Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vágatni a Dobermann...

Lehet vágatni a Dobermann fülét és farkát (2018)?

Figyelt kérdés

Szeretnénk tavasszal egy dobit, de szerintem úgy a szép, hogyha a füle feláll, illetve kicsi a farka. Ne értsetek félre, nem vagyok valami állat kínzó, mindenhogyan cuki, de azért csak jobban áll neki.

Esetleg más országban?



2018. jan. 9. 18:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
58%
18-as én is kutyakozmetikus vagyok és rengeteg akiknek vágva van a farka, pl boxerek,orosz fekete terrierek,idősebb spánielek,régen nekik is vágva volt ugye. Egyiknek sem érzékeny a farka vége.
2018. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%

Én annyira szeretem az ilyet, mikor azt mondják emberek, kutyákra, hogy levágják a farka végét, aztán öt perc múlva már nem is emlékeznek rá. Megkérdezett már erről valaki kutyákat?


Ezzel tökéletesen el lehet venni az élét a dolognak, hogy azt mondják, hogy öt perc múlva már nem emlékeznek rá. Ennyi. Az egy komoly seb. Vagy esetleg bevállalna valaki egy farokvágást? Öt perc múlva már nem fog fájni!

2018. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Hát, ugye, ott van például a körülmetélés. Nem mintha azt támogatnám, ahogy a fül- és farokvágást sem, csak arra mondom, hogy embernél is csinálunk ilyet.
2018. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy ja... Ennyi erővel az ivartalanítás nem állatkínzás? Szukáknál sokkal komolyabb műtét mint egy fül kupirozás, mégis mindenki támogatja.
2018. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért az ivartalanítás es a fülvágás nagyon nem ugyan az.

Ivartalanítást azért csináljak hogy ne szaporodjanak ok nélkül és hogy ne rontsuk el mégjobban a kutya fajtákat.

Mellete a fülvágást csak azért csinálják mert ugy szebb ?😅😅 az emberek is szebbek fül s farok nélkül.... akkor nekik miért nem vágják le ha 5 perc és ugysem emlékeznek semmire??????

2018. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
#24 Az ivartalanításnak ugye van értelme.
2018. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
48%

Persze, van, de attól még maga a műtét "erősebb" mint egy fülvágás. Vagy pl a farkaskarmot is szokás eltávolítani néhány napos korban. Vagy esetleg felnőttként altatásban.


Nekem ugyan nem lesz dobermannom, így nem érint ez kupirozás téma, de azért tény, hogy a legtöbb embernek jobban tetszik vágva, mint vágatlanul. Ha pedig vágatni akarják, vágatni is fogják. Ha más nem, külföldön. Megoldják.

2018. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz...
2018. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Azért nézd meg a kupírozásnak a mellékhatásait a fajtára. Vágás nélkül már szinte az összes egyednek gyenge a füle és folyamatosan törik, sérül és a farka szintén.

Aki pedig azt mondja, hogy ez a kutyának nem fáj az irtózatosan hülye. A kutyának igenis fáj hogy megcsonkítják.

2018. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
91%
egyáltalán nem sérülékenyebb a natur dobermann, mint a vágott. Ez csak kifogás. másrészt igenis fáj a kiskutyáknak a 3 napos korban elvégzett farokvágás, utána napokig behuzva tartják a maradék farkukat, és ha hozzáér valaki akkor felsirnak. Fülvágás. mivel elég kevés orvos vállalja, igy egynémely tenyésztő elvégzi, az utóbbi időben iszonyatos ronda széles, hosszu füleket lehet látni:( Sőt, mivel nem műtóben történik, volt már arra is nem 1-2 példa, hogy elfertőződött, és csak ugy lehetett a kutya életét megmenteni, ha tövig csonkolták a fülét. Ennek függvényében érdemes lenne elgondolkodni ezen a dolgon. A dobermann nem attól lesz dobermann ahogy kinéz, hanem ahogy viselkedik. Egy szép kutya mindenhogy szép, de egy csúnyát lehet össze vissza sarabolni, akkor sem lesz szebb. másrészt érdemes elgondolkodni azon, hogy a mai világban, ugy hullanak 4-5 évesen dcm-ben mint a legyek, mi a fontosabb? Hogy legyen vágva, vagy kapj egy egészséges kutyát, akinek igazoltan hosszu életű felmenői vannak, és jó karaktere. Én a másodikat választanám.
2018. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!