en kutyam is lenyelt egy jo nagy darab szeletet a jatekabol amit kiharapott, masnap reggel a szonyeg kozepen talaltam meg egy nyaltomegben, szerencsere kioklendezte magatol :)
2018. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os 7-es bárki megnyugtatna? 17-18vagyok itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10958233-kut..

Egy ilyen labda sem fog bajt okozni ugye? Nálunk is voltak már meredek dolgok amik kijöttek, de méretben eddig ez a legnagyobb. Persze egy miniatűr dologtól is frászt kapok nem is a méret a lényeg...

2021. dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!