Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha főzök a kutyának, hogy...

Ha főzök a kutyának, hogy kerülhetem el az egyoldalú étkeztetést?

Figyelt kérdés

Tápot 100%-ra elszeretném hagyni.

Nyersezni 16 éves kutyával nem igazán szeretnék,még ha korábban nyerseztünk is,de sok külső tényező miatt abba hagytuk.


Nagyon sokszor van bélgyulladása nyáron majdnem elpusztult infuziózni kellett 3 napig.

Az ő korában már minden kockázatos.


Így úgy gondoltam,hogy köztes megoldás kell.

Főzni neki.

Tudni kell vese problémája is van,nem súlyos picit magasabb a normálnál.

Így erre is oda kell figyelnem.


Viszont attól félek,hogy ha csak főzött húst meg rizst kap az eléggé egyoldalú,hosszú távon.


Mert akik főznek a kutyáiknak barátaim még ők is szoktak tápos napokat tartani. De én már végleg kiakarom iktatni a tápot,mert szerintem a gyomra azt nem bírja.


2-3 féle húst kapna váltogatva illetve rizs. Zöldségnek a vese probléma miatt az uborka,cukkini jöhet szóba csak.


Csontot a magas foszfor tartalom miatt nem adhatok. Így tojáshéjport ajánlottak.


Nagyon össze vagyok kavarodva.


2018. jan. 8. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont most van ismerősünk hasonló problémával. Neki őt ajánlották:

[link]

Főzött ételekben állítólag szakértő. Én személyesen nem ismerem , de hátja tényleg jó.

2018. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Őt nekem is ajánlották.

Csak gondoltam megúszhatom beutazással a történetet,mert nem vagyok pesti. Jogsim nincs. Csak a tömegközlekedés jöhet szóba ami durván 1,5 óra ha nem több. Mivel dolgozok eléggé nehéz kiviteleznem ezt. De holnap felhívom telefonon hátha áttudna nekem küldeni e-mailben esetleg vmi menüt, ha nem akkor nem tudom mikor fogok tudni bemenni Pestre.

2018. jan. 8. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Főzhetsz neki tojást is, illetve adhatsz túrót, kefirt.

Zöldségekből biztos, hogy csak ez a kettő? Annyi féle van.

Rizs helyett dara, köles, hajdina, néha tészta.

Meg halat is adhatsz.

2018. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hal szigorúan tilos!

Nagyon magas a foszfor tartalma.

Tészta meg abszolút nem kutyának való.


Igen ez a kettő, na jó a saláta félék még spenót,sóska,bár ezt kétlem,hogy megenné. Uborkát és cukkinit kapott már azt megette. De mást nem kaphat. Vese problémát is szem előtt kell tartani így ennek függvényében össze állítani a menüt.


Csak a dokink tavaly a vese táp és főzést felváltva javasolta. De most,hogy végleg leállnék a tápról más a szitu.Persze ezt nem mondtam neki,hétvégén döntöttem így, nála meg csütörtökön voltam. De február elején megyek vese funkciót nézni. Addig főzök neki aztán majd az ő véleményét is kikérem,hogy mire figyeljek.

Nem egyszerű :(


Holnap meg felhívom az első által linkelt dokit, nem vesztek semmit.

2018. jan. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!