Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyre be lehet adni...

Állatmenhelyre be lehet adni ideiglenesen állatokat, hogy amíg nem vagyok otthon (néhány hónap) gondozzák őket?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor mennyit kell fizetni nekik érte? Drága?? Vagy ha előre megveszem nekik a tápot, meg egy minimális összeget adok még, az elég?(2 kutyáról van szó) és senki nem tudja őket befogadni :(
2010. jún. 4. 18:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakok, viszonylag nagy kerttel, tavaly nyáron meg tudtam oldani nagy nehezen, de aki vállalta, mondta, hogy neki annyi elég volt. Tudom, hogy felelősséget vállaltunk, dehát akkor még én is gyerek voltam, és nagyon nem így terveztük a dolgokat, hogy majd a kutyák 1x gondot fognak okozni. Anyukámnak is külföldön kell dolgoznia 55 éves korára, angolul szinte alig tud, de itthon nem kap munkát. Testvérem kint tanul, apukám pedig elhunyt. Egyedül maradtam, de nekem is dolgoznom kell legalább nyáron, ott pedig fix állásom lenne.
2010. jún. 4. 19:22
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom, de őszintén szólva valahol nem... Ezzel akkor számolni kell, mikor kutyát vesz magához az ember, akár gyerek, akár felnőtt...

De most már abból kell várat építeni, ami van. Én azt tanácsolom, keresd föl a fajtamentőket és mondj le a kutyáidról. Bármennyire is fáj. A fajtamentők kihelyezik őket ideiglenes befogadókhoz és a lehető legjobb körülmények közé fogják örökbe adni őket. Ha ilyen bizonytalan az életet, be kel látnod, hogy ez nem fog működni a kutyákkal, ha most meg is oldod, mi lesz szeptemberben, ha mész suliba? Tudom, hogy nehéz, de igazából ez lenne a legfelelősségteljesebb döntés...

2010. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
sok állatorvosi rendelő panzióztat és azok nem olyan drágán, mikor ott voltunk hoztak egy kutyát és pár ezerért/éjszaka hagyták ott
2010. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Pécsi vagyok, szintén gazdi, kutyatulajdonos, igaz nem kertes házban, hanem kertvárosban. De nem szeretném ha ezek a kutyusok a Misinánál kötnének ki (menhely) ideiglenes is akár, bár szerintem ez nem menhelyek feladat hanem kutyapanzióé. Szóval ha segítés kell a kutyusokkal kapcsolatban az mi volna: etetésük, orvosi ellátás, felügyelet, séta (sétához vannak e szoktatva s mennyit igényelnek ha kerten kivül is kijárnak) stb... ? Azért kérdezem mert esetleg vállalnám, ha számodra ilyen is szóba jöhet...
2010. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amúgy ezek olyan gyönyörű kutyák, nekik tudnál gazdát találni, ha nagyon akarnál.

Azért érdeklődj kutyapanziónál, én csak egy árat mondtam, az is csak hallomásból...

Az előttem szóló csodálatos, remélem tud segíteni.

2010. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

felelosallattarto@gmail.com

Legvégső esetben írj Lakos Györgynek, ő rengeteg állatvédővel tart kapcsolatot. De tényleg csak akkor terheld őt, ha muszáj, most is épp egyszerre 2 helyen menti a kutyákat az árvíz elől.

2010. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is írtam korábban, hogy szoktam ilyesmit vállalni, de a jelek szerint itt akár több évről lenne szó. Az nem megy, eddig 1 hónap volt a maximum.

Ugyan Budapesten élek, de ez szörnyű, hogy lényegében a kutyákat csak iskolaszünetben tudnád megnézni, ez már lényegében számomra a kutyák örökbefogadását jelentené, úgy hogy más fizeti a kaját nekik.

Egyébként Angliába is ki lehet vinni az állatokat, ott is tartanak kutyát, kettőt is egyszerre még társasházban is.

2010. jún. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jópár éve felajánlotta valaki, hogy a tanyáján tarhatom a kutyámat, amíg nálunk az építkezés zajlik.

Pár hónapra talán ennyi év elteltével is vállalja, de amíg főiskolára vagy akár egyetemre jársz, azt hiszem, hogy az már túl hosszú lesz neki is.

Legjobb lenne ősztöl vagy már most a végleges örökbeadáson elgondolkodni.

[link]

[link]

2010. jún. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

06:11-es

Tényleg szoktál ilyesmit vállalni? Azért kérdem, mert nekem nagy szükségem volna kutyabébiszitterre. Eddig egy srác segített, akivel együtt jártunk menhelyre önkénteskedni, de most elköltözött messzire. Fizettem neki minden alkalommal, amikor szükség volt rá. 5 bűnözőm van, és 3 éven át csak úgy tudtam lejutni a főiskolára vidékre, hogy ő jött hajnalban vagy előző este, és így nem kellett kiengednem rajcsúr bancikat hajnalban. Tuti hogy addig vonítottak volna kórusban a szomszédok nagy örömére, míg haza nem érek vagy amíg fel nem vernek mindenkit a környéken.

Amúgy nem tervezek semmi különösebb elutazást, meg most apukám is itt lakik néhány hónapig, de jó volna tudni, hogy van akire számíthatok, ha szükségem lenne rá. Olyan, aki nem kap infarktust 5 közepes termetű (spániel beütésű) bűnözőtől. Akartam írni privátot, de úgy látom, nem lehet. Ha érdekel, kérlek írj.

Mondom, nálam általában fél napokról lenne szó, havonta 1-2 alkalom, vagy még annyi se. És természetesen nem ingyen.

2010. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!