Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Dániában betiltottak néhány harcikutyának titulált fajtát?

Figyelt kérdés

Ti mit szóltok hozzá? Szerintetek megoldás ez a dolgokra?

Én igazán megdöbbentem...előszőr talán a tartás kellet volna szabályozni...remélem itthon ilyen nem lesz.


2010. jún. 4. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos itthon is van pitbulltörvény. A fejlettebb országokban elképesztően félre tudnak csúszni az emberek, és nagyon helytelenül tartanak kutyákat. Amerikában egészen hajmeresztő storyk vannak, de pl. ha láttál már póráz két végént, abban is láthatod, hogy az angolok közül is soknak mennyire nincs fogalma arról, hogy hogyan kellett volna nevelni. Punk vagyok, és a bullterrier menő, stb.


Az a baj, hogy egyszerűbb megtiltani, mint az embereket edukálni, pedig az nagyon kellene. Melyik fajtákat tiltották be amúgy?

2010. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ostobaság! Minden a nevelés kérdése.. Állítom neked egy kisebb testű kutya sokszor agresszívabb mint egy "harci eb" csak ugye a kicsik nem tudnak olyan nagy kárt okozni.. Az pedig h betiltják nem megoldás. És akkor mi van azokkal akiknek ilyen kutyájuk van? El kell őket altatni vagy mi?!
2010. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Helyesen teszik. Túl sok ember érzi, hogy neki joga van olyan kutyát tartani, milyet akar, felelősséget meg ugye nem vállal érte. Pedig jog az NINCS, ez kiváltság!!! Ne tartson olyasvalaki kutyát, aki nem hajlandó nevelni is becsülettel. Aki ilyen, mondjuk úgy nagyobb odafigyelést követelő kutyát akar nevelni, az pedig igenis fektessen bele több energiát. Ne csak divatból vegye.

Az ilyen tiltás pont arra jó, hogy aki ilyen kutyát akar venni, az úgyis beszerzi, de ezentúl nyilván ott lebeg felette az, hogyha a kutya bajt csinál, akkor seggberúgják, tehát rá van kényszerítve, hogy jó kutyát neveljen.

2010. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen,tudom hogy van itthon pitbull törvény,de az csak egy fajta. És ezt is hülye dolognak tartom. Aki ezt a törényt meghozta kevesebbet érthet a kutyákhoz mint a 4 éves kislányom.

Ha jól tudom 14 vag 15 fajtát tiltottak be,de nem biztos,és köztük van a pitbull,amerikai staff,boerboel,argentin dog,tosa,fila,középázsia juhász,kaukázusi juhász, és több most nem jut eszembe hirtelen de valahol olvastam. Ja igen,amerikai bulldog is.


Engem ez felháborít,előbb a nevelést szabályozzák,szorítsák vissza a szaporítókat,ahogy akarják,és ha már tényleg nem tudnak mást tenni,akkor tiltogassanak.

Harcikutya...utálom ezt a jelzőt. Minden nevelés kérdése,nekem bullterrierem van,sokan félnek is tőle,de következetesen van nevelve és a légynek sem ártana.

2010. jún. 4. 16:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Sehol sem találtam olyan információt, hogy betiltották, csak azt hogy fontolgatják. Egyébként meg szerintem elég ha komoly engedélyhez kötik a tartásukat egyelőre. Pontosan azért, amit a 16:10-es írt. teljesen egyetértek vele. Kedves kérdező, te sem gondolod komolyan, hogy lehet törvényileg szabályozni, hogy valaki hogyan nevelje a kutyáját! Sajnos ez lehetetlen.
2010. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Július elsejétől lép életbe ha jól tudom.

Persze,lehetetlen lenne kivitelezni,hogy minden kutya tartót ellenőrizzenek,de ez sem megoldás,hogy betiltanak egy tucat fajtát. Szerintem ezzel se sokat fognak elérni,hiszen kiskapok mindig is voltak.

2010. jún. 4. 16:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Harcikutya faji alapon nincs,harcra nevelni pedig bármilyen fajtából lehet...
2010. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát pontosan ezt írták előttem, hogy mivel nehéz lesz beszerezni, meg törvénytelen stb. ezért nem fog tudni csak úgy hozzájutni az olyan ember akinek csak arra kell, hogy "keménykedjen" vele. De mondom szerintem se betiltani kéne hanem szigorú engedélyekhez kötni, hogy aki beszerzi az biztosan olyan legyen aki ismeri a fajtát és tud vele bánni. Egyébként ezeknék a fajtáknál is a nevelés a fontos, bármilyen kutyából lehet vadállatot nevelni, szóval nem félreérteni, nincs bajom ezekkel a fajtákkal!
2010. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk vissza vonták a " pitbull törvényt"
2010. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nem betiltva vannak, hanem évente vizsgálatra kell vinni a kutyát, ahol megvizsgálják, hogy nem agresszív-e. A bizonyítván bekerül az útlevélbe.Amelyik kutyának nincs meg, azt azonnal elkobozzák. Szerintem ez a legjobb megoldás.
2010. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!