Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Suba nevezetü 3,5...

Van egy Suba nevezetü 3,5 hónapos kuvasz kutyám, de sajnos abszolút nem tudom nevelni. Nagyon szeretem, sokat próbálkozom okítani de egyáltalán ügyet sem vet rám ha mégis akkor csak harapdál. Mit csináljak, hogy ne harapjon, és legyen szofogadóbb?

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Semmit. Még csak 3,5 hónapos! A harapás gondolom játék közben történik. Ilyenkor adj neki olyan játékot, amit rághat. Ebben a korban még a szájukkal fedezik fel a tárgyakat, így (is) ismerkednek a külvilággal. Játssz vele sokat, etesd te, ne más és jobb lesz a kapcsolatotok, amivel azt éred el, hogy idővel sokkal jobban fog hallgatni rád!
2013. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
Ezt így távirányítással nem fogod tudni megoldani. Járjatok el kutyaiskolába.
2013. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ez nem a távirányitásról szóll, az én kutyám és én akarom, megnevelni amugy meg 200km-es körzetbe nincs kutyaiskola.

Értem és köszönöm a válaszokat, esetleg valami tanácstok nincs a kuvaszal kapcsolatban?

2013. aug. 10. 17:18
 4/12 ödi2 ***** válasza:

Nem egyszerű a kérdésed több ok miatt sem.

A kuvasz értelmes, becsületes, kiegyensúlyozott kutya. Gyengéd, hűséges, nagyon ragaszkodik a gazdájához, ugyanakkor arra törekszik, hogy függetlennek látsszon. Igen éber, eltökélten védelmezi családját, otthonát és mindazt, ami azon belül található. Bátor, szívós, de hatalmaskodó természetű állat. Csak ritkán ugat: ha tehát a hangját hallatja, akkor tanácsos megnézni, hogy mit jelez.

A macskák és egyéb háziállatok társasága nem okozhat gondot, ha a kuvaszt megfelelően szocializálták. Magas fájdalomküszöbe és megbízható jelleme miatt nagyon jól tűri a gyermekek társaságát, ám ereje, mérete és önállósága miatt a gondozását nem szabad gyermekre bízni. Tisztában kell lenni azzal, hogy a kuvasz buzgón védelmezi a családjához tartozó összes személyt és állatot – tehát a gyermekeket is megvédi a: idegen gyerekektől, akik esetleg bántják őket. Más kutyákkal szemben domináns módon viselkedik, és a kihívást soha nem hagyja megválaszolatlanul.


1: Fiatal, kölyökkutya még játszik és ismerkedik mindennel, de mivel genetikailag kódolt, speciálisan kitenyésztett faj, így a tapasztalás útján tanul és azt kombinálja a saját ösztöneivel.

2: Mielőbb, akár már most kezd szocializálni, megismertetni a család minden tagjával, ha vannak állatok rajta kívül, mert így teljes a falka számára.

3:A kuvasznak kiegyensúlyozott, nyugodt, egyértelmű és következetes tanításra van szüksége. Nem kezdőknek való kutya: leendő gazdájának szellemileg és testileg is erősnek kell lennie. Ez nem azt jelenti, hogy a nevelés során erőszakos módszereket kell alkalmazni – éppen ellenkezőleg: a kutya a harmonikus környezetben tanul a legkönnyebben, olyan emberek mellett, akik nem fojtják el saját kezdeményezőkészségét.


Ha nincs a közelben kutya iskola, akkor tanulj és olvass utána, amit csak lehet, mert nagyon sok múlik az elkövetkező fél-egy év tapasztalásán. A kutya iskola NEM a kutyáknak, hanem a gazdáiknak van, hogy megfelelően bánjanak a kutyájukkal és NE emberként bánjanak velük, mert a kutya számára a család egy falka és ő azon belül foglalja el a helyét.Sohasem hagyd kikötve magára, ne üsd meg és minden hirtelen és fenyítő mozdulatot kerülj vele szemben és a család és baráti köröd is tartózkodjon ettől.

Ha ilyen fiatal még, akkor ha legközelebb akár csak játékból is megharap vagy bekapja a kezed, akkor azonnal és habozás nélkül ragadd meg a bundáját a nyakán alul és kényszerítsd le a földre, míg megadja magát. Nem fojtogatni vagy durván kell csak érezze, hogy rosszat tett, itt a határ és TE vagy a falkavezér. Ha megadta magát, akkor játsszál vele tovább és újra minden rendben. Ha ismét harap, akkor újra torkon ragadod és a földre kényszeríted. Lényeg az azonnali és határozott válasz és reakció, így tanulja meg a saját anyjától is a helyét, ne tarts tőle, hogy ezzel bántod, NEM szabad emberi normák szerint kezelni ezeket a helyzeteket.

Remélem tudtam segíteni, de ne feledd, hogy egy kutyát, főleg egy ilyen csodálatos kutyát, csakis így szabad nevelni és egy csodálatos TÁRS lesz az élete végéig.

2013. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Hajaj, csak nem te voltál az a 18 éves fiú, aki bevállalt egy kuvaszt első kutyának?
2013. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivan?
2013. aug. 10. 22:13
 7/12 ödi2 ***** válasza:

Nem az életkor a döntő, hanem a megfelelő nevelés és tudni kell segítséget kérni, mint Ő is tette... Én 13 éves korom óta nevelek és képzek kutyákat, rendőrségi oktató, kiképző volt a segítségem és mikor elhunyt, rám hagyta az utolsó saját kutyáját, amit együtt treníroztunk, pedig csak 15 éves voltam... Lényeg az ilyen kutyáknál, melyek fegyelmet és figyelmet igényelnek a következetesség és a határozottság. A kuvasz egy nagyon jó fajta, helyes neveléssel, kiváló társ lesz belőle.


Privátban válaszoltam, írj majd nyugodtan, segítek amiben tudok.

2013. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Nem az életkora érdekelt, hanem hogy nem olyan rég volt egy fiú, aki kiírt egy kuvaszokkal kapcsolatos kérdést, ahol többen mondták neki, hogy nulla fajtaismerettel, egyik napról a másikra ne vállaljon be egyet- és mégis, kb 2 nappal azután, hogy kitalálta, hogy neki kutyája lesz, már lett is egy. Ha a kérdező nem egyezik ezzel a személlyel, akkor tárgytalan.
2013. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az a másik kérdező :)
2013. aug. 11. 21:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdezővel majdnem hasonló cipőben járok.


Hat hónapos kuvasszal nehezen boldogulok.

Előtte németjuhászom volt, vele a szokásos tanítási módszerek beváltak. Gyorsan tanult, könnyen motiválható volt, állandóan azt leste, miben tehet a kedvemre.

A kuvasz ellenben rendkívül makacs és sokat kell bűvészkedni, mire megcsinálja, amit kérek.

Az is lehet, hogy kifogtam egy makrancos példányt.

Kutyaiskolában a kiképző mondta, anno neki is volt kuvasza és rendesen megizzadt vele. Sokan nem is vállalják be. Mondjuk ő nem adta fel, munkavizsgás lett a kuvasza, meg egy halom díjat nyert vele, lekörözve más fajtákat.


A kuvasz nagy türelemjáték.


Másrészt míg a többi kutyát őrző-védő feladatokra hosszú ideig kell tanítani, a kuvasznak a vérében van.

A területőrző ösztöne felülmúlja a legtöbb fajtát.

2013. aug. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!