Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kutyát hogy lehet...

Pitbull kutyát hogy lehet nevelni, hogy megmaradjon "harcikutyának"?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok majd egy pitbull kiskutyát és arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan kell őket nevelni? Azt szeretném majd elérni, hogy vad legyen, de ugyanakkor "hódoljon" be nekem. Ha támadni akar pl, mert meglát egy macskát, akkor ha azt mondom neki, hogy NE! Akkor nyugodjon le.

Remélem nem írtam nagyon bonyolultan! :)


2010. jún. 13. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A pitbull nem harcikutya.Alapvetően egy szörnyen kedves barátságos kutya. És ne is akarj harci kutyát csinálni belőle. (lehet vadítani, mint a legtöbb kutyát, de akkor vad lesz, akkor meg nem állítod, ha elindul egy macskára, vagy a szomszéd kisgyerekre)

Szépen menj el egy kutyasuliba és tanuld meg hogyan kell bánni egy kutyával.

2010. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem bonyolult. Menjetek iskolába.
2010. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég szörnyű még csak olvasni is az ostoba gondolkodás módodat.. A Pit Bull NEM harcikutya.. Ne akard vaddá teni, mert nem fogsz vele bírni.. Járjatok suliba és ha késznek érzitek rá magatokat, akkor őrző-védőzzetek! Te magad ne próbáld ilyenekre tanítani..
2010. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezt nagyon meggondolnám a helyedben. Mit csinálsz ha pl. a szomszédból, vagy csak úgy az utcáról pl. egy kisgyereket megtámad, amikor te nem vagy otthon, vagy a közelében? Akkor mégismit csinálsz? Végignézed, hogy elveszik tőled a kutyát, kilővik, majd még bónuszként te is elnyered méltó büntetésedet?

Én már jártam így, sétáltattam a kutyámat, és egy vérebnek nevelt kutya kiszabadult. Megtámadta a kutyámat, szerencsére nem lett semmi baja, mert együttes erővel megmenekültünk (testvérem, én és a kutyám). De az biztos, hogy ha valami baja lett volna; feljelentem a kutya gazdáját, és bár tudom nem a kutya a hibás, de nem sajnáltam volna ha kilövik.

Most az utcánkban két német juhásszal vagyok így, csak ott én lettem majdnem kutya reggeli. Pedig csak elmentem a ház előtt, mentem dolgozni. Az biztos, hogy ha mégegyszer kijönnek rám, nem fogom tétlenül nézni, várni, hogy egyszer nekem, vagy egy kisgyerekenek nekiugorjanak.


De ha így is akarod, akkor menj vele kutyasuliba, mond el mit szeretnél. Aztán a folytatást ott megtudod...

2010. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Neked fából vagy vasból kéne kutya.

Mi értelme van a vadításnak?Gondolkodásod alapján nem lehetsz egy nagy ász,elég lenne neked egy normális kutya is.

2010. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem, hogy kell nevelni úgy a kutyát, hogy izmos legyen? Szó sincs arról, hogy verekedtetni akarom!!!

A kutya edzésére gondoltam!!!

De azért köszönöm a harmadik válaszolónak, aki konkrétan, ha nem is írta ki, de lehülyézett...!

2010. jún. 13. 13:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, hogy nem vagy tisztában vele, hogy mit kérdeztél, vagy utólag próbálod mentegetni magad.
2010. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

hát én kiírom: hülye vagy ...

minek az olyannak kutya aki alapvatő ismeretekkel nem rendelkezik se a kutyákról, se a fajtáról amit választott?

menj vele iskolába, hátha ott egy picit neked is megjön az eszed

2010. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

A Pitbull magától simán vad, erre nem kell nevelni, sőt pont arra kell nevelni, hogy le tudd állítani. Ha nem neveled meg, átveszi az irányítást, és komoly gondod lehet vele. Menjetek szépen iskolába, ezekhez a fajtákhoz amúgy is kötelezővé tenném. Alap meg közép fok után mehet az őrző védő, ahol a te irányításod alatt foghat, és ereszthet. Ez az amire vágysz szerintem, és nagyságrendileg 100 ezerbe fog kerülni.


Amúgy hol veszel pitbullt? Tudtommal be van tiltva, tehát gondolom nem egy lelkiismeretes tenyésztőtől, akinek stabil idegrendszerű, kiváló kutyái vannak. Első kutyád lesz?

2010. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A vadítás nem az izmosítást jelenti,ne nézz már hülyének minket!
2010. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!