Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával való biciklizés:...

Kutyával való biciklizés: hogy kerülhetem el a kutyáim ízületeinek károsodását?

Figyelt kérdés
Rendszeresen bringázom a kutyáimmal, sajnos olyan helyre költöztünk, ahol bicikliút van, nem földút. Amíg kiérünk, kb. 2 km, addig lassan megyek velük, hogy ne ügessenek, csak gyors lépésben jöjjenek mellettem. A bicikliúton viszont már gyorsan megyünk, elengedem őket, de az egyikük valamiért nem akar a bicikliút mellett a földön futni, hanem bejön mellém a betonra. Próbálom, hogy a földön fusson, sokszor szerencsére elmegy a másik kutyám után, és ott futnak mindketten, de nem mindig. Mit tehetnék, hogy ne károsodjanak az ízületeik? Gondoltam a zöldkagylóra, az mennyire jó? Azt légyszi ne írjátok, hogy ne vigyem őket, mert hatalmas mozgásigényűek, egyikük husky, sima lézengéstől nem fáradnak el.
2014. febr. 17. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanítsd meg neki, hogy vezényszóra menjen le a betonról. Időnként valószínűleg el kell majd mondanod, de sebaj.

És ha mondjuk a bal oldaladon szeret futni a kutya, akkor tekerj a bicikliút bal szélén, hogy kénytelen legyen a földre kerülni.

A zöldkagyló készítmények mindenképpen ajánlottak lennének szerintem.

2014. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ha a bal oldalamon van a föld, akkor gond nélkül rámegy. De odafelé a jobb oldalamon van, akkor nem akar. Leállok, leküldöm a földre, lefagy, hívom, akkor meg a betonon odafut hozzám:S Valamit tuti elrontok, lehet, hogy klikkerrel kéne próbálkozni.
2014. febr. 17. 10:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bal oldaladon szoktad sétáltatni?

Próbáld meg, hogy egy darabig a jobb oldaladon sétáltatod. Tanítsd meg neki külön, hogy kerüljön a jobb illetve a bal oldaladra. Ha már tud bal láb mellett menetelni, akkor tanítsd meg neki a jobb lábadhoz is. Hogy hozzászokjon, nem csak egy oldalad van. :)

2014. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

A zöldkagyló erre nem elég sajnos de a semminél jobb, 2kilóméter rendszeresen elég megterhelő tud lenni a kutyának.


A másik probléma hogy bicikliként a forgalomban résztvevő járműnek számítasz. eléggé megoszthatja a figyelmedet két kutya, tök balesetveszélyes amit csinálsz. Értem én hogy mozgatni kell, de van másik ezer módja ennek úgy hogy nem veszélyezteted a kutyáid és a saját életed. Azt ne is számoljuk hogy így már a kutya elengedéséért már a rendőr is szólni fog.

2014. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Két hete halt meg egyik kutyám a mozgatás hiánya miatt, úgyhogy köszönöm, de ilyen 'tanácsokat' nem kérek, ha egy mód van rá.


Az a vicc, hogy néha egyik oldalon megy, néha másikon, szóval azt teljesen jól tudja, csak valahogy a földön nem akaródzik futnia.

2014. febr. 17. 11:18
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

sok minden miatt tud meghalni egy kutya de a mozgatás hiánya miatt ritkán...


És nem arra gondoltam hogy a rendőrök ezt direktbe keresik, de ha elmegy melleted nem hiszem hogy szó nélkül fogják hagyni. Arról meg szó se volt hogy kihalt föld mellet közlekedsz bicikli úton..


És egy qrva szóval nem mondtam hogy ne mozgasd a kutyát... azt mondtam hogy van rá sokkal kevésbé veszélyes mód, mert veszélyeztetetd (akármilyen jól nevelt a kutya) a többi biciklist magad és a kutyákat is..


Sértegetni meg nem kéne, semmi olyan nem mondtam amin felkéne háborodni. Bicikliként mint a forgalomban résztvevő járműként a KRESZ szabályai vonatkoznak rád, amit ha tetszik ha nem a rendőrök nem feltétlen fognak szó nélkül hagyni.

2014. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De, meghalhat, pontosan emiatt halt meg, úgyhogy ne okoskodj, amíg nem tudod a körülményeket. Rendőrök mellett pedig napi rendszerességgel haladunk el, soha egy nem szólt még, ha meg megbüntetnek, az az én bajom, nem neked kell kifizetned.


A kérdést meg ne offold szét, vagy arra adj választ, vagy húzzál el.

2014. febr. 17. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy rá kellene venni, hogy a földön menjen, illetve adhatsz neki zöldkagyló kivonatot nyugodtan, vagy cápaporcot. Ártani nem árt és ezzel is véded valamennyire az ízületeiket. A humán ProEnzi is jó.
2014. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
csak hogy tanuljunk belőle mond el légyszíves pontosan a halál okát... mert én még ilyenről nem hallottam.
2014. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem mondom meg, épp eléggé megvisel még most is, nem fogok erről írni.


Ma már egész szépen ment a földúton, szerintem az is gáz volt, hogy mindig idegesen parancsoltam őt oda, most meg tök nyugodtan, 4x-5x szóltam, aztán végig ott jött. És amúgy most is elmentünk egy rendőr mellett, aki ráadásul gyalog volt, semmit nem szólt.

2014. febr. 17. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!